Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Telemundo

Viete prví

Dostane Skrytá vášeň 3. sériu? Poznáme novinky o ďalšom pokračovaní!

Po televíznej premiére nových častí Skrytej vášne v Latinskej Amerike bol osud telenovely spečatený, slabý záujem divákov mal jej vysielanie definitívne ukončiť.

Vôbec najvýraznejšou televíznou udalosťou tohto leta na Slovensku sa stal návrat kultovej kolumbijskej telenovely Skrytá vášeň, ktorá ponúkla nové príbehy viacerých známych hrdinov po takmer 20 rokoch.

Názory divákov na 2. sériu seriálu sa rôznia.

Kým jedni sa z nových dielov tešia, iní kritizujú viaceré chýbajúce postavy z minulosti aj správanie niektorých postáv či celkovú atmosféru seriálu, ktorá sa s pôvodnými epizódami nedá porovnať.

Skrytá vášeň 2 je napriek tomu na menšej stanici Doma nadpriemerne sledovaná.

Vďaka umiestneniu premiérového seriálu do skoršieho času už na 16. hodinu obsadila Doma voľný priestor, v ktorom nesúperí s výraznejšou konkurenciou. Na svoje pomery dosahuje vysoko nadpriemernú sledovanosť s podielmi na trhu okolo 6 – 10 % v obchodnej cieľovej skupine. Priemer stanice sa hýbe okolo 3 až 4 %.

Neúspech v televíznej premiére

Divákov však rozdeľujú rozpaky, ktoré panovali aj pri televíznej premiére novej série v Latinskej Amerike v roku 2022.

Skrytú vášeň na obrazovky vrátila veľká televízna spoločnosť Telemundo, ktorá má v tomto žánre na konte viaceré ďalšie známe tituly ako Kráľovná juhu, La Tormenta: Pokušenie lásky alebo Doňa Barbara.

Skrytá vášeň sa s novými príbehmi vrátila prakticky presne po 20 rokoch od pôvodného vysielania seriálu.

Telemundo odštartovalo 2. sériu Skrytej vášne vo februári 2022, no do finále došla predčasne už v máji rovnakého roka. Pôvodne sa pritom vo vysielaní mala zdržať o niečo dlhšie.

Novej Skrytej vášni sa totižto na stanici Telemundo nedarilo podľa očakávaní.

Televízia nestačila s novými časťami na konkurenciu a napriek veľkej kampani neuspela už od prvej časti.

Pokračovanie nechcela

Nespokojnosť so sledovanosťou 2. série viedla k zoškrtaniu pôvodne plánovaného počtu epizód.

 


Skrytá vášeň dostane na Doma iné časti ako originál! Odvysiela kompletnú 2. sériu?Čítajte →

Tvorcovia v priebehu premiérového vysielania v Latinskej Amerike prestrihávali už nakrútené diely a povyhadzovali viacero scén, ktoré sa nakoniec pri pôvodnom uvedení Skrytej vášne 2 na obrazovky nedostali. Telemundo takto odvysielalo len 71 epizód, kým následne bol seriál do sveta distribuovaný s 82 časťami.

Telemundo následne informovalo, že s ďalšími časťami Skrytej vášne už nepočíta.

Televízia nespokojná s výkonnosťou nových príbehov rodiny Reyesovcov odmietla prípravy 3. série a seriál uzavrela.

Divákov tým zaskočila o to viac, že koniec 2. série ostal otvorený s prísľubom ďalších epizód.

Po neúspechu raketový obrat

Kým pôvodná televízna premiéra Skrytej vášne 2 v Latinskej Amerike neprebehla podľa predstáv, o slovo sa čoskoro prihlásil zvyšok sveta.

Tak, ako na Slovensku, aj v iných krajinách po celej planéte bola Skrytá vášeň z roku 2003 hitom, a tak sa diváci nevedeli dočkať nových príbehov po 20 rokoch.

Do celého sveta sa Skrytá vášeň 2 dostala už dva mesiace po televíznej premiére v júli 2022, a to vďaka najväčšej streamovacej platforme Netflix.

Tá zaradila do ponuky pôvodnú prvú sériu aj nové časti a zaznamenala enormný úspech, keď sa 2. série Skrytej vášne zakrátko stala druhou najsledovanejšou akvizíciou Netflixu nakrútenou v inom ako anglickom jazyku.

Celosvetový dosah streamingových platforiem, ktoré na rozdiel od predaja práv jednotlivým televíziám dokážu uviesť produkt divákom na viacerých kontinentoch v rovnakom čase, zmenil hru na poli televíznej produkcie.

 


Skrytá vášeň 2 sa stala hitom leta: Na Doma čoskoro skončí, dátum veľkého finále!Čítajte →

Pokračovanie Skrytej vášne razom nebolo utópiou.

Ústredné tváre o tretej sérii

Informácie o pokračovaní boli napriek tomu skúpe.

Fanúšikovia sa počas jari na potenciálnu tretiu sériu pýtali predstaviteľky Normy, ktorú hrá Danna García.

Otvorene priznala, že informácie o pokračovaní nemá a ak, tak s určitosťou budú medzi prvými, ktorí budú pre nové časti potvrdení, jej synovia zo seriálu. „Ak sa bude nová séria nakrúcať, určite bude s mojimi seriálovými deťmi. Ja o tom neviem,“ povedala na Instagrame.

Podobne na tom bol Juan Alfonso Baptista, ktorý hrá Óscara Reyesa.

Priznal, že by si ďalšiu príležitosť mimoriadne vážil, no účasť v novej sérii by záležala od viacerých okolností. „Momentálne pracujem na filme, ďalší dokončujem. Všetci kolegovia majú svoje záväzky,“ povedal však s nádejou, že by sa pre pokračovanie Skrytej vášne dokázali opäť spojiť.

Dôležitú správu o novej 3. sérii priniesol predstaviteľ hlavného hrdinu Juana Reyesa Mario Cimarro.

Ten na verdikt o pokračovaní Skrytej vášne čakal, paradoxne, na Slovensku, kde strávil tento rok niekoľko mesiacov.

Okrem rodinných dôvodov prijal ponuku do 8. série slovenskej verzii tanečnej šou Let´s Dance, ktorej bol jednou z hlavných hviezd. Po tom, čo sa ukázalo, že patrí medzi najhorších tanečníkov celého ročníka, jeho popularita v programe začala upadať.

Krátko po skončení Let´s Dance sa španielski novinári začali Maria Cimarra pýtať aj na Skrytú vášeň, ktorý po prvýkrát vydal jasné stanovisko.

 


Horúce zábery z Turecka: Takto to vyzerá na nakrúcaní romantickej novinky Lásky v Istanbule!Čítajte →

„Fanúšikovia trvali na tom, aby Skrytá vášeň dostala pokračovanie, a tak sme nakrútili druhú sériu. A práve vďaka nim sa bude vyrábať aj Skrytá vášeň 3. Možnosť potvrdiť, že bude tretia séria, pre mňa znamená veľa,“ povedal už pred časom pre časopis ¡Hola!.

Svoje stanovisko o príprave novej série zopakoval aj počas leta.

Na 3. sérii sa má pracovať

Mnohí fanúšikovia považujú tretiu sériu Skrytej vášne za hotovú vec.

Napriek viacerým náznakom však oficiálne stanovisko zo strany televízie o treťom pokračovaní telenovely doteraz nepadlo a správy prichádzajú skôr zo strany hercov.

Na novej 3. sérii Skrytej vášne by sa však skutočne malo pracovať.

Denník Uno informoval, že v realizácii už majú byť predprodukčné práce, ktoré zahŕňajú okrem iného aj skladanie kastingu či výber lokácií.

V príprave majú byť taktiež scenáre pre tretiu sériu a kreovanie dejových liniek nových častí.

Kto sa v nich objaví?

Mario Cimarro už mal pritom dostať potvrdené, že sa postava Juana vráti aj v ďalších častiach Skrytej vášne.

Rovnako by sa v nej mala podľa prvých správ predsa objaviť aj Norma.

Otázne však je, aký veľký priestor dostanú a na kom budú tvorcovia stavať príbeh tentoraz.

V 2. sérii totiž zakomponovali do deja viacero nových mladých tvárí, ktorým sa snažili zaujať aj nové publikum. Zafungovala napríklad dvojica mladých hercov Bernardo Flores a Camila Rojas, ktorí stvárňujú Juana Davida a Muriel.

Dá sa očakávať, že tvorcovia budú mať záujem stavať na nich aj ďalšie dianie v seriáli.

Primárne však telenovela lákala v 2. sérii tých divákov, ktorí ju dôverne poznali zo začiatku tohto milénia. Tí tak očakávali ešte viac pôvodných tvárí.

Dátum finále Skrytej vášne 2

Na Doma sa vysielanie kolumbijskej telenovely pomaly končí.

Stanica späť na obrazovky vytiahla Skrytú vášeň ešte na konci januára, kedy začala po 16-tej vysielať pôvodnú prvú sériu. Nové časti 2. série na ne nadviazali uprostred júna, pričom pobežia do polovice augusta.

Skrytú vášeň 2 tak čaká veľké finále o necelé dva týždne, Doma jej vysielanie uzavrie v pondelok 14. augusta dvoma poslednými časťami za sebou o 16. a 17. hodine.

Ako sme už informovali, Doma vysiela rozšírenú verziu druhej série Skrytej vášne, ktorá má celkovo 82 epizód.

Pri úplne pôvodnom vysielaní nových častí na stanici Telemundo telenovela ponúkla len 71 epizód, nakoľko televízia jej vysielanie pre neuspokojivú sledovanosť skrátila. Dovysielala ju síce do konca, vyškrtla z nej viac viaceré scény, ktoré diváci mali po prvýkrát možnosť vidieť až v rozšírenej 82-dielnej verzii na Netflixe.

Ako už portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, po premiérovej Skrytej vášni 2 príde Doma s ďalšou retro telenovelou.

Tentokrát siahla po mexickej telenovele Rosalinda, ktorá odštartuje v utorok 15. augusta.

Čítať viac...
Nahor