Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie Markíza

Televízia

Dojatý víťaz Let´s Dance so silným posolstvom vo finále: Koleník po výhre nezadržal slzy!

Najlepší pár od prvého kola ovládol aj finálový večer siedmej série tanečnej šou. Ten priniesol najlepšie bodovanie pre Zuzanu Šebovú, hviezdne momenty Adama Bardyho, rekordný počet najvyššieho bodového hodnotenia aj dojatie víťaza Let´s Dance Jána Koleníka.

Markíza vo sviatočnú nedeľu 8. mája uzavrela hlavnú ťažiskovú šou tejto sezóny.

Po vyše piatich rokoch vrátila na obrazovky celebritný tanečný formát Let´s Dance, ktorým sa pokúsila zvrátiť nepriaznivý vývoj po minuloročnej jeseni aj nástupu do nového roka.

Po nákladnom federálnom formáte Survivor sa Let´s Dance podľa viacerých informácií stalo ďalšou mimoriadne drahou šou Markízy. Vo svojej 7. sérii sa mohla dokonca zaradiť k najdrahším televíznym projektom na Slovensku.

Televízia si pri návrate šou dala záležať na nabitom kastingu aj výraznom prome cielenom na mladú generáciu, keď so šou spojila mnoho influencerov a každý týždeň obsadzovala publikum mnohými z nich aj známymi osobnosťami.

Už od prvého kola spomedzi silnej zostavy súťažiacich zažiaril Ján Koleník, ktorý si do šou priniesol bohaté tanečné skúsenosti z minulosti. Spoločne s tanečnou partnerkou Vandou Polákovou však vytvorili mimoriadny pár, ktorý vzájomný talent povýšil na niekoľko nezabudnuteľných vystúpení, ktoré sa zaradili k najlepším v celej histórii šou.

Súčasne však Let´s Dance aj v tomto ročníku prinieslo zrodenie celebritných tanečných hviezd, ktoré s tancom po prvýkrát začali skúškou na prvé kolo tanečnej šou.

Kým od prvých kôl porota potenciál videla u Zuzany Kubovčíkovej Šebovej, ktorá vytvorila zas najvtipnejší pár súťaže s profesionálnym tanečníkom a účastníkom Love Island Vilémom Šírom, v druhej polovici súťaže vystrelila ďalšia hviezda Druhej šance, Adam Bardy. Ten predviedol v posledných kolách svoje najlepšie výkony a aj s Dominikou Roškovou nakoniec bojoval o víťazstvo.

Priebeh finálového večera

V samotnom finále porotcovia na adresu Bardyho nešetrili chválou. Viackrát vyzdvihli jeho výkony blízke úrovni Jána Koleníka, pričom mu v poslednom kole vyšiel každý tancov, po ktorých si aj s Roškovou zakaždým vyslúžili standing ovation. Večer vyšiel aj Šebovej, ktorá sa po prvýkrát priamo vo finále dočkala plného počtu bodov.

Všetky páry vo finále zatancovali tri tance – prvý im vybrala porota, druhý si vyberali spomedzi tých, ktoré už tancovali, a ako tretí tanec predviedli freestyle. Bárdy v prvých dvoch tancoch predviedol rumbu a waltz, Šebová sambu a jej najsilnejší tanec quickstep za plný počet bodov.

 


Let´s Dance v oslabenom finále siahlo aj na rekord, Markíza pred polnocou zápasila s problémom!Čítajte →

Koleník zatancoval tango a cha-chu, pričom v oboch tancoch ešte vylepšil výkony z predošlých kôl. Posledný tanečný freestyle zároveň otvoril spevom piesne Milovanie v daždi.

Celkovo 40-tka padla počas finálového večera až šesťkrát.

Plný bodový zisk od poroty dostal vo všetkých troch tancoch Koleník s Polákovou, spolu si tak z večera odniesli 120 bodov. Až dve 40-tky vo finále získala Šebová s Šírom, ktorí však odtancovali aj najslabšie obodovaný tanec. Celkovo získali 115 bodov.

Jeden raz na maximum dosiahol Bardy s Roškovou, ktorí spolu získali 116 bodov. Napriek tomu, že porota v priebehu večera udeľovala body, finálové poradie mali v rukách klasicky už iba diváci, ktorí vyberali víťaza na základe popularity.

Dojatý Koleník

Tretiu priečku nakoniec vo finále obsadila Zuzana Šebová s Vilémom Šírom. V diváckom hlasovaní druhé miesto obsadili Adam Bardy a Dominika Rošková, víťazom sa stal najlepší pár súťaže od úvodného večera – Ján Koleník a Vanda Poláková.

Koleník po vyhlásení víťaza krátko pred polnocou nezadržal emócie. 

„Ďakujem za tento program, že vznikol v tejto dobe,“ začal svoju ďakovnú reč. Emotívny príhovor prerušili emócie pri poďakovaní rodine, pričom si Koleník na záver neodpustil ďalší z odkazov na aktuálnu situáciu v spoločnosti.

„Tanec je prostriedok, ktorý ľudí spája. Tak hľadajme v živote prostriedky na to, aby sme sa spájali, nie rozdeľovali. Aby sme mali vo svete harmóniu, nie aby sme boli v deštrukcii a chaose, ďakujem,“ uzavrel.

Najsledovanejšia šou sezóny

S návratom tanečnej šou Let´s Dance po niekoľkoročnej prestávke sa Markíze podarilo obsadiť popredné priečky jarnej sledovanosti, aj keď samotná šou za svojimi najlepšími časmi ďaleko zaostala.

V komerčnej cieľovke sa priemerne hýbala na úrovni okolo 8,5 %, podielovo spravidla dosahovala úroveň okolo 29 %. V celkovom publiku divákov starších ako 12 rokov sa Let´s Dance v siedmom ročníku hýbalo pod úrovňou 600-tisíc divákov.

Z celej jarnej sezóny sa Let´s Dance podarilo obsadiť druhú priečku spomedzi pravidelných večerných programov a umiestnilo sa v sledovanosti medzi dvomi lekárskymi seriálmi – najsledovanejšou Druhou šancou a Nemocnicou na treťom mieste.

 

Čítať viac...
Nahor