Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Geissenovci po prvých dňoch nechápu: Takýto ošiaľ ešte nezažili! Dokedy budú na Slovensku?

Výstredný manželský pár je zvyknutý na pozornosť najmä počas nakrúcania po Európe, ich prvá cesta na Slovensko však priniesla reakcie, akým sa im bežne nedostáva.

V piatok pricestoval nemecký pár milionárov Robert a Carmen Geissenovci na Slovensko, kde sa im dostáva viac pozornosti, než si dokázali predstaviť.

Kým bežne na ich cestách zvyknú natrafiť na pár zvedavých fanúšikov či turistov, ktorí si fotia všetko, okolo čoho sa mihne televízny štáb, vôbec prvá cesta milionárov na Slovensko sa zmenila na miestnu udalosť týchto dní.

Slovensko dosiaľ osobne nepoznali, pričom ho plánujú precestovať presne 10 rokov po tom, čo sa na slovenskej obrazovke po prvýkrát objavila ich reality šou, ktorá ich u Slovákov preslávila.

Geissenovcov podľa viacerých reakcií doslova šokoval záujem, aký vyvolali pri svojej ceste do stredu Európy.

 


Geissenovci prekvapujú: Štáb mení plány, na Slovensku nakrúti ďalšie časti reality šou!Čítajte →

Dvojica nevyvoláva mimoriadny ohlas len na sociálnych sieťach. Najznámejších miestom ich príchodu bol zámok v Pezinku, kde si po fotku v sobotu prišli stovky ľudí. Záujem Slovákov vyvolávali už aj deň predtým pri prechádzaní nočnou Bratislavou. V nedeľu navštívili Bratislavský hrad či Národnú radu SR, ďalšie dni strávia v Banskej Štiavnici, v Tatranskej Lomnici či výstupom na Lomnický štít.

Pozornosť pútajú aj mimo bežných divákov. Stretnúť a vyfotiť sa s nimi prišli nielen zástupcovia strany SaS, ktorá stojí za ich cestou na Slovensko, po fotografiu s nimi si napríklad zašiel aj marketingový riaditeľ Markízy, Michal Borec.

Slovensko unikátom

Geissenovcov Slováci spoznali pred 10 rokmi, kedy Jojka začala vysielať ich originálnu nemeckú reality šou. Najsledovanejšia bola v prvých rokoch 2012 a 2013, pričom práve tento rok sa komerčná Joj k ich vysielaniu po dlhej pauze vrátila.

Práve to však stojí za veľkou vlnou záujmu o Geissenovcov na Slovensku, ktorá milionárov prekvapila.

Takto veľkú popularitu, mimo domáceho Nemecka, ich reality šou nedosahuje v žiadnej krajine Európy.

 


Dojatý víťaz Let´s Dance so silným posolstvom vo finále: Koleník po výhre nezadržal slzy!Čítajte →

Slovensko je vo vysielaní Geissenovcov skôr unikátom, o to viac, že dokázali zabodovať sledovanosťou priamo na veľkej hlavnej stanici, navyše v hlavnom vysielacom čase.

V spomínaných rokoch 2012 až 2013 ich reality šou na Joj dosahovala podiely na trhu na úrovni 20 – 30 %. Po návrate na obrazovky túto jar sa ich výkonnosť pohybuje na polovičnej úrovni 10 – 15 %.

Pre Jojku však v druhom večernom pásme po hlavnom programe značne posilnili sledovanosť, keď sa v tomto čase minulé sezóny trápila. Najmä v utorky sa jej s Geissenovcami darí dostávať aj do pozície jednotky na trhu a predbiehať Markízu.

 


Exkluzívne: Jojka oživí jeden z prvých programov v jej vysielaní! Pripravuje ďalší denný formátČítajte →

Dokedy budú na Slovensku

Geissenovci majú stráviť na Slovensku celý týždeň.

Ich pobyt v našej krajine by mali ukončiť vo štvrtok 12. mája, posledným miestom, kde by sa mali zdržať, sú Vysoké Tatry. Presne o týždňovom pobyte už informoval aj portál Pluska.sk.

Geissenovci na Slovensku celý týždeň nakrúcajú jeden diel svojej reality šou v rámci pripravovanej novej série. Len tento rok odvysielali jubilejnú 20. sériu.

Nakrúcanie v našej krajine sa deje po pozvaní ministra hospodárstva, Richarda Sulíka, s ktorým sa milionári spoznali v slovenskom pavilóne na výstave EXPO v Dubaji. Jedna časť reality šou, počas ktorej majú Geissenovci sprezentovať Slovensko má podľa Sulíka marketingovú hodnotu približne 100-tisíc eur. Náklady na výrobu šou spravidla hradí domovská televízia reality šou RTL. Paradoxne, okrem Nemecka sa šou, podľa všetkého, dočká veľkej diváckej pozornosti už len na Slovensku.

 

Čítať viac...
Nahor