Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Všetko o Let´s Dance 8: Prehliadka tanečných párov, počet priamych prenosov aj dátum finále!

Všetko, čo chcete vedieť o 8. sérii tanečnej celebritnej šou Let´s Dance – kompletná prehliadka tanečných párov a celebritných súťažiacich, kedy bude veľké finále?

Celebritná tanečná šou Let´s Dance je späť.

Markíza sa po rokoch vrátila k ťažiskovému formátu, ktorý ešte v prvom desaťročí tohto milénia patril k pravidelným a najväčším programom na Slovensku, pričom po vyše desiatich rokoch sa ním stáva opäť.

Let´s Dance pôvodne vysielala Markíza ešte v rokoch 2006 až 2011, kedy odvysielala päť sérií, nasledovala dlhá prestávka a návrat až v roku 2017. Ten nedosiahol na očakávania televízie a tanečný formát si na svoj ďalší pokus počkal až do roku 2022 so siedmou sériou. S ňou už bola Markíza spokojnejšia a rovno dala zelenú pokračovaniu.

Let´s Dance je adaptáciou zahraničného tanečného formátu Dancing with the Stars. U našich susedov je česká verzia roky známa pod názvom StarDance.

Počet prenosov a dátum finále 8. série Let´s Dance

Celebritná šou Let´s Dance je jedným z vôbec najdrahších televíznych formátov na Slovensku.

Je tomu tak najmä pre kompletné vysielanie šou počas priamych prenosov, ktoré sú oproti predtáčaným projektom ako Tvoja tvár znie povedome alebo Česko Slovensko má talent výrazne drahšie.

Markíza v prípade 8. série Let´s Dance zopakuje jej minuloročné vysielanie.

Nový ročník Let´s Dance štartuje na obrazovkách v nedeľu 5. marca o 20:30. Markíza plánuje v priebehu jari 2023 odvysielať celkovo 10 priamych prenosov, ktorými tak obsadí nedeľné večery na vyše dva mesiace.

Dátum finále 8. série Let´s Dance by mal byť naplánovaný na nedeľu 7. mája 2023, a teda rovnako ako vlani týždeň pred začiatkom Majstrovstiev sveta v hokeji.

Porota a moderátori 8. série Let´s Dance

Markíza pre tento rok upravuje zloženie poroty aj moderátorskej dvojice.

V šou po jednom ročníku končí kubánsky porotca Jorge González, ktorý prekvapivo rozšíril minuloročnú štvoricu porotcov Let´s Dance. Známy bol skôr z nemeckej verzie šou, kde bol súčasťou poroty hneď v niekoľkých ročníkoch.

Na jeho miesto televízia posadila herca Jána Koleníka, ktorý s náskokom vyhral siedmu edíciu tanečnej šou.

Koleníkova popularita v minulom roku po čase opäť extrémne vyrástla, za čo vďačí televíznemu seriálu Druhá šanca a práve ťažiskovej súťažnej šou Let´s Dance. Markíza ho odvtedy pravidelne udržiava na svojich obrazovkách, čerstvo ho obsadila aj do výpravnej dobovej série Dunaj, k vašim službám.

V porote nebude chýbať choreograf Ján Ďurovčík, ktorý sa z doterajších siedmych ročníkov tanečnej šou zúčastnil v porotcovskej úlohe až šiestich sérií. Ide o vôbec najčastejšie obsadzovaného porotcu tanečných projektov, bol súčasťou taktiež súťaží Bailando či Tanec snov.

Do poroty Let´s Dance Markíza aj tento rok zavolala tanečnú pedagogičku, Tatianu Drexler, ktorá sa dosiaľ zúčastnila piatich ročníkov tanečného formátu. Pravidelne ju do vlastnej verzie šou StarDance volá aj Česká televízia.

V šou nebude zároveň ani tento rok chýbať Adela Vinczeová, ktorá je jedinou osobnosťou, ktorá bola súčasťou Let´s Dance v každej jednej sérii. Druhý rok po sebe sa predstaví v úlohe porotkyne.

V ťažiskovej tanečnej šou Markízy súčasne pokračuje moderátor Viktor Vincze, ktorý vlani absolvoval svoju premiéru vo veľkom zábavnom formáte na televíznej obrazovke.

V šou, naopak, končí vlaňajšia moderátorka Martina Zábranská, keď sa tentokrát po boku Vinczeho objaví moderátorka Telerána, Lucia Hlaváčková.

Hlaváčková bola pôvodne redaktorkou spravodajstva Markízy, v čase, kedy televízia zareagovala na rastúcu sledovanosť Ranných novín konkurenčnej Jojky, ju obsadila do pozície moderátorky Ranných Televíznych novín, na ktoré začala dávať väčší dôraz v Teleráne. Po čase ju posadila rovno do novej moderátorskej dvojice rannej relácie po boku Matúša Krnčoka.

Tanečné páry a celebritní súťažiaci 8. série Let´s Dance

V 8. sérii Let´s Dance o výhru zabojuje celkovo 11 tanečných párov.

Súčasťou zostavy súťažiacich budú rovno dva mimoriadne páry – vôbec po prvýkrát sa v šou v jednej tanečnej dvojici predstaví manželský pár a premiéru v tanečnom formáte bude mať taktiež pár so zdravotným znevýhodnením.

Vratko Sirági a Anna Riebauerová – náhradníci

Netradične uprostred rozbehnutej súťaže do 8. série Let´s Dance nastúpil moderátor Telerána, Vratko Sirági. O jeho mene portál Mediaboom.sk hovoril ešte koncom minulého roka.

V šou od 3. kola nahradil speváčku Máriu Čírovú, ktorá sa zranila pri tréningu pred druhým priamym prenosom. V šou súčasne skončil aj jej tanečný partner Joris Yacoub.

Vratko Sirági v šou tancuje po boku Anny Riebauerovej, pre ktorú to je premiéra v tanečnej šou.

Marián Gáborík a Ivana Gáborík

Vôbec prvým potvrdeným menom ôsmej série Let´s Dance sa stal bývalý hokejista, Marián Gáborík.

Ako portál Mediaboom.sk následne exkluzívne informoval, v pozícii profesionálnej tanečníčky s ním bude tancovať jeho manželka, Ivana Gáborík. Vytvoria tak prvý manželský tanečný pár v šou.

Ivana Gáborík bola v minulosti stabilnou súčasťou celebritného formátu ako profesionálna tanečníčka. V súťažnom páre doprevádzala Tomáša Konráda, Filipa Tůmu, Mareka Vašuta a Petra Marcina.

Najlepšie sa jej darilo po boku Petra Marcina v 5. sérii, s ktorým obsadili celkovo tretie miesto.

Richard Autner a Dominika Rošková

Vôbec na poslednú chvíľu mala do tanečnej šou Markíza zlákať jednu z hlavných hereckých hviezd konkurenčnej Jojky, tvár seriálovej Nemocnice Richarda Autnera. Podobný kúsok sa Markíze podaril aj minulý rok, kedy do Let´s Dance stiahla herečku a porotkyňu konkurenčnej ťažiskovej šou Česko Slovensko má talent, Dianu Mórovú.

S Autnerom bude tancovať Dominika Rošková, ktorá vlani tvorila pár s Adamom Bardym a obsadila s ním celkové 2. miesto. Na striebornej priečke skončila aj v páre s Braňom Deákom v šiestej sérii.

Helena Krajčiová a Fabio Belucci

Spomedzi herečiek televízia do Let´s Dance zlákala Helenu Krajčiovú, ktorá sa v ostatnom období objavuje práve v seriáloch Markízy. Zahrala si v sériách Šťastní vs. Šťastní, Svätý Max aj v novinke Mama na prenájom, predtým bola stabilnou tvárou dlhšej série Jojky Nový život.

Tanečným partnerom Krajčiovej bude Fabio Belucci. V predošlej sérii doprevádzal Aishu.

Milan “Junior” Zimnýkoval a Radka Britaňáková

Priamo z Pečie celé Slovensko si to do nového Let´s Dance namieril moderátor cukrárskej šou, Milan „Junior“ Zimnýkoval. Markíza ho potvrdila ako jedno z posledných mužských mien.

Jeho partnerkou bude Radka Britaňáková, ktorá bude mať v Let´s Dance premiéru.

Mario Cimarro a Vanda Poláková

Absolútne najväčší ohlas medzi súťažiacimi ôsmeho Let´s Dance vyvolalo angažovanie zahraničnej hviezdy, a to predstaviteľa hlavného hrdinu z telenovely Skrytá vášeň Juana Reyesa, ktorého hral Mario Cimarro.

Skrytá vášeň patrí medzi najznámejšie telenovely na Slovensku.

Kolumbijský seriál z roku 2003 sa pritom vracia na obrazovky Doma, ktorá zakúpila práva nielen na pôvodný seriál ale aj jeho súčasné pokračovanie v druhej sérii z roku 2021.

Tanečnou partnerkou kubánskeho herca bude Vanda Poláková, víťazka 7. série Let´s Dance po boku Jána Koleníka.

Boris Valábik a Eliška Lenčešová

Portál Mediaboom.sk rovnako ako prvý informoval o účasti celej dvojice Boris & Brambor. Krátko po potvrdení Mariána Gáboríka v ôsmej sérii Let´s Dance televízia oficiálne ohlásila aj účasť bývalého hokejistu a v súčasnosti hokejového spolukomentátora, Borisa Valábika.

Za tanečnú partnerku dostal Elišku Lenčešovú, ktorá vlani tancovala s Attilom Véghom.

Gabriela Marcinková a Matyáš Adamec

Z ďalších exkluzívne odhalených mien portálom Mediaboom.sk je herečka Gabriela Marcinková.

Dodnes je spájaná s jej zaradením do rebríčka najkrajších žien sveta v roku 2012, odvtedy sa však mimoriadne spopularizovala na Slovensku, zahrala si v seriáloch Tajné životy, Delukse, Doktor Martin alebo Kuchyňa.

V súčasnosti je tvárou Markízy vďaka seriálu Pán profesor, ktorý je vôbec najdlhšie vysielaným seriálom s jej účasťou. Ponúkol dosiaľ štyri série, pokračovať bude túto jeseň piatou.

S Marcinkovou bude v šou tancovať profesionálny tanečník Matyáš Adamec. V Let´s Dance zažije taktiež premiéru.

Henrieta Farkašová a Marek Klič

Historicky po prvý raz sa v šou predstaví tanečná dvojica so zdravotným znevýhodnením. Zložená bude z profesionálneho tanečníka a zdravotne znevýhodnenej známej osobnosti, pričom Markíza zalovila vo vodách slovenských paraolympionikov. V šou sa predstaví absolútne najúspešnejšia paraolympionička v histórii, nevidomá lyžiarka Henrieta Farkašová.

Z paralympijských hier si odniesla dovedna 11 medailí, z toho až 9 zlatých. Stala sa dokonca najlepšou paraolympioničkou na svete za rok 2019. Rovnako tak sa umiestnila medzi desiatkou najväčších Športovcov roka 2022 na Slovensku, pričom na konci roka ukončila profesionálnu kariéru.

Po boku Henriety Farkašovej bude tancovať profesionál Marek Klič, ktorý vlani doprevádzal Kristínu Svarinskú.

Jana Kovalčíková a Vilém Šír

Ďalším z exkluzívne odhalených mien portálom Mediaboom.sk, ktoré Markíza oficiálne potvrdila, je herečka Jana Kovalčíková. V rokoch 2018 až 2021 bola jednou z tvárí denného seriálu Markízy, Oteckovia, následne jej postavu však vyškrtla po odchode Braňa Deáka z Oteckov do Jojky. Hrala aj vo vlaňajšom seriáli Markízy Svätý Max.

S Kovalčíkovou vytvorí pár Vilém Šír, ktorý minulý rok obsadil tretie miesto vo dvojici so Zuzanou Kubovčíkovou Šebovou.

Victor Ibara a Simona Brecíková

Rovnako ako vlani aj tentoraz Markíza siahla do hereckej zostavy minuloročného najúspešnejšieho seriálu Druhá šanca. Kým do minuloročnej siedmej série tanečnej šou obsadila rovno dve herecké mená, teraz, ako portál Mediaboom.sk ako prvý informoval, siahla po Viktorovi Ibarovi. Jeho tanečnou partnerkou bude Simona Brecíková, ktorá vlani tancovala s Michalom Kovačičom.

Mária Čírová a Joris Yacoub

Silným lákadlom sa môže stať účasť populárnej speváčky Márie Čírovej, ktorá sa môže v novej sérii Let´s Dance zhostiť úlohy amatérskej celebritnej tanečnice, ktorá v šou prejde výrazným progresom. V minulosti sa v tejto pozícii ocitli Zuzana Kubovčíková Šebová, Adela Vinczeová alebo Zuzana Fialová.

Čírovú bude doprevádzať profesionálny nováčik v šou, Joris Yacoub.

Zdroj foto: TV Markíza

Čítať viac...
Nahor