Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Aktuality

Markíza chystá prekvapenie: Do vysielania pripravuje špeciálnu epizódu Dunaja!

Televízia po finále 4. série ponúkne ešte jeden diel.

Dunaj, k vašim službám sa blíži k tohtoročnému vrcholu.

Vo vysielaní Markízy načína posledné tri jesenné týždne, keď, ako je už známe, do finále dôjde ešte na konci tohto mesiaca – vo štvrtok 30. novembra o 20:30.

Odchody a drámy

Dobový seriál aj po poprave Anežky či smrti Johanky dramaticky napreduje, pričom iba pred pár dňami Dunaj opustilo hneď niekoľko výraznejších postáv.

Zo seriálu za dramatických okolností odišla aj jedna z nových tvárí – Jakubov otec Martin Lukáč (Jan Révai). Ten odišiel do Argentíny bez toho, aby čokoľvek povedal jeho láske Alenke Valentovej (Lesana Krausková). Tá sa o tom, že nadobro odišiel aj s najmenšími deťmi, dozvedela od Jakubovej sestry.

Z deja sa vytratili taktiež Izák a Ester Steinerovci (Marián Slovák, Ľudmila Kozmenková) spolu s ich synom Ervínom (Karol Tóth). Všetci utiekli z krajiny pred nacistami do Palestíny, pričom so sebou zobrali aj Ervínovu lásku Kristínu Bogárovú (Ráchel Šoltésová).

Za odchodom herečky Ráchel Šoltésovej môže byť aj viac ako len dejová línia v seriáli.

Jedna z vedľajších tvárí Dunaja totižto má byť v radostnom očakávaní a už niekoľko mesiacov má pod srdcom nosiť svojho prvého potomka. S informáciou prišiel magazín Svet Evity.

Ani pri jednej zo spomínaných postáv Markíza neoznámila definitívny odchod a do seriálu sa môžu v budúcnosti vrátiť.

Kristínina matka Vilma Rusnáková (Monika Hilmerová) znáša odlúčenie od dcéry, s ktorou sa len prednedávnom konečne po rokoch zblížila, iba ťažko. Navyše jej pôjde o život.

Obetavá vedúca oddelenia módy si zobrala do opatery psychicky chorú manželku svojho partnera Karola Tomku (Igor Kasala), ktorý ju dlhý čas pred Vilmou nepriznal.

Jej stavy sú nepredvídateľné a rozvod neprichádza do úvahy. Kedykoľvek predstavuje nebezpečenstvo pre seba, ale aj ostatných, o čom sa Vilma presvedčí na vlastnej koži. Keď sa s ňou ocitne v jednej miestnosti, Tomkova manželka dostane záchvat a nadobudne presvedčenie, že jej Vilma ukradla dieťa. V pomätenosti mysle ju surovo napadne nožnicami a zabodne jej ich do tela… (titulný obrázok).

Špeciálna epizóda Dunaja

Aj keď dobový seriál vyvrcholí 4. sériu ešte tento mesiac, Markíza si pre divákov pripravila jedno prekvapenie.

Televízia v posledných rokoch zaviedla v jesenných sezónach novú tradíciu, keď na záver vysielania vybraných prime-time seriálov pripravila pred Vianocami ešte špeciálny diel.

Spravidla šlo o krátke vianočné špeciály, ktoré dosahovali dĺžku okolo 10 až 15 minút. Markíza ich nasadzovala na 20:30, po nich nasledovala do lepšieho času vysunutá reality šou Farma.

Vianočnú epizódu v minulosti dostali napríklad Pán profesor alebo Sestričky.

Práve mimoriadny vianočný špeciál dostane tento rok aj Dunaj, k vašim službám.

Seriál sa tak v programe Markízy predsa objaví aj budúci mesiac, keď ho plánuje do decembrového vysielania. Uviesť by ho mala v utorok 5. decembra po 20:30.

Následne by už mal Dunaj pauzovať až do budúceho roka, televízia pritom môže s jeho návratom na obrazovky taktizovať.

 


Markíza potvrdila dátum finále Dunaja! Známe, kedy ho chce vrátiť na obrazovkyČítajte →

Aj v prípade vianočnej epizód Dunaja pôjde o krátky niekoľkominútový bonus, ktorý bude samostatnou časťou a nebude rozvíjať seriálový dej. Odohrávať sa bude na Štedrý deň roku 1940.

„V roku 1940 začínala Chanuka, židovský sviatok svetiel, presne na Štedrý deň – 24.decembra. Vyzerá to tak, že ako kresťania, tak aj Židia, budú v seriáli Dunaj, k vašim službám, svoje sviatky oslavovať v tých istých dňoch… ibaže by si gardisti povedali, že teraz je ten správny čas, aby Židia zažili sviatky, na ktoré nikdy nezabudnú…“ avizuje televízia.

Markíza zároveň potvrdila informácie portálu Mediaboom.sk a po skončení Dunaja nasadí na utorňajšie a štvrtkové večery reprízy českej kriminálky Polícia Modrava.

Na konci roka v prime-time odvysiela jej úplne prvé časti úvodnej série.

Čítať viac...
Nahor