Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Skrytá vášeň sa na Doma dlho neohreje: Markíza chystá návrat ďalšej kultovej telenovely!

Premiérové diely pokračovania Skrytej vášne sa minú o niekoľko týždňov.

Nová Skrytá vášeň je hitom letného vysielania.

Markíza stávka na pokračovanie legendárnej kolumbijskej telenovely po 20 rokoch vyšlo, keď aj vďaka masívnej kampani, a to nielen na televíznych obrazovkách, ale aj v médiách, či popoludňajšiemu vysielaciemu času dosahuje vysoko nadpriemerné výkony sledovanosti.

Druhá séria Skrytej vášne v súčasnosti na Doma dosahuje rekordné podiely na trhu nad úrovňou 10 % v obchodnej cieľovej skupine, ktoré si udržuje stabilne od štartu.

Celodenné priemery Doma sa pritom celú jar pohybovali na úrovni okolo 3 %.

Skrytá vášeň zatápa aj hlavnej Markíze, pravidelne je sledovanejšia než hlavná stanica Joj či RTVS. Stabilne sa tak dostáva do pozície druhého najsledovanejšieho programu na trhu.

Čoskoro finále

Premiérová Skrytá vášeň sa však na obrazovke dlho nezdrží.

V rámci novej 2. série vzniklo výrazne menej častí, než tomu bolo pri pôvodnom uvedení seriálu v roku 2003.

Pokračovanie príbehov po 20 rokoch sa dočkalo originálne celkovo 71 odvysielaných epizód na stanici Telemundo, čo je takmer iba tretina pôvodného seriálu.

Druhá séria však bola následne na platforme Netflix uvedená v rozšírenej verzii s 82 časťami, pričom práve v tejto podobe sa vysiela aj na Doma.

Nakoľko zároveň dosahujú tieto epizódy štandardnú televíznu dĺžku, Doma ich už ďalej nedelí na kratšie časti.

Bežne sa takto rozstrihávajú epizódy tureckých seriálov, ktoré majú v origináli viac ako 2 hodiny, aj na európsky trh sa však predávajú rozdelené na približne 40-minútové časti.

Nová Skrytá vášeň tak vyvrcholí už o mesiac.

Na Doma príbehy druhej série vydržia iba do prvej polovice augusta, kedy stanica so Skrytou vášňou nateraz úplne skončí.

Viac latino seriálov

Markíza už pred časom zverejnila prísľub, že na obrazovky Doma vráti viac latinsko-amerických telenoviel.

Ženská stanica sa v poslednej dekáde vyprofilovala ako domov nových tureckých seriálov, ktoré v hlavnom vysielacom čase uvádzala ako na bežiacom páse. Všetko sa zmenilo až vlani v lete.

Takto pred rokom Doma na poobedia vytiahla niekdajší televízny hit Divoký anjel, s ktorým sa do popredia začali dostávať archívne telenovely z Latinskej Ameriky. 

Na niekoľko mesiacov dokonca vytlačili z prime-time aj turecké premiéry – po 20. hodine sa vysielal nielen Divoký anjel, ale následne niekoľko týždňov aj pôvodná Skrytá vášeň.

Ďalší návrat kultovej telenovely

Markíza chce v trende oživenia kultových latino seriálov pokračovať.

Televízia podľa našich informácií tentoraz staví na mexickú produkciu, ktorá mala premiéru na prelome 90. rokov a nového milénia.

Doma po skončení novej Skrytej vášne plánuje podľa prvých informácií vytiahnuť kultovú telenovelu Rosalinda.

Slovenskú televíznu premiéru mala v apríli roka 2000 práve na obrazovke Markízy, ktorá tak vlastní aj slovenskú dabingovú verziu.

V roku 2009 seriál spoločne s dabingom zakúpila konkurenčná Jojka pre menšiu stanicu Joj Plus, ktorá sa v prvé roky vysielania zameriavala na staršieho diváka. Uviedla v tom čase aj archívne telenovely Rosalinda a Esmeralda, ktoré patrili medzi najúspešnejšie programy v jej vysielaní.

Rosalinda bude mať na Doma podobne dlhú životnosť ako premiérová Skrytá vášeň.

Mexická telenovela dostala celkovo 80 častí, odštartovať by mala v priebehu augusta a v programe Doma vydržať do polovice októbra.

Rosalinda

Telenovela Rosalinda prerazila u divákov najmä vďaka účinkovaniu mimoriadne populárnej mexickej speváčky Thálie. Stvárnila hlavnú hrdinku kvetinárku Rosalindu Pérez Romero. V ďalších ústredných úlohách sa predstavili Fernando Carrillo, Víctor Noriega, Laura Zapata, Nora Salinas, Susana González alebo Manuel Saval.

Dej seriálu Rosalinda

Rosalinda je pekné 20-ročné dievča, ktoré pracuje v kvetinárstve svojho strýka Florentina.

Jedného dňa stretne v reštaurácii, ktorú práve vyzdobuje, Fernanda Josého, muža s vyšším sociálnym postavením, hoci ona o jeho bohatstve nič netuší. Napokon sa do seba zaľúbia a napriek Valerii, matke Fernanda Josého, sa zosobášia a narodí sa im dcérka, ktorej dajú meno Erika. Valeria chce však šťastnú dvojicu za každú cenu rozdeliť. Najme si preto detektíva, ktorý zistí, že Rosalindina biologická matka Soledad si odpykáva 25-ročný trest vo väzení za vraždu otca Fernanda Josého, José Fernanda Altamirana, a Valeria sa túto skutočnosť rozhodne využiť, aby rozdelila Rosalindu a Fernanda Josého. Soledad bola síce nevinná, ale zobrala na seba všetku vinu. Josého Fernanda Altamirana totiž zabil jej vtedajší manžel Alfredo del Castillo, Valeriin brat, ktorý sa bál Valeriinej reakcie po tom, keby sa dozvedela, že to on zabil svojho švagra, lebo sa pokúsil znásilniť Alfredovu sekretárku Soledad, o ktorej Valeria vôbec netušila, že bola jeho manželkou. Po zistení, že Soledad je matka Rosalindy, Fernando José opúšťa Rosalindu a ich dcérku. Valeria napokon Eriku unesie, pretože Rosalinda na pár minút stratí vedomie. Rosalinda upadá do depresie a nakoniec príde o rozum a zatvoria ju na psychiatriu.

Jednej noci na klinike, kde ju Soledad a Fernando José umiestnia, vznikne požiar a zhorí do tla. Rosalinde sa našťastie podarí uniknúť. Ale jej milovaný je presvedčený o jej smrti. Rosalinda úplne stratí pamäť. Nájde ju žobrák Miserias a núti ju žobrať. Rosalindu sa však podarí z Miseriasových rúk zachrániť Alexovi Dorantesovi. Ten dá Rosalinde meno Paloma Dorantesová a spraví z nej slávnu speváčku. Paloma sa do Alexa zamiluje. Fernando José sa na istý čas rozhodne odísť do zahraničia a tak prichádza Rosalindina sesternica / sestra Fedra, ktorá sa rozhodla zaujať Rosalindino miesto v rodine a byť Erike matkou, aj keď Fedra Eriku v skutočnosti neznáša a pred Fernandom José sa len hrá na starostlivú a milujúcu matku.

Paloma sa stretáva s Fernandom José, ktorý sa do nej zamiluje. Paloma mu totiž pripomína jeho „mŕtvu“ ženu Rosalindu. Paloma si veľmi obľúbi Fernandovu dcéru Eriku a tak sa s nimi veľmi často stretáva. Fedra s Alexom im chcú v ich vzťahu zabrániť a to sa im aj podarí. Paloma odchádza na svoje prvé turné a Fernando José sa ožení s Fedrou.

Paloma žije s Alexom a všetko vyzerá byť dokonalé. Ale všetko nie je úplne v poriadku. Raz v noci Paloma a Alex navštívia jeden z koncertov Fernanda Josého. Hrá skladbu, ktorú hral, keď sa prvýkrát s Rosalidou stretli. Toto sa stáva impulzom pre Rosalindinu pamäť a všetky jej spomienky z minulosti sa jej začnú vynárať z pamäti. Zdrvená týmito spomienkami zuteká von z koncertnej sály a na ceste ju zrazí auto. Sanitka ju odváža do nemocnice. Rosalinda si uvedomí, že nie je Paloma Dorantesová, ale Rosalinda.

Teraz keď Rosalinda získala späť svoju pamäť, musí sa vrátiť a bojovať o získanie svojho dieťaťa, jej rodiny a postupne možno aj Fernanda Josého, ktorého má teraz v hrsti Fedra, ktorá zviedla manžela svojej mladšej sestry Lucy, pretože Lucy s Aníbalom nemohli mať spoločné dieťa a Aníbal po dieťati veľmi túžil. Aníbal preto počas slabej chvíľky strávil noc s Fedrou. Teraz s ním však Fedra čaká dieťa, ktoré ale vydáva za dieťa Fernanda Josého. Rosalinda naráža na mnoho udalostí, ktoré jej zmenia život. Musí čeliť problémom s Valeriou a svojimi priateľmi a zisťuje, kto je biologická matka Fernanda Josého.

Fernando José zisťuje, že Fedra je smrteľne chorá a tak sa chce o ňu aj naďalej starať, čo Rosalinde zlomí srdce, keďže ona o Fedrinej chorobe nič nevedela. Fedrin stav sa postupne zhoršuje a po pôrode svojho syna sa zdôverí svojmu otcovi a Fernandovi Josému, že dieťa, ktoré porodila, nie je jeho, ale Aníbalovo – manžela Lucy. Fernando napokon dieťa dáva Lucy a Aníbalovi a Fedra na následky svojej choroby zomiera.

Rosalinda sa nakoniec rozhodne vydať za Agustína Moralesa, ktorý jej pomáhal v tom, aby získala späť svoju milovanú dcérku Eriku, ktorú jej Fernando José nechcel dať. Agustín si však uvedomí, že Rosalinda vždy milovala a bude milovať Fernanda José a tak dáva Rosalinde slobodu a praje jej veľa šťastia v živote s Fernandom José. Rosalinda a Fernando José sa tak nakoniec zosobášia a telenovela končí ich odchodom na svadobnú cestu a spoločným bozkom…

Zdroj: Wiki

 

Čítať viac...
Nahor