Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Poznáme nový dátum štartu Zlatej masky! Joj sa vyhne zrážke s galavečerom OTO

Veľké televízne udalosti jesennej sezóny naplánovali svoje vysielanie na rovnaký deň, k ich stretu nakoniec nedôjde.

Iba pred pár dňami sme vás informovali o kurióznej situácii, pri ktorej by hneď na začiatku novej sezóny došlo ku kolízii najväčších udalostí jesene.

Na spoločný večer totiž vyšlo naplánovanie náhradného termínu pre televíznu anketu Osobnosť televíznej obrazovky a taktiež štart najväčšej televíznej novinky roka Zlatá maska.

Ako sme informovali, dátum štartu Zlatej masky odhalila česká televízia Prima, ktorá ju vyrába spoločne s jej nevlastnou slovenskou sestrou Joj.

Prima potvrdila štart Zlatej masky na sobotu 5. septembra, čím zároveň potvrdila zmenu vysielacieho dňa novej šou. Na jar, kedy sa mala šou pôvodne vysielať, mala bežať v piatky, na jeseň pri odlišnej konkurencii pobeží v sobotnom prime-time.

 


Prima odhalila dátum štartu Zlatej masky, v rovnaký večer má prebehnúť galavečer OTO!Čítajte →

Zároveň sme vás exkluzívne informovali o zámeroch organizátorov galavečera OTO presunúť jeho zrušenú organizáciu v dôsledku koronakrízy z tradičnej jari hneď na začiatok jesennej sezóny.

Podľa našich informácií má galavečer prebehnúť taktiež už v sobotu 5. septembra, a teda v rovnaký večer, nakedy je naplánovaný štart Zlatej masky.

Organizátori ankety doteraz o novom termíne večera neinformovali, do tohto termínu ostáva už iba jeden mesiac. O týždeň už bude verejnoprávna RTVS uverejňovať pre daný víkend programové plány.

To, že je náhradný termín ankety OTO naplánovaný práve na 5. septembra môže momentálne potvrdzovať však aj zmena, ktorú v prípade šou Zlatá maska mali urobiť Joj s Primou.

Podľa našich informácií televízie posunuli termín štartu ich jesennej ťažiskovej šou o týždeň neskôr, a tak miesto 5. septembra Zlatá maska odštartuje v sobotu 12. septembra.

Tento krok už potvrdzuje aj Prima, ktorá upravila komunikáciu termínu nástupu Zlatej masky. Nový dátum 12. septembra tiež uvádza aj na oficiálnom webe.

Zlatá maska je spevácka súťaž, v ktorej sú celebrity zamaskované od hlavy po päty, pričom ich identitu pred ostatnými súťažiacimi, porotcami a divákmi v štúdiu zakrývajú veľkolepé kostýmy a celo-tvárové masky. Jednotlivé maskované celebrity sa odhalia a zložia svoje masky až po svojom vyradení.

 


Joj s Primou tajne nakrútili svetovú novinku Zlatá maska! Odštartuje už v marciČítajte →

Formát sa na svetovom televíznom trhu zaradil k malému množstvu nosných šou programov, ktoré svojím námetom a celkovým spracovaním dokázali priniesť svieži vietor a prerazili do celého sveta. V originále The Masked Singer nastúpil na vlnu po formátoch ako Got Talent, Superstar, The Voice alebo Tvoja tvár znie povedome. Hitom sa stal na viacerých trhoch, posledne túto jar v Maďarsku, kde sa po nástupe stal dokonca najsledovanejším programom na trhu.

Moderátorom Zlatej masky sa stane Martin „Pyco“ Rausch, ktorý sa tak do Joj vrátil po piatich rokoch. V roli hádačov sa v šou Zlatá maska predstaví  niekoľko česko-slovenských tvárí, súčasťou programu na tomto mieste budú napríklad Michal Hudák, Jiřina Bohdalová, Libor Bouček, Marta Jandová, Celeste Buckingham, Andrea Verešová alebo Jakub Prachař, ktorý sa tak po rokoch opäť stretne v jednom televíznom projekte so svojou moderátorskou dvojičkou Pycom. Spoločne odmoderovali štyri ročníky Česko Slovensko má talent alebo galavečer Slávik.

Čítať viac...
Nahor