Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza potvrdila dátum finále Dunaja! Známe, kedy ho chce vrátiť na obrazovky

S Dunajom sa diváci rozlúčia tento mesiac.

Aktuálne najsledovanejší televízny seriál čakajú posledné týždne na obrazovke.

Markíza už oficiálne odhalila, kedy plánuje ukončiť tohtoročné vysielanie Dunaja, k vašim službám, ktorý v priebehu jesennej sezóny suverénne ovláda televíznu sledovanosť ako najúspešnejší večerný program na trhu.

Dátum jesenného finále Dunaja

Televízia potvrdila prvé informácie portálu Mediaboom.sk a seriál skutočne na jeseň skrátil dĺžku oboch odvysielaných sérií. Kým na jar v každej ponúkol 20 častí, v tejto sezóne má každá séria po 15 epizód.

Dunaj, k vašim službám tak vyvrcholí ešte tento mesiac, finálovú epizódu 4. série odvysiela Markíza vo štvrtok 30. novembra po 20:30.

Následne podľa našich informácií využije úspešnú taktiku z jari a namiesto Dunaja nasadí český seriál Polícia Modrava.

Ten vytvoril na jar s Dunajom fungujúcu dvojičku, pričom na záver sezóny a počas leta ho vystriedal priamo v hlavnom vysielacom čase. Nakrátko tento slot obsadil aj ďalší seriál z obrazoviek TV Nova Špecialisti.

 


Markíza v roku 2024: Veľký nástupca Klamstva, stopka pre Superstar aj návrat Druhej šance!Čítajte →

Kedy sa Dunaj vráti

Ako už portál Mediaboom.sk ako prvý informoval, Markíza pripravuje nové časti dobového seriálu aj pre rok 2024.

Nakoľko ide o intenzívnejšie nasadzovaný seriál, ktorým sa televízia snaží pokryť väčšinu hlavných vysielacích sezón, neočakáva sa, že by s nasadením novej 5. série dlho vyčkávala.

Markíza už naznačila, že by sa Dunaj, k vašim službám mal vrátiť na obrazovky začiatkom roka. Podľa prvých informácií sa tak stane v januári alebo vo februári 2024.

O presnom termíne môže rozhodnúť aj konkurenčný súboj s Jojkou.

Markíza totižto tento rok chcela Dunaj ako televíznu novinku roka štartovať až od februára – napokon s ním na obrazovky vyrukovala už v utorok 10. januára.

Urobila tak operatívne programovou zmenou v reakcii na Joj, ktorá sa po vianočných sviatkoch poponáhľala s návratom seriálu Nemocnica, ktorým chcela štart Dunaja predbehnúť. Markíza napokon Nemocnicu s Dunajom pokryla okamžite od prvého dňa v tomto roku.

Spôsobilo jej to však viaceré komplikácie na strane výroby. Jednotlivé epizódy produkčne náročného seriálu finišovala aj hodiny pred vysielaním, nedodržiavala ani avizovanú predpremiéru na Voyo. Podobným problémom by sa už však mala vyhnúť.

Môže dostať novú konkurenciu

Pre budúci rok už má výhodu na svojej strane Markíza.

Kým v rokoch 2021 a 2022 utorňajším a štvrtkovým večerom neraz suverénne dominovala jojkárska Nemocnica, dominanciu v tieto dni prevzal od marca 2023 Dunaj, ktorého pozícia je momentálne neohrozená.

Zmeniť to môže až nová konkurencia v podobe pripravovanej rodinnej ságy Ranč, ktorú by mala Jojka odštartovať na jar 2024.

Televízna dvojka ale súčasne potvrdila, že s Nemocnicou bude pokračovať aj budúci rok, pričom oba seriály by sa mali objaviť v programe spoločne. Nakoľko aj v prípade Ranča sa očakáva nasadenie dvoch epizód do týždňa.

Rozhodne tak, aké vysielacie dni Joj svojim dvom seriálovým telenovelám zvolí.

 


JOJ v roku 2024: Vlajkovou loďou vyzývateľ Dunaja, kanonáda noviniek aj utajovaná reality šou!Čítajte →

Pre budúci rok pritom ohlásila rovno viacero na ženy zameraných seriálov.

Okrem iného prinesie aj veľkú romantickú novinku Lásky v Istanbule, ktorú nakrúcala v Turecku a lákať môže približne dvestotisícovú základňu fanúšikov tureckých telenoviel na Doma.

Seriálovou drámou Priveľa lásky zas bude cieliť na divákov tohtoročného úspešného seriálu Klamstvo, viac v tomto článku.

 

Čítať viac...
Nahor