Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza, JOJ, TV JOJ

Exkluzívne

Exkluzívne: Poznáme dátum finále jesenných programov, veľké šou vyvrcholia v rovnaký večer!

Jesenná sezóna sa prehupla do druhej polovice, televízie vo vysielaní odrátavajú posledné týždne svojich hlavných programov.

Vo svojej kľúčovej fáze sa nachádza aktuálna televízna sezóna, keď v mnohom rozhoduje o obchodnom úspechu televízií na jeseň.

Na prelome októbra a novembra sa už naplno rozbiehajú vianočné reklamné kampane a predsviatočná nákupná horúčka, zároveň pod vplyvom počasia a skorších večerov po zmene času pribúda divákov k obrazovkám. Televízie čakajú posledné dôležité týždne, z ktorých musia vyťažiť maximum, čo sa napríklad podpísalo aj pod razantné stiahnutie neúspešnej šou Tvoja mini tvár znie povedome zo stredajšieho večera hneď po dvoch kolách.

Poznáme už pritom, dokedy plánujú televízie potiahnuť viaceré svoje najsilnejšie programy.

Prekvapivo proti sebe pobežia v tomto roku veľké finále sezónnych šou.

Očkovacia lotéria ešte v priebehu augusta na poslednú chvíľu premiešala televízne karty a zmenila vysielanie reality šou Farma, ktorá sa po rokoch s vyraďovacími duelmi vrátila na sobotné večery.

V tie zároveň pokračuje aj v tohtoročnej deviatej sérii šou Česko Slovensko má talent, ktorá v tomto roku vyvrcholí oproti predošlým ročníkom o jeden až dva týždne neskôr.

Obe šou to pritom spoločne potiahnu až do konca a vôbec po prvýkrát sa stretnú v priamom súboji finálových priamych prenosov.

Veľké finále Farmy aj Česko Slovensko má talent televízie naplánovali na rovnaký večer, keď by mali naraz vyvrcholiť v sobotu 11. decembra. V prípade potvrdenia termínov tak dôjde ku kurióznej situácii, keď na obrazovkách pobežia dva veľké televízne priame prenosy proti sebe.

Až o týždeň neskôr by do svojho finále mala dôjsť spevácka šou Superstar, ktorú Markíza a Nova plánujú ukončiť v nedeľu 19. decembra.

Posledný mesiac na obraze čaká v tejto sezóne najúspešnejšiu jesennú novinku Nemocnica.

Najsledovanejší seriál druhej polovice roka od prvej časti odvysielanej ešte koncom leta až dodnes udržuje konštantnú sledovanosť nad úrovňou pol milióna divákov, pričom v ostatných dňoch sa zatiaľ najbližšie priblížil 600-tisícovej hranici. V komerčnej cieľovke dosahuje výkony na úrovni 8 – 9 %, doterajším maximom je rating 9,3 %.

Nemocnica by sa pre túto jeseň mala s divákmi rozlúčiť v prvej polovici decembra, podľa prvých plánov počíta Joj s vysielaním svojho najsilnejšieho titulu do štvrtka 9. decembra. Následne Nemocnicu nahradí filmami.

Televízia aj naďalej pokračuje v nakrúcaní nových častí a so seriálom po jeho úspechu bude pokračovať aj v budúcej sezóne.

Do sezónneho finále sa už blížia aj Oteckovia, ktorí tradične uzavrú jesennú sériu na začiatku mesiaca.

Finále 4. série čaká dosiaľ najskorší dátum finále, keď ju Markíza uzavrie v piatok 3. decembra. Termín ukončenia vysielania Oteckov pred sviatkami sa však posúva súčasne s posunom dní v kalendári, keď pravidelne pripadá na prvý decembrový týždeň, resp. na prvý týždeň prelomu novembra a decembra.

Markíza tak na dva týždne uvoľní podvečerný priestor dennej reality šou Bez servítky, ktorá na jeseň potvrdila jarný úspech.

Joj s Bez servítky počíta podľa prvých plánov vo vysielaní do piatka 17. decembra, Markíza tradične po skončení Oteckov nasadí scripted-reality seriál Rodinné prípady.

Prvým seriálom, ktorý dôjde túto jeseň do finále, sú Sestričky, štvrtú sériu plánujú ukončiť v utorok 30. novembra. Ide zároveň o dosiaľ najdlhšiu sériu, ktorú Markíza Sestričkám pripravila, zároveň však zrovna v roku, kedy televízii prestali fungovať.

Rovnako, ako sme už informovali, zatiaľ najviac častí v sérii ponúkne aj Pán profesor, ktorého epizódy Markíza natiahla až do 6. decembra. Na Mikuláša počíta s odvysielaním kratšej špeciálnej epizódy. Začiatkom decembra zas Markíza uzavrie tohtoročné premiéry komediálneho seriálu Horná Dolná, ktorý, podobne ako Sestričky, zažil svoju najslabšiu sezónu.

Čítať viac...
Nahor