Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Joj na jeseň zaútočí s trhákmi: Nové Mission Impossible, české komédie aj valec Markízy Psia duša 2!

Televízia v priebehu štyroch jesenných mesiacov odvysiela v rámci hlavných kinopremiér sezóny necelú dvadsiatku filmov.

Joj sa chystá pre túto jeseň na ďalšiu sezónu, v ktorej bude útočiť prostredníctvom silnej zostavy filmových premiér.

Televízia si na najbližšie mesiace prichystala hneď niekoľko silných titulov, ktoré valcovali či už v kinách alebo s predošlými dielmi aj na televíznej obrazovke. Filmy nakupovala od štúdií Universal, Paramount, MGM a Fox.

Jednou z vôbec nosných premiér Joj bude pokračovanie hitu Psia duša, ktorá s prvým filmom zvalcovala slovenské obrazovky. 6. januára 2019 ho vtedy odvysielala Markíza, pričom sa zaradil k najsledovanejším filmom roka s ratingom 13,7 % a podielom 31,1 % u mladých divákov. Celkovo ho sledovalo 593-tisíc divákov. Očakávané pokračovanie Psia duša 2 (A Dog´s Journey, 2019) už pobeží na Joj, pričom bude jednou z top posíl jej jesene.

Televízia tiež uvedie pokračovanie ťaháku z jej obrazovky Jurský svet: Zánik ríše (Jurassic World: Fallen Kingdom, 2018). Prvý Jurský svet bol jedným z hlavných filmov jesene Joj v roku 2017, pričom popri hlavnej šou Markízy Let´s Dance viedol s náskokom pri ratingu 10,8 % a podieli 31,6 % v komerčnej cieľovke.

 


Po hite Všetko alebo nič vzniká celá séria filmov, miesto Markízy pôjdu všetky na Joj! Získala aj komédiu s MilenkamiČítajte →

Pre túto jeseň bude ďalším z highlightov jesene Joj televízna premiéra česko-slovenského kinofilmu Šťastný nový rok (2019), ktorý bol pôvodne spájaný s Markízou ako film s hlavnými postavami seriálu Milenky. Nakoniec sa jeho partnerom stala televízia z Koliby, pričom v kinách pri otváracom víkende neskončil ďaleko za kinohitom Všetko alebo nič, ktorý na Markíze v televíznej premiére v novembri 2017 valcoval ratingom 13,4 % a podielom 33,5 % pri celkovo 555-tisíc divákoch.

Joj bude na jeseň vysielať premiéry aj ďalších česko-slovenských komédií Přes prsty (2019) od režiséra Petra Kolečka, s ktorým začala intenzívne spolupracovať, či Poslední aristokratka (2019), v ktorom hlavnú úlohu stvárnila Tatiana Dyková (Wilhelmová).

Zo svetových kinopremiér budú jednými z najväčších titulov muzikály Najväčší Showman (The Greatest Showman, 2017), ktorý okrem silného obsadenia priniesol aj mnoho rádiových hitov, či Mamma Mia: Here We Go Again (2018), ktorý je oživením filmového muzikálu Mamma Mia! z roku 2008. Aj v novom filme sa predstavila Meryl Streep.

Joj zároveň po prvýkrát získala práva na vysielanie série Mission: Impossible, z ktorej navyše odvysiela najnovší premiérový film Mission Impossible: Fallout (2018). Nechýba v ňom opäť Tom Cruise. Medzi akčnými hrdinami sa tiež predstaví Dwayne Johnson v akčnom trileri Mrakodrap (Skyscraper, 2018), Bruce Willis v akčnom krimi Prianie smrti (Death Wish, 2018) alebo John Cena v akčnom sci-fi Bumblebee (2018) zo série filmov Transformers. Z tejto kategórie sci-fi filmov odvysiela tiež pokračovanie Pacific Rim: Povstanie (Pacific Rim 2, 2018).

V kategórii napínavých filmov a trilerov bude Joj stavať na premiére Tiché miesto (A Quiet Place, 2018) s Emily Blunt, ktorá získala niekoľko nominácií na prestížne ocenenia, či na krimi trileri Dievča v pavúčej sieti (Girl in the Spider´s Web, 2018).

Na obrazovky sa tiež ďalší silný romantický príbeh s filmom Polnočná láska (Midnight Sun, 2018), tentokrát o sedemnásťročnom dievčati, ktoré trpí vzácnou život ohrozujúcou chorobou, keď je precitlivelá na denné svetlo.

Po 22. hodine, poučená pokutou, odvysiela posledné pokračovanie niekdajšieho hitu Päťdesiat odtieňov slobody (Fifty Shades Freed, 2018), rovnako v druhom pásme bude vysielať oscarovú snímku Podoba vody (Shape of Water, 2017).

Čítať viac...
Nahor