Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Oteckovia či Nový život môžu pauzovať aj po lete! Markíza s Joj ostávajú v pohotovosti, pripravujú nové časti

Kým v Česku sa pomaly začína s uvoľňovaním pravidiel súvisiacich s pandémiou, na Slovensku sa vyhliadky presúvajú až k letu. Zasiahnuť to môže do termínu reštartu seriálových pilierov televízií.

Opatrné kroky vlády smerom ku koronakríze neprinášajú televíziám istotu, že by sa od leta mohli vrátiť do plnej prevádzky. Kým v Česku už vláda naznačuje aj možný návrat študentov do škôl od konca mája s prípadným uvoľňovaním povinnosti nosiť rúška v triede s obmedzeným počtom žiakov, slovenský premiér väčšie uvoľňovanie reštrikcií nateraz naznačuje najskôr uprostred leta.

V prípade pretrvávajúcich reštrikcií aj počas leta by sa tak pritom ani skraja jesene na obrazovky nemuseli vrátiť seriálové istoty Oteckovia a Nový život vysielané pôvodne päťkrát, resp. trikrát do týždňa.

Televízie na ich prípravu potrebujú čiastočný časový odstup a do ich nakrúcania by sa museli pustiť najneskôr v polovici augusta.

Na to, aby mohli hneď nabehnúť do procesu výroby, sa Markíza aj Joj pripravujú už teraz, keď pokračujú v príprave scenárov pre nové časti. Platí to o oboch projektoch Oteckovia aj Nový život.

Markíza by mohla mať pritom určitú výhodu. Nakoľko Oteckov z vysielania sťahovala aj po oklieštení nasadzovaného počtu častí náhlou programovou zmenou, v zálohe jej mali ostať posledné neodvysielané epizódy.

Aj v prípade neskorého uvoľnenia reštrikcií by tak Markíza mala už pripravenú časť epizód, ktoré môže do vysielania nasadiť v období, kedy by sa len výroba rozbiehala.

Joj, naopak, má v prípade Nového života odvysielať všetky kompletné časti, ktoré stihla nakrútiť. Poslednú odvysiela už najbližšiu stredu. Na to, aby mohla seriál rozbehnúť, tak bude potrebovať najprv obnoviť aj samotné nakrúcanie.

Joj má ale, naopak, výhodu v tom, že v súčasnosti má v zálohe viaceré seriálové projekty, ktoré zatiaľ na obrazovky nevytiahla a počítala s nimi pre tento rok. Avizovala vysielanie detektívnej komediálnej série Bodka, historickej komediálnej série Uhorčík či veľkovýpravnej koprodukčnej série Slovania. Všetky už má nakrútené.

Markíza zas prázdne podvečerné miesto po Oteckoch vypĺňa štandardne Rodinnými prípadmi, ktoré jej napriek reprízam naďalej udržujú vedúce postavenie, aj keď neraz pri podpriemerných výkonoch lídra. Do prime-time si aj ona nechala v zálohe seriály, avšak tie, ktoré z jari narýchlo stiahla – Pán profesor a Červené pásky.

Čítať viac...
Nahor