Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Hranicu čaká veľké lúčenie s divákmi: Poznáme plánovaný dátum poslednej epizódy!

Stabilná súčasť večernej televíznej ponuky týmto rokom skutočne uzatvára svoj seriálový dej. 

Ďalší dlhodobý televízny seriál potvrdzuje svoj koniec.

Portál Mediaboom.sk priniesol tento mesiac exkluzívnu správu o pripravovanom ukončení vysielania rodinného seriálu Hranica, ktorý na obrazovke Joj patril k pevnej súčasti večerného programu celé dva roky.

Hranica odštartovala po masívnej kampani ešte v januári 2022 a najúspešnejšia bola vo svojej prvej vysielacej sezóne. Obstála aj v konkurencii najsledovanejšieho seriálu minulého roka Druhá šanca. Napriek postupnému poklesu sledovanosti sa v hlavnom čase o 20:40 udržala doteraz.

Spočiatku sa v ňom vysielala až trikrát do týždňa, neskôr televízia upravila periodicitu na dve epizódy, v tejto sezóne už vysiela iba jeden diel v týždni.

Celoročný unikát

Seriál bol na obrazovke Jojky unikátom.

Televízna dvojka s ním totižto vypĺňala večernú štruktúru prakticky v priebehu celého roka, keď pauzoval iba počas Vianoc.

Kým bežne televízie svoje hlavné sezónne programy prerušujú na konci roka a počas leta, Jojka oba roky potiahla Hranicu aj počas dvojmesačných letných prázdnin. Jej nasadzovanie vždy stiahla na jednu epizódu do týždňa – po prvýkrát pri ňom v hlavnej televíznej sezóne zotrvala túto jeseň.

Z originálne denného chorvátskeho námetu sa totiž pokúsila urobiť väčší seriál s vlastnými scenármi a týždennou periodicitou. Odliv divákov ale nezvrátila. V súčasnosti sa jej sledovanosť pohybuje pod 4 ratingami s podielmi okolo 13 % v obchodnej cieľovke, a teda pod priemermi stanice.

Dátum finále Hranice

Pre Hranicu ide o poslednú sezónu na televíznej obrazovke.

Joj potvrdila informácie portálu Mediaboom.sk, keď denný seriál nezaradila ani do plánov na rok 2024 a s jeho vysielaním ďalej neráta.

Aj naďalej by ale mala ponúknuť dva dlhodobejšie projekty s intenzívnejším nasadzovaním v jednom týždni. Celý budúci rok mala pokračovať stabilná Nemocnica, ku ktorej pribudne rodinná seriálová sága Ranč. Aj v jej prípade sa očakáva nasadzovanie dvoch častí do týždňa.

Hranica do svojho záveru dôjde o mesiac, keď by podľa našich informácií mala veľké finále plánovať na pondelok 18. decembra o 20:40.

V tohtoročnom programe sa tak udrží najdlhšie spomedzi všetkých večerných seriálov.

Televízia by ju tak potiahla až do vianočného týždňa, kým ostatné seriály vyvrcholia na prelome novembra a decembra, či v jeho skoršom priebehu.

Potvrdený dátum finále má už Dunaj, k vašim službám, ktorý sa rozlúči medzi prvými, televízia však pripravila pre divákov ešte vianočné prekvapenie.

Skončili už viaceré

V uplynulých sezónach z obrazoviek vymizlo hneď niekoľko dlhodobých seriálov.

Po prepade sledovanosti počas jesene 2021 sa úplne vytratil dramatický seriál Sestričky, ktorého pokračovanie pritom bolo očakávané. Markíza dokonca potvrdila piatu sériu v plánoch pre rok 2022, k jej realizácii napokon nikdy nedošlo.

V rovnakom období o divákov prišla aj dlhoročná komediálna séria Horná Dolná, ktorú sa televízia pokúsila zachrániť na jar 2022. Chaotickými zmenami nasadenia ju však definitívne pochovala a hercom oznámila koniec nakrúcania.

Nakrútiť však ešte stihla rozlúčkovú epizódu, ktorú symbolicky odvysielala v reakcii na úmrtie herca Daniela Heribana.

Iba krátko pred Hornou Dolnou zrušila Markíza aj denný seriál Oteckovia, ktorého sledovanosť sa prepadla počas vlaňajšej jari. Krok nedokázal udržať so silnejúcou reality šou Bez servítky, ktorá v týchto týždňoch opäť naberá na sile.

Bez servítky v súčasnosti stále častejšie dorovnáva či poráža tohtoročnú náhradu Oteckov Mama na prenájom, ktorá väčšinu týždňov jasne dominovala podvečernému vysielaniu počas jarnej sezóny.

Úplne potichu zas Markíza po piatich rokoch ukončila nakrúcanie sitkomu Susedia, ktorý z obrazovky sťahovala hneď na začiatku roka 2022. Aj v ich prípade šachovala s ich vysielacím dňom, naposledy sa vysielali v januári minulého roka.

Televízii naďalej ostali neodvysielané premiérové časti, ktoré, paradoxne, už videli diváci v Českej republike. Viac v tomto článku.

 

Čítať viac...
Nahor