Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Ďalší debakel v prime-time: Jojku predbehla aj vlastná sestra, operatívne mení večerný program!

Televízii nevyšiel ani jeden z dvojice prázdninových akvizičných seriálov, oba presúva do neskorších večerných hodín.

Koncom júla sme priniesli zhrnutie letných trendov v oblasti televíznej sledovanosti, kde najsledovanejšie stanice zažívajú bezprecedentne najhoršie prázdniny.

Ich sledovanosť sa prepadla na dno, keď k víťazstvu večerných programov stačia aj ratingy na úrovni 3 % v komerčnej cieľovke, ktoré by na jar znamenali okamžitý koniec programu v hlavnom večernom vysielaní.

Najsledovanejším programom leta naďalej ostáva pôvodný slovenský seriál Šťastná rybka, ktorý sa ostatné týždne usádza už na ratingovej hranici 5 %. Jeho úroveň nepravidelne dosahujú už len vybrané večerné filmy, české seriály ako Špunti na cestě alebo Dvojka na zabitie sa už spravidla hýbu okolo úrovne 3 %.

Aj napriek nízkej letnej sledovanosti ani na jej priemer nedokázali dosiahnuť už dva prázdninové programy.

Iba dva týždne vydržal v júlovom programe Markízy v pondelok o 20:30 český seriál Co ste hasiči, ktorý s druhou časťou zažil tvrdý prepadák na podielovej úrovni okolo 8 %. Oproti úvodnému dielu sa prepadol na polovičný výkon a Markíza ho okamžite odsunula do noci.

Joj zas musela v podobnom čase zasahovať s kanadským seriálom Sestričky, ktorý si nenašiel divákov vo štvrtky o 20:35. Nedarilo sa mu už od júnového štartu, Joj nad ním zlomila palicu po prepade na absolútne dno s podielom iba 6,5 %.

Tretí letný prepadák

Aktuálne tvrdý prepadák zažil tretí letný program.

Okrem Sestričiek Jojka cez prázdniny na 20:35 naplánovala aj druhý akvizičný seriál, a to minisériu Dan Brown: Stratený symbol, vychádzajúcu z rovnomennej knižnej predlohy známeho autora. Nasadila ju do vysielania od konca júla na piatky.

V hlavnom vysielacom čase sa nakoniec ohriala iba dva týždne.

Pri štarte sa mala ešte miniséria hýbať okolo 3 ratingov a podielovo pod 14 a nad 12 %, podobnú sledovanosť dosahujú Markíza a Joj v piatky celé leto.

Jojku predbehla menšia sestra

S minulotýždňovým pokračovaním už však dobrodružný seriál stratil tretinu divákov.

Prepadol sa na podiely na trhu iba cez 9 a rovných 7 % v komerčnej cieľovke, pričom vo väčšinu vysielania bola pred hlavnou Jojkou jej menšia sestra JOJ Plus.

Tá s hlavným filmom Riddick: Kronika temna dosiahla priemerný podiel 8,4 % a bola dokonca dvojkou na trhu.

Súčasne Markíze porástla reprízová Chart Show, ktorá stúpla z podpriemerov na podiel pod 18 %. Ešte pred týždňom neuspela s podielom na trhu len 14 %, nedarí sa jej pritom vo väčšinu dní.

Mení program

Joj po tomto prepadáku okamžite mení večerný program.

Tento piatok otáča medzi sebou naplánované programy, keď na 20:30 vysúva akčný film s Paulom Walkerom Zakázaná zóna. Pôvodne sa mal vysielať po pol jedenástej. Bližšie k noci sa, naopak zosúva seriál Stratený symbol.

Miniséria zároveň končí aj v nedeľnej repríze okolo obeda na Joj.

Tam podľa našich informácií taktiež pri štarte ešte dokázal Stratený symbol obstáť, nasledujúcu uplynulú nedeľu však mal vybuchnúť s podielmi len okolo 6 %. Joj miesto seriálu zreprízuje v nedeľu na obed filmovú premiéru zo sobotného večera – Malá (Little).

 

Čítať viac...
Nahor