Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Geissenovci prekvapujú: Štáb mení plány, na Slovensku nakrúti ďalšie časti reality šou!

Pôvodne sa milionári s televíznym štábom a slovenským ministrom hospodárstva dohodli na jednej epizóde zo Slovenska, propagovať našu krajinu nakoniec budú vo viacerých epizódach.

Mimoriadny ohlas Slovákov aj nabitý program mení plány Geissenovcov na Slovensku.

Tí sú od minulého piatka vôbec po prvýkrát na návšteve krajiny v srdci Európy, kde plánujú stráviť jeden kompletný týždeň. Ako sme informovali, podľa viacerých informácií je ich odchod naplánovaný na tento štvrtok, kedy by ich pobyt v závere mal vyvrcholiť krátkou dovolenkou vo Vysokých Tatrách s výstupom na Lomnický štít.

Geissenovci na Slovensku nakrúcajú novú sériu ich reality šou, ktorá sa len tento rok v domácom Nemecku dočkala už 20. sezóny. Milionársky pár sa na návštevu našej krajiny vybral po tom, čo sa spoznal s ministrom hospodárstva SR, Richardom Sulíkom, na výstave EXPO v Dubaji, kde s nimi Sulík dohodol bezplatnú propagáciu Slovenska v ich šou.

Sulík reaguje na kritiku

Pôvodne sa Sulík s Geissenovcami a nemeckým štábom dohodli na výrobe jedného dielu reality šou zo Slovenska.

Podľa ministra hospodárstva jeden takýto diel prináša marketingovú hodnotu 100-tisíc eur, ktorú Slovensko dostáva zadarmo. „Toto je jeden zo spôsobov, ako dostať Slovensko ‚do sveta’ prirodzene a bez nákladov. Výdavky spojené s návštevou hradia zariadenia, ktoré rodina navštívi, pretože je to pre nich tá najlepšia reklama,“uviedol Sulík v reakcii na kritiku, keď je práve on spájaný s ich návštevou Slovenska.

Rozumiem kritike, že Slovensko má dnes iné problémy, avšak kvôli nim nemôžeme odsunúť všetky oblasti podnikania, tým by sme docielili presný opak toho, čo potrebujeme,“ dodal Sulík.

Nakrútia viac epizód

Nakoniec sa Slovensko za účasti Geissenovcov dočká ešte väčšej reklamy.

Nemecký štáb sa mal v priebehu nakrúcania na Slovensku rozhodnúť miesto plánovanej jednej časti nakrútiť rovno tri nové epizódy, ktoré budú súčasťou pripravovanej série. 

Namiesto pozitívnej prezentácie Slovenska v plánovanom jednom diele seriálu sa štáb rozhodol natočiť hneď tri – kde ukážu prírodu, gastronómiu, možnosti športového vyžitia či slovenskú pohostinnosť v tom najlepšom svetle celému svetu,“ uviedla v stanovisku strana SaS.

Geissenovci po príchode na Slovensko spôsobili rozruch, aký zaskočil aj samotných milionárov. Už počas prvej noci boli centrom pozornosti v uliciach Bratislavy, pri ich avizovanom sobotnom príchode do pezinského penziónu na nich čakali rovno stovky ľudí.

Politici očakávajú milióny divákov

Štáb, ktorý celú cestu Geissenovcov na Slovensku platí, mohol k natočeniu väčšieho počtu epizód presvedčiť nabitý program milionárov ako aj mimoriadna popularita u Slovákov, ktorá nebude chýbať ani na kamerách. Rovnako za prípravou väčšieho počtu epizód môže stáť aj samotná politická špička na Slovensku.

Samotný Sulík očakáva, že sa vďaka Geissenovcom dostane Slovensko do celého sveta.

„Skúsenosti ukazujú, že návštevy Geissenovcov v iných krajinách veľmi pomohli a dnes ich ľudia podnikajúci v turizme prosia, aby k nim prišli a zviditeľnili ich,“ pridal zároveň v stranníckom stanovisku.

Miliónové očakávania od príchodu Geissenovcov na Slovensko má zároveň predseda parlamentu, Boris Kollár.

V nedeľnej debate O 5 minút 12 na obranu ich návštevy uviedol, že sú tu pracovne, pričom nakrúcajú seriál, ktorý uvidia „desiatky, možno stovky miliónov ľudí po celom svete“. Kollára citoval Denník N.

Ako sme už uviedli, popularita, akú mimo Nemecka dosahujú Geissenovci na Slovensku, je skôr raritná.

Slovensko je vo vysielaní Geissenovcov skôr unikátom, o to viac, že dokázali zabodovať sledovanosťou priamo na veľkej hlavnej stanici, navyše v hlavnom vysielacom čase. Takto veľkú popularitu mimo Nemecka ich reality šou nedosahuje v žiadnej krajine Európy.

 

Čítať viac...
Nahor