Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: IG Ján Koleník

Zaujímavosti

Dojímavá rozlúčka s divákmi: Druhá šanca sa skončila, horúce novinky o plánovanej 3. sérii!

Druhá šanca je na konci, s divákmi sa rozlúčila dojímavou záverečnou epizódou na dlhé obdobie. Aké bolo finále a čo vieme o novej 3. sérii?

Jediný program Markízy, ktorý v tomto roku dokázal v sledovanosti vysoko zabodovať, sa rozlúčil so svojimi divákmi.

Po dvoch úspešných sériách televízia nateraz adaptovala všetky časti, ktoré mala k dispozícii z talianskeho originálu Doc – Nelle tue mani, pričom na ďalšie si bude musieť spoločne s divákmi počkať.

O čom bolo finále druhej série?

V záverečnej epizóde druhej série Druhej šance Markíza sľubovala množstvo dramatických zvratov, veľkých odhalení a silných emócií.

O tie sa postarala ďalšia nákaza, ktorá sa začala šíriť oddelením internej medicíny, pričom pre jednu z ústredných postáv sa stala osudnou. Po covidovej vlne komplikácie tentoraz spôsobila baktéria, ktorá vyvoláva otravu pečene. Nakazili sa pacienti aj seriáloví hrdinovia, ktorí zostali zatvorení v karanténe, dokým nenašli zdroj nákazy aj spôsob liečby.

Agresívna baktéria, ktorá uzatvorila celé oddelenie do karantény, napadla aj sekundárku Soňu Petricovú. Stvárňovala ju Ráchel Šoltésová.

Na podanú liečbu, ktorú navrhol Andrej Fabián (Ján Koleník) zareagovala mimoriadne zle a na oddelení sa začal boj s časom. Baktéria postupovala rýchlo a Soňu mohla zachrániť len transplantácia pečene. Vhodný darca sa však nenašiel.

Diváci Druhej šance sa museli rozlúčiť s treťou postavou. Po Šimonovi (Adam Bardy) a Soninej matke (Michaela Majerníková), ktorí zomreli na covid, pred očami kolegov skonala ďalšia seriálová hrdinka. V poslednej chvíli sa stihla rozlúčiť so svojou životnou láskou – Oliverom (Filip Šebesta), o ktorého sa starala, kým bol bez vedomia pripútaný na lôžku.

Boj s časom prebiehal aj na riaditeľstve.

Adela Tibenská (Liv Bielovič) a Diana Richterová (Monika Hilmerová) mimo karantény pátrali po pravde, ktorú skrýva riaditeľ nemocnice, Karol Bednár (Vlado Černý). Ten sa definitívne snaží potopiť Fabiánovú budúcnosť a jeho návrat na miesto primára.

Adela v Bednárovom počítači objaví dôkazy, ktoré ho spájajú s firmou, ktorú uprednostňuje v dodávkach nemocničného zariadenia. Práve preto si na mieste primára potreboval zvoliť lojálnu osobu, ktorá by nevýhodné zákazky neblokovala.

Pozadie Bednárového biznisu odhalilo aj pravdu o Šimonovej smrti.

Kým Fabiána čakal súd, k odpojeniu Šimona od kyslíka sa priznala jeho dcéra, Karolína Fabiánová (Lucia Šimková). Skutočným dôvodom akútneho nedostatku kyslíka v nemocnici počas pandémie však boli Bednárové kšefty so spriaznenou firmou, ktorá vyčkávala s dodávkami, dokým cena kyslíka nevystrelí nahor.

Veľké finále vyvrcholilo svadbou Lujzy (Barbora Bezáková) a Gabriela (Viktor Ibara), ktorých karanténa na oddelení opäť spojila a pochopili, že sa stále milujú.

Po Bednára si prišla polícia a Andrej Fabián sa opäť stal primárom, pričom do nemocnice nastúpili noví sekundári.

Čo vieme o tretej sérii

Ako už portál Mediaboom.sk informoval, Druhá šanca sa po finále 2. série vytratí z obrazoviek.

Nakoľko sa Markíza poponáhľala s uvedením druhej série na obrazovky ešte v tomto roku, dobehla vo vysielaní taliansky originál, ktorý druhú sériu odvysielal iba na jar tohto roka. Hneď v tomto období začal slovenský televízny líder s jej adaptáciou.

Pre Druhú šancu to však nie je koniec.

Ako je známe, v Taliansku sa pripravuje pokračovanie, na ktoré netrpezlivo čaká aj samotná Markíza.

Správy ohľadom originálnej 3. série Druhej šance sú nateraz neoficiálne.

Ako sme už informovali, v súčasnosti prebieha príprava scenárov, pričom s nakrúcaním sa má začať na jar budúceho roka.

Podľa miestnych médií dosiaľ nie je vylúčené, že by sa 3. séria seriálu Doc – Nelle tue mani mohla na obrazovky talianskej štátnej stanice Rai 1 dostať dokonca na jeseň 2023.

Pravdepodobnejší je však scenár, že k tomu dôjde až v nasledujúcej sezóne.

Najnovšie správy hovoria, že by sa pokračovanie seriálu mohlo dočkať oficiálnej premiéry hneď skraja roka 2024.

 


Druhá šanca pozná seriálového nástupcu: Najväčšia novinka Markízy s Jánom Koleníkom! (foto)Čítajte →

Prednedávnom to podobne videl aj taliansky predstaviteľ hlavného hrdinu, Luca Argentero.

„Nebude to skôr ako v roku 2024. Samotná koncepcia a príprava scenárov je zdĺhavý proces,“ uviedol Argentero pre televízny magazín TV Sorrisi e Canzoni.

Tretia séria by tak napodobnila uvedenie tej predošlej, keď druhá sezóna tento rok na jar štartovala v Taliansku hneď v januári.

Ročná prestávka

Druhá šanca bude mať na Markíze prestávku minimálne jeden rok.

Aj keď oficiálne informácie o uvedení originálu v Taliansku stále chýbajú, slovenská adaptácia bude na obrazovke uvedená najskôr jednu sezónu po jej odvysielaní v domácej krajine.

Bolo tomu tak aj pri jesennej druhej sérii, ktorú Markíza začala adaptovať prakticky okamžite po jej tohtoročnej jarnej premiére v Taliansku.

V prípade tretej série však bude mať Markíza jednu výhodu.

Pri spustení Druhej šance v januári tohto roka televízia ešte netušila, ako bude seriálová novinka prijatá divákmi. Po tom, čo hneď s prvými časťami prevalcovala obrazovky, televízia okamžite odklepla druhú sériu, ktorú napriek zložitej príprave chcela uviesť hneď v rovnaký rok na jeseň. Predchádzajúcu lekársku sériu Sestričky vysielala raz ročne so sezónnou prestávkou.

Rýchlosť, s akou sa pustila do prípravy pokračovania Druhej šance, taktiež svedčila o tom, že televízny líder nezažíva od minuloročnej jesene ľahké obdobie. Úspešný projekt tak chcela udržať na obrazovke čo najdlhšie.

Teraz sa Markíza nebude musieť ponáhľať.

Scenáre tretej série sa aktuálne pripravujú a s nakrúcaním talianskeho originálu sa začne na jar 2023. Markíza tak už v tomto čase bude môcť začať pracovať na vlastnej verzii a pripraviť sa na nakrúcanie slovenskej adaptácie.

Medzitým však bude dúfať, že sa jej uchytí seriálová náhrada v podobe historického výpravného seriálu Dunaj, k vašim službám s Jánom Koleníkom, ktorý bude chcieť vysielať minimálne celú jar, no, podľa všetkého, i na jeseň, keď z neho chce dlhodobejšiu televíznu ságu.

 


Blesková zmena Markízy: Urýchľuje štart horúcej novinky s Koleníkom, postaví sa Nemocnici!Čítajte →

Kedy sa vráti na Markízu?

Na jeseň 2023 by už však mohla zároveň začať s nakrúcaním Druhej šance.

Veľa bude závisieť od rýchlosti, s akou sa originálny seriál vráti na obrazovky v Taliansku. Na stanici Rai 1 už bežal v jarnej aj jesennej vysielacej sezóne.

Domáca televízia môže dokonca zvažovať rozdelenie ako v prípade prvej série, ktorej prvých osem častí odvysielala na jar 2020 a druhú polovicu epizód na jeseň rovnakého roka. Vtedy však rozdelenie seriálu spôsobila pandémia covidu, ktorá stopla vysielanie premiérových programov aj na Slovensku.

Druhá šanca sa na Markízu vráti v roku 2024.

Slovenský líder už sám túto informáciu naznačil, keď Druhú šancu vôbec neohlásil v plánoch pre budúci rok.

Dá sa očakávať, že Markíza bude mať záujem Druhú šancu vrátiť na obrazovky hneď na jar 2024, k čomu by však, podľa všetkého, potrebovala, aby sa v Taliansku tretia séria začala vysielať už budúci rok.

O čom bude 3. séria Druhej šance

Informácie ohľadom pokračovania talianskeho originálu dosiaľ vypúšťa najmä miestna herecká hviezda, spomínaný Luca Argentero. V seriáli stvárňuje hlavného hrdinu, ktorého na Slovensku hrá Ján Koleník.

Scenáristi seriálu ho už oboznámili s dejom tretej série, pričom neskrýval nadšenie.

„Mal som zimomriavky. Tretia sezóna bude neskutočná!“ povedal v nočnej talkshow Che Tempo Che Fa.

O samotnom deji tvorcovia verejne mlčia.

Scenáristi originálneho seriálu Francesco Arlanch a Viola Rispoli v prvých reakciách naznačili, že kým druhá séria sa zameriavala na pandémiu covidu z pohľadu viacerých postáv, pričom niektorých osud dopadol fatálne, tretia sezóna prinesie nádej a hlavným hrdinom „druhú šancu“.

Týkať sa bude najmä chorôb, ktoré budú súčasťou seriálového deja, ktoré budú musieť hrdinovia pochopiť či rovno prekonať.

 

Čítať viac...
Nahor