Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Všetky televízie už vo vianočnom: Markíza s RTVS zrecyklovali staré jingle, s novými iba Joj! Vnútri aj sviatočné kompiláty

Dôraz na grafiku či sezónne identy dávajú televízie čoraz menej, minuloročné vysielanie Popolušky prebral k aktivite Joj.

RTVS, Markíza aj Joj sa už v uplynulých dňoch prezliekli do vianočnej grafiky. Časy, keď sa televízie predháňali v príprave sviatočných jinglov a zaujímavejšieho identu sú však minulosťou, čo potvrdilo ďalšie tohtoročné recyklovanie starej grafiky.

Novú sadu jinglov vyrobila pre tento rok iba Joj, ktorá ich pripravila v duchu špeciálneho vysielania Prázdnin. Tie ponúknu budúcu stredu televízny film s podtitulom Vianočné dobrodružstvo. So samotným sloganom však televízia odkazuje na tohtoročné vysielanie komediálnej klasiky S tebou ma baví svet so sloganom S vami nás baví svet.

JOJ – Vianočné jingle 2018

Joj v posledných rokoch vianočné jingle zvykla aj úplne vynechávať, keď nerecyklovala staré a nové nepripravila. Upravila tak len grafiku. K aktivite ju však prebralo minuloročné vysielanie klasiky Tri oriešky pre Popolušku, keď na motívy rozprávky pripravila jeden z najvýraznejších identov posledných rokov.

Markíza – Vianočné jingle 2015

Markíza aj RTVS siahli tento rok po grafike, ktorú uviedli počas decembra 2015. Využívajú tak už nakrútené jingle, Markíza k nim akurát mierne upravila grafiku pod tohtoročným sloganom Vianoce splnených prianí, RTVS recykluje trojročné jingle bez zmeny.

RTVS – Vianočné jingle 2015

Súčasťou nasadzovania sviatočných identov televízií je už aj promovanie vianočného programu a uvádzanie očakávaných sviatočných kompilátov. Do vysielania ich už zaradili všetky tri stanice. V tom na Markíze nechýbajú klasiky Tri oriešky pre Popolušku, Mrázik, Perinbaba ale ani Kúzelná opatrovateľka či štedrovečerná premiéra Tri želania. Joj vo svojom kompiláte tradične nevynechala americkú klasiku Sám doma, bez prekvapenia nechýbajú ani hlavné tituly sviatkov S tebou ma baví svet a špeciálne Prázdniny. Televízia avizuje aj ďalšie sviatočné premiéry Cesta domov, Deväť životov pána Fúzika či Matky rebelky. RTVS svoj sviatočný kompilát venovala dominantne premiérovej rozprávke Vianočné želanie.

Čítať viac...
Nahor