Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Zákazníci Digi TV sa dočkali, prichádza nová služba s lepšou kvalitou! Priplatíte si iba za box (VIDEO)

Digi TV konečne prichádza s novým programom, ktorý by mal utíšiť najmä nespokojnosť s kvalitou obrazu. Operátor pridá aj HD stanice a zachová cenu základného balíka. Priplatiť si budete musieť iba za box.

Digi Slovakia patriaca pod spoločnosť Slovak Telekom, už od štvrtka 1. mája začne ponúkať svoju novú satelitnú službu. Prinesie hneď niekoľko výhod, v prvom rade prinesie programy v novom kompresnom formáte, čo bude znamenať lepšiu kvalitu obrazu. Všetky stanice budú vysielané vo formáte MPEG-4, ktorý nahradí doterajší formát MPEG-2. „Zástupcovia operátora informovali, že programy v SD kvalite sú vysielané priemerne s dátovým tokom 2 Mbit/s. Ak by boli vysielané v pôvodnom kompresnom formáte, rovnalo by sa to hodnote 4,5 Mbit/s. HD stanice sa vysielajú s tokom 6 Mbit/s,“ napísal portál Živé.sk.

Cena základného balíka Štandard novej služby ostane nemenná – 9,60 eur. Ak ste však aktuálnym užívateľom služieb Digi TV a budete chcieť prejsť na kvalitnejší program, predsa len si budete musieť priplatiť. Kým pri pôvodnom balíku ste za klasický SD set-top box neplatili, pri novej službe si za jeho prenájom zaplatíte 1,50 eur mesačne. Dostanete však o 17 televíznych staníc viac ako doteraz, spolu je ich v základnom balíku až 65. K dispozícii bude aj program Maxi, obsahovať bude 85 programov za 12,90 eur mesačne. Generálny riaditeľ Digi Slovakia, Marcel Šatánek, nepriamo prisľúbil nenavyšovanie cien v priebehu roka.

Kto si potrpí na programy v HD, bude si môcť k službe objednať nový športový športový balík Extra Šport HD. Jeho cena je 2 eurá a obsahuje trojicu staníc Digi Sport HD, Digi Sport 2 HD a Slovak Sport 2 HD. Digi TV zároveň ponúka balík troch programov HBO (HBO, HBO 2 a HBO Comedy) za lepšiu cenu ako konkurencia – 6 eur. Neponúka však tieto stanice v HD kvalite. Digi TV zároveň premýšľa o zaradení Jednotky Slovenskej televízie a jej HD verzie do základného balíka.

Šatánek zároveň prisľúbil, že nebude nútiť abonentov pôvodnej satelitnej služby k prechodu na novú. „Ak sa niekomu pokazí starý box a povie, že o novú službu nemá záujem, zariadenie mu opravíme a môže ho naďalej využívať za nezmenených podmienok,“ cituje Šatánka Živé.sk. Pôvodnú službu plánuje Digi TV prevádzkovať minimálne do konca roka 2015.

Teaser na novú službu od Digi TV

Čítať viac...
Nahor