Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj predstavila nový odľahčený spravodajský formát, spustila Ranné noviny! Tvárami aj Bruno či Kuriľák z Telerána (foto)

Televízia len minulý týždeň odhalila prípravu ranného formátu vo svojich programových plánoch, spustila ho už tento týždeň.

Joj má opäť živé ranné vysielanie. Po štvorici pokusov, ktoré nakoniec vždy skončili návratom k reprízam večerného spravodajstva z predošlého dňa, sa televízia vracia k niekdajšej značke Ranné noviny, pod ktorou však uvádza nový odľahčený typ správ.

Ranné noviny už Joj vysielala v rokoch 2005 – 2006, no kým vtedy ponúkala klasickejšie spravodajstvo, podobné Novinám o 12 či o 17. hodine, aktuálne Ranné noviny stavia na uvoľnenejšom štýle. Nová relácia prináša netradičný formát prepojenia rýchlych správ, počasia a šoubiznisových informácií prostredníctvom štvorice tvárí v štúdiu. Tie medzi sebou neustále komunikujú a preberajú otvorené témy.

Generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, potvrdil cieľ televízie priniesť odľahčené ranné vysielanie v novom formáte na trhu. Netradičné poňatie spravodajskej relácie potvrdzujú aj oficiálne predstavení moderátori, keď televízia nestavila na typické spravodajské tváre. Hlavnými moderátormi Ranných novín budú Braňo „Bruno“ Ciberej, ktorý v minulosti moderoval na Joj vlastnú reláciu Exclusiv či Jozef Kuriľák, ktorý bol niekoľko rokov moderátorom Telerána. Odišiel z neho na jar 2017. Ženskú časť moderátoriek zastúpia Bibiana Ondrejková, ktorá moderovala aj bývalú rannú reláciu Joj, Dobré ráno, a Alena Malchová ako jediná spravodajkyňa. Už niekoľko rokov je reportérkou relácie Krimi.

Ranné noviny ponúkli spravodajstvo prostredníctvom krátkych blokov vo forme highlightov miesto reportáží. Moderátori relácie sedia za jedným stolom aj s meteorológom z Najlepšieho počasia, ktorý bude stabilnou súčasťou ranného vysielania. Striedať sa majú tradičné tváre Miriam Jarošová, Peter Jurčovič a Michal Hazlinger. Počasie tvorilo dominantnú časť relácie.

Relácii dominovala voľná diskusia moderátorov na preberané témy s prítomným meteorológom a taktiež zástupcom šoubiznisových informácií. V tejto úlohe sa na úvod predstavil spevák Thomas Puskailer, striedať sa má s bývalou počasiarkou Joj a moderátorkou Ranného magazínu STV, Luciou Wirthovou a bývalou dramaturgičkou Telerána, ktorá od roku 2014 prestúpila do Joj, Erikou Kresťankovou. V minulosti sa objavovala aj na obraze.

Formát Ranných novín tak Joj postavila na štvorici tvárí, ktorá sprevádza dvojhodinovým vysielaním. Striedajú sa krátke bloky správ s predpoveďou počasia a informáciami zo šoubiznisu. Narozdiel od Telerána boli prvé Ranné noviny bez hostí a odohrávajú sa v jednom statickom priestore.

Ranné noviny začínajú na Joj o 15 minút neskôr ako Teleráno na Markíze – o 6:15. Trvať majú pravidelne dve hodiny do 8:15. Teleráno končieva o pätnásť minút neskôr. Spoločne s Rannými novinami Joj doplní ranný blok aj ďalšou značkou z minulosti, talkshow Supermama. Vysielať ju chce týždenne po ranných správach o 8:15, pravdepodobne v piatky, kde sa Supermama objavila pôvodne v programe už na začiatku marca. Nakoniec jej návrat televízia posunula.

Zábery zo štartu Ranných novín

 

Čítať viac...
Nahor