Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Vrah v Dunaji udrie naposledy! Vieme, kedy Markíza odhalí jeho tvár, čo sa stane s Evou?

Markíza definitívne ukáže, kto sa skrýva za seriálovými vraždami, vrah však predtým udrie ešte raz. Článok obsahuje spoiler.

Dunaj, k vašim službám naďalej u divákov boduje.

Aj v pokročilej fáze tretej vysielacej sezóny v poradí je jedným z najsledovanejších programov na trhu, ktorý pravidelne sleduje viac ako pol milióna divákov.

Dunaju sa to darí napriek tomu, že jeho dej sa v priebehu tejto jari zmenil na telenovelu a po nabitom prvom roku už s väčšinou častí pripomína nekonečný seriál.

Tento utorok si Dunaj v obchodnej cieľovke pripísal rating 8 % s podielom na trhu 25,2 %, čím bol silným lídrom na trhu, zároveň však opäť potvrdil trend prvého poklesu od niekoľkomesačného neustáleho posilňovania sledovanosti. Aktuálne sa mu darí na podobnej úrovni ako pred rokom.

Stabilnejšie však drží starších divákov, keď vlani na jar na polmiliónovú hranicu nedosahoval. V utorok mal v univerzálnej cieľovke priemerne celkovo 501-tisíc divákov.

Linka s vrahom vrcholí

Dianie v Dunaji sa po čase opäť začína vyostrovať.

Markíza sa pripravuje na vyvrcholenie dlhodobej linky so sériovým vrahom, ktorý v seriáli vyčíňa od začiatku roka. Na konte má už množstvo obetí, no jeho najnovšou má byť rovno jedna z najpopulárnejších postáv celého Dunaja.

V ohrození života sa ocitne Eva Dušeková (Petra Dubayová), ktorá zažíva rozporuplné obdobie.

Ako matka čoraz viac trpí kvôli synovi Jankovi, o ktorom nemá žiadne správy.

Po zmene opatrovateľky u Klausovcov ho už nestretáva počas prechádzok na rovnakých miestach, pričom ani len netuší, že novou opatrovateľkou sa stala Ester (Veronika Lackovičová). Aj keď jej nastrčenou špiónkou odbojárov, pod vedením Imricha Bočkaya (Ivan Šándor), pre Evu je v prvom rade sokyňou v láske o Dávida (Jakub Jablonský).

Vzťah Evy a Dávida sa zhorší ešte viac po tom, čo Eva zistí, že kým ona netuší, čo sa deje s jej synom, Dávid sa s ním bez jej vedomia dokonca stretol.

Podarilo sa mu to práve vďaka Ester, ktorá je ochotná urobiť všetko pre to, aby si získala Dávidovo srdce.

O to Evine sa zároveň však pokúša talentovaný básnik Valerián Furdek, ktorý sa ju snaží získať cez poéziu aj prísľub novej piesne. V novinách nechal dokonca odpublikovať úryvok z básne, ktorú venoval práve mladej speváčke.

Chcem ťa uniesť do môjho sveta.
Budeme tam voľne spolu lietať.

Zložím ti tam všetky rýmy k nohám.
Nebude to jeden verš,
ni chabá sloha,
ale celá zbierka básní.

Skrátka – učinená nádhera.

Ty povieš len: Teraz zhasni
A ja budem mať na perách 
Pieseň o tvojich očiach,
tvojej tvári
utopenej v kaderách.

Venované E.D.

Valerián napokon Eve prisľúbil, že báseň bude zhudobnená, a to rovno legendou Gejzom Dusíkom. Naspieva ju práve ona. Zakrátko jej dokonca priniesol aj skomponovanú hudbu.

Upozorňujeme, že nasledovný text obsahuje spoiler.

Eva je šťastím bez seba, no skončí šokovaná.

Neuvedomila si, že Valeriánove motívy nie sú umelecké, ale čisto osobné. Bez toho, aby to čakala, jej básnik už otvorene preukáže svoju náklonnosť a Evu vášnivo pobozká.

Nebude trvať dlho a Evin život sa zmení na nočnú moru.

Po nevyžiadanom bozku sa zakrátko sama vo vyľudnenej uličke stane obeťou nezastaviteľného maniaka, ktorý skrýva svoju identitu pod rúškom tmy.

Mladá speváčka sa stratí bez stopy a nikto o nej nebude mať žiadne správy…

Vrahovo vyčíňanie ale tentokrát nebude mať smrteľnú koncovku.

Eva je totiž v uličke iba omráčená a odvedená na tajné miesto. V zajatí jej pôjde o život, no podarí sa ju zachrániť. Aj keď však bude Eva spolupracovať s políciou v snahe identifikovať a vypátrať páchateľa, zdá sa, že to nebude také jednoduché…

Samotní diváci sa však identitu vraha po dlhých mesiacoch dozvedia.

Markíza už budúci týždeň odkryje, kto stojí za seriálovými vraždami a kto má na svedomí životy mladých žien a dievčat. Podľa divákov je vrahom práve básnik Valerián, pre ktorého postavu mali tvorcovia nájsť inšpiráciu v skutočnom sadistickom básnikovi zo 40. rokov.

Tejto teórii nahráva aj správanie seriálového básnika po Evinom zmiznutí.

Aj keď ubehne iba krátky čas od toho, čo jej vyzná lásku romantickou básňou aj vášnivým bozkom, po Evinej záchrane sa zameria na ďalší objekt svojho záujmu. Bude aj posledný?

 


Toto má byť skutočný vrah z Dunaja! Šokujúca identita odhalená, čoskoro udrie znovaČítajte →

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor