Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Markíza natiahne vysielanie Pána profesora a Sestričiek: Túto jeseň ponúknu dosiaľ najviac častí!

Televízny líder plánuje dosiaľ najdlhšie série svojich stabilných seriálov.

Markíza túto jeseň potiahne svoje kľúčové večerné seriály najdlhšie od ich nástupu na obrazovky.

Komerčná jednotka už pred časom zvolila stratégiu pravidelných imidžových seriálov s viacerými sériami, ktoré v sezóne ponúkajú spravidla do desať epizód. Takými sú aj dva nosné seriály minulých sezón Pán profesor a Sestričky, ktoré dosiaľ zakaždým s každou sériou odvysielali po 10 častí.

Obe seriály v ich jesennom vysielaní zároveň sprevádza príbeh programov, ktoré v priebehu sezóny rastú a série tak spravidla ukončujú na svojom vrchole. Dlhšie vysielané Sestričky takýto vývoj zažili zatiaľ vo všetkých troch jesenných sériách, pričom spoliehať sa naň budú aj v aktuálnej štvrtej, v ktorej sú dosiaľ zatlačené do hlbokých podpriemerov.

Práve úspešné vrcholenie sérií a snaha o natiahnutie úspechu doprajú fanúšikom spomínaných seriálov v tejto sezóne viac epizód.

Markíza pre túto jeseň nakrútila ako pre Pána profesora tak pre Sestričky väčšiu porciu častí, vďaka čomu ich vo vysielaní potiahne po prvýkrát dlhšie.

Pán profesor by takto mal natiahnuť aktuálnu sériu o takmer tretinu, keď miesto desiatich častí ponúkne 13 premiérových epizód.

Vo vysielaní tak Pán profesor Markíze vydrží až do konca novembra. Vlani pri jeho skončení už v polovici sezóny ho televízia nahrádzala sitkomom Susedia, ktorý oproti seriálovému hitu klesol o tretinu dosahoval aj polovičné čísla.

V prípade Sestričiek Markíza aktuálnu sériu natiahne podobne, celkovo by túto jeseň mala odvysielať 12 nových častí.

Dramatický seriál tak skončí vo vysielaní o týždeň skôr v utorok 23. novembra.

Pred dvomi rokmi Markíza Sestričky na jeseň po ich skončení nahrádzala novinkou Utajený šéf, s ktorou natiahla vysoké výkony v utorňajšom prime-time o ďalšie týždne. Po tomto úspechu už televízia zaradila Utajeného šéfa s druhou sériou na začiatok sezóny a presunula ho na stredy, kde sa mu zatiaľ darí vlažne a oproti prvej sérii dosahuje aj polovičné čísla.

Čítať viac...
Nahor