Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

O čom sa nehovorí: Ako sa s novým prime-time darí Wau?

Necelé štyri mesiace ponúka Wauka počas väčšiny večerov vynovený program.

Od začiatku tohto roka urobila Joj výraznú zmenu v hlavnom vysielacom čase menších staníc. Z Plus po rokoch zmizli kriminálky CSI, ktoré tvorili jeden z pilierov programu a nahradili ich filmy so štvrtkovým akčným seriálovým oknom. Wau zas kriminálkami posilnila mľandravý prime-time, ktorý sa jej nedarilo nastálo zastabilizovať okolo troch percent.

Wau sa zatiaľ darí najmä s druhým oknom v kriminálnom dvojslote štartujúcom o 21:25. Spočiatku tento slot obsadili Kosti, ktoré sa po čase dokázali dostávať na úroveň jedného ratingu s podielom okolo troch percent. To sú výkony, ktoré potrebuje stanica dosahovať. CSI Las Vegas, ktorá Kosti prednedávnom nahradila, udržiava trend. Ostatný utorok dokonca prekvapila svoju konkurentku Domu, keď s kriminálkou predbehla jej hlavnú telenovelu Zakázaná láska. Rozdiel bol len jediná desatinu ratingu, CSI Las Vegas sledovalo podľa našich informácií 1,2 % divákov s podielom 4,2 %. V share zaostala telenovela o dve desatiny.

Slabšie na tom je do dnešných dní prvá kriminálka v dvojslote so štartom o 20:30. Od počiatku nasadená kriminálka CSI Miami zatiaľ na jeden rating nedosahuje, hýbe sa podľa našich informácií okolo 2 – 2,5 % podielu. V tomto čase sa dokázala so svojím krimi slotom dvihnúť Doma po tom, čo prestala vsádzať na kriminálky so ženskými hrdinkami a nasadila Mentalistu. Ten dvihol podpriemerné výkony z úrovne okolo 2 – 3 % na 4 – 5 %.

Čítať viac...
Nahor