Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Inkognito v rúškach: Joj premiérový program úplne zrušiť nechce, relácie nakrúca v mimoriadnom režime!

Joj napriek kríze, ktorá zasiahla médiá, nestiahla zo štruktúry premiérový program, v obmedzených podmienkach dokonca nakrúca ďalej.

Televízie na Slovensku sa k aktuálnej koronakríze postavili každá vlastným spôsobom. Markíza aj v pozícii lídra trhu zasiahla do programu najtvrdšie a mimo Superstar vypla úplne všetky hlavné premiérové programy a podvečer a večer vypĺňa reprízami, filmami či reláciami o koronavíruse.

RTVS a Joj sa rozhodli plynule pokračovať vo vysielaní premiérových častí svojich naplánovaných programov ako podvečer tak v prime-time, a to až do odvysielania všetkých pripravených častí.

Komerčná dvojka navyše v obmedzenom množstve pristúpila aj k nakrúcaniu nových dielov niektorých programov. Televízia tak nechce skoncovať s premiérami v štruktúre úplne a nateraz hľadá spôsoby, ako ďalej nakrúcať.

„Aj v týchto časoch, kedy sa takmer celá výroba v kreatívnom priemysle musela zastaviť a prioritou sa stala zodpovedná ochrana zdravia nášho okolia, hľadáme spôsoby, ako našich divákov nepripraviť o všetok obľúbený program a našich spolupracovníkov v štáboch o všetky príležitosti,“ uviedol na sociálnej sieti generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Práve kreatívny priemysel je momentálne výrazne zasiahnutý krízou, keď mnoho kameramanov, maskérok, osvetľovačov, kostymérok a ďalších profesií nemajú prácu, keď sa televízna, filmová či ďalšia výroba zastavila. Joj podľa vlastných slov hľadá príležitosti, ako výrobu mimo spravodajstiev nestopnúť úplne, navyše aspoň čiastočne prinášať program, na aký sú diváci zvyknutí.

Joj už tento týždeň spustila dokonca novú reláciu Zostali sme doma s Vladom Voštinárom a Lukášom Frlajsom, ktorú naživo vysiela zo spravodajského štúdia, aj v tieto týždne naďalej pokračuje v nakrúcaní večernej glosátorskej relácie Sedem, v ktorej príprave chceli pokračovať samotní účinkujúci.

Joj podľa všetkého dovysiela všetky pripravené premiérové diely magazínov Nová záhrada, Na chalupe či Nové bývanie. Nakrúcať posledné diely mala ešte aj v tomto súčasnom krízovom stave. Dôjsť jej už, naopak, mali všetky pripravené časti Inkognita, čoskoro sa jej minú aj posledné nakrútené epizódy Nového života, dovysiela aj Jenny. Pravdepodobne posledné klasické diely mala pre tento týždeň pripravené pri podvečernej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.

Televízia tento týždeň ale informovala, že v prípade niektorých programov nakrútila aktuálne ďalšie časti. Momentálne má prebiehať výroba nových dielov Inkognita, ktoré po prvýkrát odvysiela úplne bez divákov.

Nakrúcanie Inkognita bez divákov

„Aktuálne pri vylúčení publika, neustálej dezinfekcie priestoru a obmedzení počtu členov štábu v štúdiu nakrúcame v netradičnej atmosfére nové diely Inkognita, ktorého aktéri chcú baviť divákov aj v čase krízy,“ povedal Grega. Rovnako bez divákov Joj nakrúca aj spomínanú Sedmičku.

Joj tak bude mať v čase, kedy už televíznemu programu budú prevládať len reprízy, pripravených aj pár novo nakrútených premiér. Okrem Inkognita tento týždeň nakrútila aj špeciály kuchárskej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktoré však odvysiela už na budúci týždeň.

Miesto súťaženia budú v šou špecialisti variť špecialisti Marek Ort a Michal Konrád radiť, ako variť v súčasnej krízovej situácii. „Špecialisti budú variť podľa toho, čo bežne mávame doma v chladničke. Popri varení majú dostatok čase hovoriť o jedle či o tom, čo všetko sa dá nahradiť inými alternatívami. Bežné veci, za ktoré by sa niekto hanbil ísť do televízneho štúdia, oni povýšia na špeciálne,“ uviedla televízia.

Čítať viac...
Nahor