Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Oteckovia končia vo vysielaní, Markíza kompletne vybieli program! Joj premiéry naďalej ponecháva

Televízny líder okrem Superstar vysielanej s Novou uprostred hlavnej sezóny stiahne zo štruktúry nakoniec úplne všetky premiérové nespravodajské programy.

V Markíze nastáva hlboká kríza. Televízny líder napriek svojmu silnému postaveniu na trhu v čase pandémie koronavírusu siahol po historických krokoch, keď uprostred hlavnej jarnej sezóny z programu stiahol kompletný vlastný premiérový program.

Začalo sa to Susedmi, pokračovalo zrušením naplánovaného štartu Dvaja na jedného a nakoniec stiahnutím aj dvoch nových úspešne rozbehnutých seriálov Červené pásky a Pán profesor. Pridali sa k tomu tiež stiahnutia premiér Hornej Dolnej a Kameňáku.

Posledným mohykánom v programe ostali popri Superstar, ktorú však Markíza ponecháva v programe najmä vďaka vysielaniu s Novou, podvečerní Oteckovia, ktorých vysielanie Markíza len pre šetrenie epizód obmedzila na trikrát do týždňa.

Každá televízia sa aktuálne borí s ekonomickou aj výrobnou krízou, keď nemôžu nakrúcať nové diely ich programov. Markíza a Joj sa však vybrali rozdielnou cestou v prístupe k aktuálnemu programu.

Markíza všetky programy ruší napriek tomu, že z nich má ešte k dispozícii nové časti. Platiť to má aj o dennom seriáli Oteckovia, ktorý nakrúca televízia s väčším predstihom, no s jeho vysielaním skončí prakticky na konci tohto mesiaca.

Televízia náhlou programovou zmenou potvrdila, že Oteckov bude vysielať len do stredy 1. apríla a uzavrie tak načatý posledný marcový týždeň. Následne už bude vysielať od pondelka do piatka podvečer len reprízy Rodinných prípadov.

Markíza tak radikálnym rozhodnutím až do momentu, kým nebude možné pokračovanie vo výrobe programov, odstavila z vysielania úplne všetko, s čím môže počítať najmä pre jesennú sezónu. Televízie aktuálne nevedia, dokedy bude súčasný stav pokračovať.

Ostať jej mali aj epizódy Oteckov, k dispozícii má napríklad šesť dielov Susedov, štyri vydania Dvaja na jedného, nakrútené má aj nové časti Hornej Dolnej, Pána profesora a Červených pások. Vlani, ako sme vás exkluzívne informovali, už mala nakrúcať aj tretiu sériu Sestričiek, ktorú by tak mala mať k dispozícii.

Joj k aktuálnej kríze pristúpila presne opačne. Spoločne s Primou rozhodli o nenasadení plánovaného federálneho projektu Zlatá maska, no v programe naďalej ponecháva všetky premiérové programy. Vyzerá, že ich televízia bude vysielať dovtedy, kým má natočené premiérové diely.

Pokračovať takto budú podvečerná Moja mama varí lepšie ako tvoja, pondelňajšie Inkognito, nový seriál Jenny, ktorý vracia späť na stredy do druhého pásma, utorňajší Rozum v hrsti aj aktuálne už len stredajší seriál Nový život, z ktorého šetrí epizódy, alebo štvrtková Sedmička či nedeľné magazíny Na chalupe a Nové bývanie.

Obe televízie zároveň vypĺňajú chýbajúce miesta v štruktúre mimoriadnymi špeciálmi ku koronavírusu či novej vláde. Markíza ich chce pre najbližšie týždne rovno zastabilizovať na pondelky, utorky a štvrtky o 20:30. V stredy vysiela reprízy Chart Show, v piatky až nedele filmy. Joj svoje špeciály nateraz uvádza v utorky a štvrtky o 20:35, vypĺňajú jej tak miesta po seriáli Nový život, ktorý obmedzila.

Čítať viac...
Nahor