Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Farma spozná víťaza neskôr ako pred rokom: Poznáme dátum veľkého finále 14. série!

Reality šou sa blíži do svojej záverečnej fázy, Markíza ju potiahne dlhšie, než pred rokom. Poznáme dátum finále 14. série.

14. séria reality šou Farma ide do finálovej fázy.

Po viac ako desiatich týždňoch na statku čaká na súťažiacich už čoskoro boj o finálové miestenky, keď im do záverečnej časti súťaže ostáva jeden mesiac.

Na farmárskom statku by sa mala odohrať ešte celkovo štvorica duelov, v priebehu ktorých tak z hry vypadnú ďalší štyria hráči. Po aktuálnom sobotnom dueli ich v hre ostane posledných 9 súťažiacich.

Už tradične sa hlavný vyraďovací boj následne odohrá v poslednom týždni na statku, kedy na rad prichádzajú záverečné boje a intenzívne vyraďovanie až do vytvorenia finálovej zostavy.

Zopakuje špeciálny týždeň?

Do finále aj tento rok postúpi najúspešnejšia trojica hráčov.

Aj tento rok by mala Markíza počítať s formátom eliminačnej fázy a samotným semifinále, z ktorého vzíde posledný finalista.

Vlani pritom priniesla televízia novinku, keď s posledným týždňom presunula vysielanie Farmy od utorka až do veľkého sobotného finále na hlavný vysielací čas 20:30, kým mimo duelov sa všetky ostatné epizódy vysielali v druhom večernom pásme po 21:50.

Tento krok Markíze zabral, keď sa eliminačný týždeň aj so semifinále na Farme stal sledovanejším, než predtým vysielané hlavné programy lídra ako Sestričky alebo Horná Dolná.

Markíza pre tento rok s podobným presunom súťaže v celom týždni do hlavného vysielacieho čase nepočíta.

Ako sme už informovali, až do vianočného týždňa v pondelky o 20:30 pokračuje Druhá šanca, ktorá tak pozná dátum veľkého sezónneho finále, rovnako tak v prime-time až do Vianoc chce pokračovať v utorky a štvrtky s komediálnym seriálom Chatári, ktorý čoskoro vystrieda aj utorňajšieho Pána profesora.

Chatárom sa však darí len podpriemerne na úrovni vyše 5 ratingov.

 


Exkluzívne: Markíza už teraz pripravuje nový ročník Farmy! Odštartovať môže v rekordnom časeČítajte →

Pri potvrdení tohto trendu môže Markíza v ich prípade zvažovať na záver Farmy a uprednostniť výkonnejšiu reality šou o 20:30 pred podpriemerným seriálom.

Markíza takto sčasti už urobila od začiatku jesene, kedy Farmu na 20:30 okrem sobotných Duelov vysunula aj v piatky, kde vysiela predĺženú klasickú epizódu taktiež v hlavnom vysielacom čase. Dosahuje sledovanosť podobnú aj lepšiu ako Chatári.

Dátum finále Farmy 14

Markíza tentokrát naplánovala vysielanie Farmy s týždňovým posunom oproti uplynulým rokom.

Predchádzajúce štyri série štartovala na konci augusta, resp. na samom začiatku septembra a končila ich v prvej polovici decembra.

Tento rok spúšťala 14. sériu s týždňovým oneskorením v pondelok 5. septembra. Odrazí sa to aj na dátume finále tohto ročníka, keď Markíza plánuje potiahnuť šou až do konca predvianočného týždňa.

 


JOJ v 2023: Novinka režiséra Profesionálov, návrat Zmenárne, odhalený nástupca Nemocnice!Čítajte →

Finále Farmy 14 prebehne podľa našich informácií už klasicky vo víkendovom prime-time, a to v sobotu 17. decembra od 20:30.

Markíza opäť plánuje vysielanie v priamom prenose, počas ktorého dostanú diváci možnosť SMS hlasmi priniesť svojim favoritov finálové body.

Upravený formát finále

Tvorcovia reality šou ostatne upravili formát finále.

 


Vianoce na Markíze: V premiére česká Láska nebeská, Mrázik dostane najlukratívnejší čas v roku!Čítajte →

Miesto stanovenia potrebného počtu bodov na dosiahnutie víťazstva súťažiaci museli prejsť stanoveným počtom disciplín, na ktorých konci sa z výhry tešil hráč s najvyšším počtom bodov.

Za jednotlivé disciplíny sa tak začalo udeľovať bodov viac a pre každého finalistu – najviac bodov získal víťaz disciplíny, najmenej posledný.

Súčasne si hráči prešli vedomostným kvízom a až tri body si mohol odniesť víťaz SMS hlasovania. Dva body boli udelené hráčovi s druhým najvyšším počtom hlasov a jeden bod hráčovi na treťom mieste v hlasovaní divákov.

 

Čítať viac...
Nahor