Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ďalšie meno Tvoja tvár znie povedome odhalené: V zostave súťažiacich hviezda Sestričiek!

Markíza už pre túto jar nakrúti šiestu sériu speváckej celebritnej šou.

Na začiatku januára portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o prvých menách novej šiestej série ťažiskovej šou Markízy Tvoja tvár znie povedome, ktorá sa po rokoch vysielaných na jeseň presunie do jarnej sezóny.

Markíza všetky informácie potvrdila a hlavnými hviezdami šiestej Tvojej tváre sa stanú komici Eva „Evelyn“ Kramerová a František Košarišťan známy ako „Fero Joke“.

Po Evelyn s Ferom je už pritom známe aj ďalšie meno, ktoré rozšíri celebritnú zostavu súťažiacich pre novú sériu šou.

Televízia tentokrát siahla po hviezde svojho stabilného seriálu Sestričky, ktorý patrí medzi jej najkľúčovejšie seriálové projekty. Vysiela ho od roku 2018, pričom každá z doterajších troch sérií nadpriemerne uspela.

 


Boj o slovenský seriálový hit v Česku: Nova nakrútila vlastné Sestričky, Prima jej vyfúkla názov!Čítajte →

Treťou súťažiacou tohtoročnej Tvoja tvár znie povedome sa stane Kristína Madarová, ktorá patrí medzi pôvodnú hlavnú štvoricu hrdiniek Sestričiek. 

Televízia už medzitým potvrdila aj ich štvrtú sériu, do ktorej nakrúcania sa pustí tento rok, odvysiela ju opäť v jesennej sezóne.

Kristína Madarová v seriáli Sestričky

Markíza pre rok 2021 prichystala zmenu v nasadzovaní ťažiskových sezónnych formátov. Kým v ostatných rokoch jarnú sezónu vybrala pre vysielanie speváckych šou ako Hlas Česko Slovenska či Superstar, jeseň začala stavať na celebritných formátoch, po jednorázovom obnovení Let´s Dance práve na jeseň 2018 aj 2019 presunula pôvodne jarný formát Tvoja tvár znie povedome. Tvoja tvár a Superstar pobežia tento rok v opačnom poradí.

Dôvodom, okrem vlaňajšieho úspechu Superstar, ktorým si mohla vypýtať miesto v dôležitejšej jesennej sezóne, je primárne pandémia koronavírusu. V aktuálnej situácii bolo nemožné nakrútiť kastingy speváckej šou, naše pri jej federálnom rozmere. Naopak, v prípade Tvojej tváre si jej samotní tvorcovia vyskúšali už nakrúcanie uprostred pandemickej krízy vlani na jeseň, kedy bežala v Českej republike.

Nakrúcanie šou počas pandémie bolo u našich susedov mimoriadne divoké a náročné.

Režisérom minuloročnej 7. série Tvoja tvár znie povedome pre českú televíziu Nova bol opäť Pepe Majeský, ktorý je dvorným režisérom veľkých šou na Markíze, rovnako slovenskej verzie Tvojej tváre. Tvorcovia museli mnohokrát v priebehu výroby improvizovať, keď do nej zasiahol koronavírus a karanténa účinkujúcich. Vo veľkom sa menilo zloženie pôvodne stabilnej poroty a dokonca aj moderátorov, keď sa vystriedali rovno traja. Výroba šou bola i zastavená po tom, čo sa potvrdila nákaza u Báry Basikovej ako súťažiacej, počas šou dokonca skolabovala súťažiaca Erika Stárková, ktorej vystúpenie nakoniec stvárnila porota.

Čítať viac...
Nahor