Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Nové projekty

Viete prví: Joj štartuje prípravy veľkej televíznej novinky Dom snov! Vyrukuje s ňou už na jeseň

Televízia potvrdzuje informácie o príprave nového formátu s Vilom Rozborilom.

V priebehu minulého mesiaca portál Mediaboom.sk informoval o zákulisnej príprave hneď dvoch nových veľkých televíznych šou, ktoré by sa vzájomne mali stať aj konkurenciou.

Mimo pozornosti verejnosti mala začať najprv komerčná Joj pracovať na realizácii novej šou s Vilom Rozborilom, ktorá prinesie na Slovensko dosiaľ nerealizovaný nákladný koncept. Postavený totiž mal byť rovno na darovaní nového bývania rodinám, ako to poznáme zo zahraničných šou.

Hneď krátko na to sme exkluzívne informovali o reakcii Markízy, ktorá narýchlo rozbehla prípravy podobného konceptu. Líder opäť zareagoval na pripravovanú novinku svojej konkurencie, pričom tentokrát sa pokúsi úspech poistiť využitím už zabehnutej značky reality šou Extrémne premeny, ktorej názov využije pre vlastnú novinku, v ktorej bude plniť sny o krajšom bývaní.

Exkluzívne správy portálu Mediaboom.sk o črtajúcom sa ďalšom veľkom televíznom súboji sa už pritom postupne oficiálne potvrdzujú.

Joj už v posledných dňoch začala naznačovať, že sa do takejto šou skutočne púšťa. Aj prostredníctvom novej Rozborilovej výzvy naznačovala tiež názov nového programu, ktorý po novom už aj oficiálne potvrdila.

Veľká prime-time televízna novinka, ktorej moderátorom sa stane Vilo Rozboril, ponesie názov Dom snov.

Ide o zvučný názov, ktorý bol niekoľko rokov na obrazovke Joj spájaný so zahraničnou akvizičnou šou Extreme Makeover: Home Edition.  Akvizičný Dom snov prerazil najmä v dennom dopoludňajšom pásme, kde Joj v minulosti prinášal výrazné čísla sledovanosti.

Joj už medzičasom do vysielania nasadila aj prvú náborovú upútavku, v ktorej okrem potvrdenia novej televíznej šou naznačuje aj viac z toho, na čo bude zameraná.

Hlavnými aktérmi novinky budú mladé rodiny či páry, ktoré stále nemajú svoje spoločné vlastné bývanie, pričom zároveň tento rok plánujú svadbu. Dá sa tak očakávať, že súčasťou šou by mohol byť aj svadobný obrad.

Po niekoľkých rokoch realizácie šou V siedmom nebi by sa Rozboril pritom mohol tentokrát vrátiť späť k moderovaniu odľahčenejšieho večerného formátu.

V nábore totiž odkazuje aj na súťaživosť jednotlivých rodín, čím by novinka mohla byť postavená aj na prvkoch súťažno-zábavného formátu.

Vyvrcholením by však mal byť nový dom pre mladé rodiny a páry, v ktorých odštartujú svoj nový život po svadbe.

Markíza v prípade svojho nového konkurenčného formátu pripravuje podľa našich informácií miesto stavania nového domu realizovať na pohľad obrovské rekonštrukcie už existujúcich domov účinkujúcich.

Podľa našich informácií ako Markíza tak Joj plánujú svoje podobné formáty uviesť na obrazovky v tomto roku.

Nateraz by ešte ani jedna z nich nemala byť vo fáze nakrúcania. Podobné programy si vyžiadajú dlhší čas na prípravu aj výrobu, pričom televíziám ostávajú na realizáciu približne štyri mesiace.

Joj aj Markíza pripravujú svoje šou už podľa viacerých informácií pre túto jeseň. 

Markíza týmto mimo svojich pôvodných plánov rozšíri počet tohtoročných noviniek o jednu, pre tento rok ohlásila aj uviedla jediný nový program – komediálny seriál Najhorší týždeň môjho života.

Televízie by pritom mohli mať snahu nasadiť svoje novinky okamžite skraja budúcej sezóny.

Opäť by tak mohlo dôjsť aj k súťaživosti medzi samotnými televíziami, ktoré by sa mohli začať pretekať v nasadení svojich podobných noviniek. Joj aktuálne začala minimálne ako prvá nahlas komunikovať na verejnosti svoj formát a spájať nápad s vlastnou televíznou značkou.

Čítať viac...
Nahor