Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Jurský svet valcoval, predbehol všetky hlavné večerné programy týždňa! Let´s Dance sa udržalo na svojom

Filmová premiéra Joj po silnej kampani zabrala, mimoriadnu pozornosť počas dňa pútalo tretie víťazstvo Petra Sagana na Majstrovstvách sveta v cyklistike.

Štvrtý večer ostrého súboja tanečnej šou Markízy a silných filmových premiér Joj, priniesol prvé jasné víťazstvo na Kolibu. Televízie sa ešte prvú nedeľu stretli vedľa seba, keď štart Let´s Dance a film Rýchlo a zbesilo 7 dosiahli prakticky totožné výkony, ďalšie dva večery jasne viedla Markíza. Joj však teraz zabodovala s premiérou Jurský svet, ktorá vyskočila až na rating 10,8 % s vysokým podielom 31,6 %. Stala sa tak najsledovanejším nespravodajským programom celého týždňa, v nedeľu ho predbehli len krátke servisy o počasí. Let´s Dance ale netratilo, dokázalo si udržať takmer všetkých divákov z minulého týždňa, keď získalo rating 8 % s podielom 25,2 %.

Medzi menšími už vyskočila v nedeľu najvyššie Plus s Amerika má talent a podielom pod 5 %, Deti na predaj na Doma šli nad 3 %. Expendables: Nezničiteľní na Dajto podliezli trojku, finálové Kosti na Wau šli pod 4 %, Vražedné Miami sa malo hýbať okolo 2 a pod 3 %.

Mimoriadne vysoko sa dostala Dvojka s priamym prenosom z Majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike, ktorého záverečnú polhodinu aj s veľkým triumfom Petra Sagana sledovalo okolo 10 – 11 % divákov v komerčnej cieľovke. Viac v tomto článku.

Podvečer Horná Dolná prekročila 23 %, Nové bývanie podliezlo 21 %. S hlavným spravodajstvom bola teraz v oboch cieľovkách Markíza, Televízne noviny u mladých vyhrali s náskokom takmer jeden a pol ratingu a podielom pod 29 %, Noviny tesne prekonali 24 %. Najsledovanejším programom celého dňa sa suverénne stalo Najlepšie počasie, nasledovalo ho Počasie Markízy a Jurský svet.

Joj sa nielen vďaka nedeľnému víťazstvu v celom prime-time ale aj silnej výhre vo štvrtok a v piatok podarilo priblížiť v hlavnom vysielacom čase Markíze, televízie od seba delil vyše bod. Markíza ostáva silným lídrom v pondelky a utorky, kde uplynulý týždeň značne s Extrémnymi premenami posilnila. Joj, naopak, trápila sobota.

Čítať viac...
Nahor