Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Skrytá vášeň 2 sa stala hitom leta: Na Doma čoskoro skončí, dátum veľkého finále!

Premiérové časti telenovely sa stali nakoniec jedným z najvýraznejších programov tohtoročného letného programu televízií.

Menšia televízia Doma sa po mesiacoch trápenia dostala späť do milosti divákov.

Takmer pred rokom od septembra 2022 začala Markíza na svojej dlhodobo stabilnej ženskej stanici čachrovať so štruktúrou, až sa Doma začala prepadávať na jedny z najslabších výkonov od zavedenia večerných telenoviel.

V snahe uvoľniť hlavný čas medzi 20:30 a 22:00 na ženy ladeným programom na Markíze ako Dunaj, k vašim službám, Klamstvo alebo Na nože začala Doma svoje vlastné premiérové telenovely odsúvať do neskorej noci.

Miesto nich v lukratívnom čase ponúka prereprízované sitkomy Krok za krokom a Priatelia, čo sa stretlo s veľkou nevôľou divákov.

Po chaotickom roku upratala program

Od júna sa však Doma začína opäť stabilizovať.

S telenovelami sa po novom zamerala na popoludňajšie pásmo, ktoré sa stalo jej kľúčovým. Po veľkej diváckej kritike však opätovne prehodnotila svoju večernú štruktúru a namiesto po 22. hodine presunula premiérové telenovely už na 19. hodinu a ťahá ich do 21:00.

Zároveň netradične na popoludnie nasadila v júni premiérový seriál v podobe pokračovania kultovej telenovely Skrytá vášeň, keď sa rozhodla novou 2. sériou nadviazať na pôvodné časti z roku 2003 v identickom čase.

Doma sa zmeny tentoraz vyplatili.

Večerná premiérová telenovela Krajšia ako ty, ktorá končí vo vysielaní tento pondelok 31. júla, uhráva v čase po 19. hodine síce len priemerné výkony s podielmi na trhu okolo 3 % v obchodnej cieľovej skupine, Doma však stabilizuje výkony v doposiaľ problematickom čase.

Navyše sčasti utíšila hlad divákov po vysielaní telenoviel v pozerateľnom večernom pásme a nedopúšťa sa negatívne vnímaného nasadzovania nových telenoviel do neskorých večerných až nočných hodín.

Stanica súčasne vysiela reprízy nových telenoviel od 14. hodiny a sústredí sa tak na dve pásma, v ktorých sa snaží divákom voči bežnému programu ponúknuť premiérovú alternatívu.

Čo sa Doma skutočne podarilo, bolo vytiahnutie novej Skrytej vášne na popoludnie.

Až na niekoľko slabších dní sa pokračovanie telenovely po 20 rokoch stalo suverénnom denného vysielania televíznych staníc.

Na pomery priemernej sledovanosti menšej Doma dosahuje Skrytá vášeň 2 vysoko nadpriemerné výkony sledovanosti na úrovni okolo 8 – 10 %.

Ide o dvojnásobok bežnej sledovanosti Doma – jej celodenný priemer sa aktuálne hýbe okolo 4 %, v prime-time okolo 3 %.

Zároveň je Skrytá vášeň 2 jedným z najvýraznejších programov leta.

Televíziám sa tento rok nepodarilo výraznejšie zaujať, najpopulárnejšia spravidla bývala česká kriminálka Odznak Vysočina na Markíze, premiérová Hranica na Jojke alebo nová séria S úsmevom po Slovensku na Jednotke.

Nové diely Skrytej vášne tak sú najväčším oživením klasických štruktúr.

Dátum finále Skrytej vášne 2

Vysielanie kolumbijskej telenovely sa na Doma pomaly končí.

Stanica späť na obrazovky vytiahla Skrytú vášeň ešte na konci januára, kedy začala po 16-tej vysielať pôvodnú prvú sériu. Nové časti 2. série na ne nadviazali uprostred júna, pričom pobežia do polovice augusta.

Skrytú vášeň 2 tak čaká veľké finále o dva týždne, Doma jej vysielanie uzavrie v pondelok 14. augusta dvoma poslednými časťami za sebou o 16. a 17. hodine.

Ako sme už informovali, Doma vysiela rozšírenú verziu druhej série Skrytej vášne, ktorá má celkovo 82 epizód.

Pri úplne pôvodnom vysielaní nových častí na stanici Telemundo telenovela ponúkla len 71 epizód, nakoľko televízia jej vysielanie pre neuspokojivú sledovanosť skrátila. Dovysielala ju síce do konca, vyškrtla z nej viac viaceré scény, ktoré diváci mali po prvýkrát možnosť vidieť až v rozšírenej 82-dielnej verzii na Netflixe.

Ako už portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval, po premiérovej Skrytej vášni 2 príde Doma s ďalšou retro telenovelou.

Tentokrát siahla po mexickej telenovele Rosalinda, ktorá odštartuje v utorok 15. augusta.

 

Čítať viac...
Nahor