Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Víkendová sledovanosť: Joj s filmom lídrom v sobotu, Markíza v nedeľu. Čo ja viem opäť dvojkou na trhu

Každý zo záverečných dní týždňa priniesol úspech pre inú televíziu. V piatok sa z úspechu tešila Jednotka, v sobotu Joj s celou skupinou a v nedeľu zas Markíza.

Piatková sledovanosť nepriniesla prekvapivé výsledky, vrátila však verejnoprávnej Jednotke pocit víťazstva. Ten sa vytratil po odsune šou Joj Súboj národov z piatka, kedy už Jednotka s jej šou Čo ja viem nedokázala získať postavenie dvojky na trhu. Tento týždeň však výber filmu Jojke nevyšiel čím prepustila miesto vedomostnej súťaži. Čo ja viem v 12-54 získalo podiel okolo 16 % kým multireprízová paródia Horúce strely vyše 15 %. Lídrom naďalej ostalo Búrlivé víno, tento piatok s výsledkom nad 28 %.

V sobotu sa situácia výrazne otočila a Joj z piatkovej trhovej trojky poskočila na líderskú pozíciu. Uspel jej film Rio, ktorý dosiahol podiel takmer 23 %, Markíza s komédiou Lov na exmanželku zaostala, keď získala podiel okolo 20 %. Pošta pre teba uspela v cieľovke 12+, kde bola lídrom a získala podiel okolo 19 %. Z pohľadu ratingov však šlo o slabý súboj, keď celodenného víťaza, Rio, sledovalo len okolo 6 % divákov. S týmto výsledkom pri tom dokázalo poraziť aj Televízne noviny, ktoré vo svojom čase získali podiel takmer 40 %.

Väčšina Slovákov tak trávila deň mimo domovov, ani to však nezabránilo úspešnému ťaženiu menších staníc Joj, ktoré v spoločnom súčte porazili Domu s Dajto. Svoj najlepší deň v sobotu  zažila Pluska, ktorej sa darilo nielen počas dňa ale najmä večer, kedy jej hlavný film Rýchlo a zbesilo 2 sledovalo vyše 11 % divákov pri obrazovke. Wau opäť zaknihovala úspešný sobotný výsledok, aj tento raz s veľkou podporou úspešného maratónu Nákupných maniačiek a celodenne sa priblížila k podielu 3 %. Spolu s nadpriemernou Pluskou, ktorá sa  blížila k 6 percentám predbehli Domu s Dajto o takmer percento.

V nedeľu sa však znovu situácia obrátila a Pluska skončila za oboma menšími stanicami Markízy. Utrhlo sa Dajto s celodenným podielom 4,5 % k čomu mu dopomohla najmä F1 a Veľká cena Kanady vysielaná od ôsmej večer s podielom takmer 11 %. Lídrom však bola jeho veľká sestra Markíza, ktorej film Únos Natasche Kampuschovej dosiahol podiel vyše 25 %. Joj nesklamala repríza snímky Horúce pozdravy z Paríža s dostačujúcim podielom nad 19 %.

Celotýždenne sa napriek výbornému štartu Markízy nepodarilo lídrovi získať významnejší celotýždenný priemerný podiel, dosiahol však štandard  26 %. Uplynulý týždeň sa však veľmi nevydaril Joj, ktorej priemerný celodenný podiel klesol o jedno percento a prekročilo len 16 %. Jemne poklesla aj Jednotka, stále si však drží hodnotu bližšie k úrovni 9 % (12+). Napriek tomu, že Dajto štyrikrát zo siedmich dní vyhralo súboj menších staníc, v celotýždennom súčte mu to ani tento raz nestačilo na výhru. Rovnako ako pred týždňom ho o jednu desatinu porazila Pluska s výsledkom 4,5 %, o desatinu za Dajto znovu zaostala Doma.

Čítať viac...
Nahor