Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Joj mení plány: V októbri posilní Nemocnicu, nasadí ju aj proti štartu detskej Tvojej tváre!

Novú šou Dom snov sťahuje televízia z hlavného času do druhého pásma.

Joj od budúceho týždňa upravuje podobu svojho večerného programu.

Reaguje pritom na vývoj sledovanosti novej šou Dom snov, ktorá už od štartu neuspela a s ďalšími časťami prepadla v podpriemere.

Televízia túto stredu uzavrela prvý z trojice súbojov o dom snov, o ktorý vždy bojujú dva páry. Zároveň tým aj končí vysielanie programu v hlavnom čase.

Po finále a odovzdaní prvého domu Joj zosúva od najbližšieho týždňa novú reláciu do druhého pásma a stredy 13. októbra sa po novom bude vysielať o 21:40.

Miesto Domu snov na stredy o 20:35 Joj zaraďuje svoj aktuálne najsilnejší projekt Nemocnica, ktorý tak v priebehu októbra pobeží až trikrát do týždňa. Naďalej sa bude vysielať v utorky aj štvrtky.

Dosiaľ sa Nemocnici podarilo byť stabilne voči pravidelnej konkurencii lídrom na trhu v oboch hlavných cieľovkách, od svojich konkurentov Sestričiek či Hornej Dolnej si spravidla udržuje v komerčnej cieľovke odstup 1 – 2 ratingov.

Podľa prvých plánov by sa pritom Nemocnica mala aj v stredy vysielať do konca októbra, a to dokonca aj proti štartu blížiacej sa novinky Markízy.

Tá pre túto jeseň pripravila historicky prvú sériu detskej verzie šou Tvoja tvár znie povedome, ktorá sa na obrazovky nastúpi o týždeň skôr, ako sa očakávalo.

Tvoja mini tvár znie povedome už podľa oficiálnych plánov odštartuje v stredu 27. októbra, pričom by ju Markíza mala vysielať do konca novembra.

Konkurenciu bude štartu Tvojej mini tváre robiť práve Nemocnica.

Šou Markízy sa však môže spoliehať ako na úspech nápadu s detskou Tvojou tvárou na jar, kedy špeciál vyskočil na najlepšie čísla tejto šou v sezóne, ale rovnako tak na výrazne dlhšiu stopáž oproti Nemocnici, keď veľká časť večera pobeží už proti Domu snov.

Čítať viac...
Nahor