Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jeseň na RTVS: Dátum štartu kľúčových formátov, nový seriál aj televízna Nočná pyramída!

Verejnoprávna televízia staví na jeseň na osvedčené programy, s novinkami sa predstaví najmä malá Trojka.

Nový detský seriál, pätica hlavných zábavných večerných formátov, aj posilnenie vlastnej tvorby na archívnom kanáli. Aj toto bude charakterizovať aktuálnu jesennú sezónu RTVS, ktorá odštartuje od septembra.

Svoj dátum štartu poznajú už všetky nového série zavedených formátov. Ako prvá odštartuje druhá séria cestovateľskej šou S úsmevom po Slovensku, o ktorej pokračovaní sme informovali prednedávnom. Patriť jej znovu budú utorňajšie večery o 20:30, pričom šou odštartuje hneď skraja sezóny 1. septembra.

Od stredy 2. septembra sa následne s premiérovými časťami vráti podvečerná súťažná šou 5 proti 5, ktorá si na jar vyskúšala aj špeciálne pandemické vydania s novým formátom súťaže. Výroba šou sa opäť rozbieha v auguste, pričom televízia zatiaľ nešpecifikovala, v akej podobe sa šou vráti.

S premiérami bude od začiatku septembra pokračovať aj štvrtková prime-time relácia Zlaté časy. Medzi hosťami sa objavia Veronika Žilková, Emma Drobná, Jaromír Hanzlík či Fero Mikloško.

V prvý septembrový týždeň bude piatkový prime-time Jednotky vypĺňať futbalový šláger Ligy národov medzi Slovenskom a Českom. Následne o týždeň v piatok 11. septembra už odštartuje nová deviata séria šou Milujem Slovensko, v ktorej sa po roku opäť objavia ako kapitáni Dano Dangl a Adela Vinczeová, a to napriek tomu, že RTVS pred dvomi rokmi ohlásila pravidelné striedanie kapitánov. Vlani ho ešte aj potvrdila.

 


Bude z toho novodobá Bambuľka? RTVS nakrútila nový rodinný seriál, pozrite si detaily aj so známymi menami!Čítajte →

V rovnaký týždeň sa s premiérami vrátia taktiež sobotné zábavné programy Záhady tela a Neskoro večer, ktoré nové série odštartujú od soboty 12. septembra. O deň neskôr v nedeľu 13. septembra uvedie Jednotka jednu zo svojich mála jesenných noviniek, nový pôvodný seriál Mami, ja chcem psa. Hraná novinka sa dočkala viacerých známych mien, pričom sa zaradí do kategórie detských seriálov, v ktorých mala kedysi Slovenská televízia veľkú tradáciu. Všetky informácie o novom seriáli nájdete v tomto článku.

Malá Trojka po svojej prvej kompletnej sezóne predstaví na jeseň novú vlastnú tvorbu. Televíznej verzie sa dočká obľúbená rozhlasová relácia Nočná pyramída, ktorej detaily zatiaľ televízia neprezradila. Do vysielania sa tiež dostane už dávnejšie ohlásená nová relácia pre seniorov Klub 3, ktorej tvárami budú Katarína Brychtová a Marcel Hanáček.

Čítať viac...
Nahor