Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vianoce na Markíze: Legendárne komédie, presun Mrázika aj nový pokus proti Popoluške!

Pozrite si prvý prehľad vianočných plánov televízneho lídra.

Iba mesiac ostáva do nástupu vianočných sviatkov, počas ktorých prepnú televízie svoje vysielanie do sviatočného módu. Kým televízie odhalia svoje koncoročné štruktúry, predstavujeme ich prvé plány pre záver sezóny a sviatočné obdobie. Prehľad prvých plánov Joj pre Vianoce 2021 nájdete v tomto článku.

Televízie už zverejnili svoje oficiálne vianočné štruktúry, ich veľký prehľad aj s poslednými úpravami nájdete v tomto článku.

Markíza svoje hlavné programy uzavrie do prvej polovice decembra. 

Ako sme už informovali, prvý týždeň bez nosných večerných programov Markíza od Mikuláša vyplní svojou reality šou Farma, pri ktorej zaexperimentuje a v semifinálovom týždni ju presunie do hlavného vysielacieho času na 20:30.

Televízia ešte pred tým stihne v utorok 30. novembra a v pondelok 6. decembra prekvapiť vianočnými epizódami svojich seriálov Sestričky a Pán profesor, ktoré tak oproti pôvodným plánom natiahnu o týždeň svoje vysielanie.

Už v prípade Pána profesora na Mikuláša sa však Farma presunie do lepšieho času, keď jeho vianočné vydanie ponúkne len krátku epizódu, po ktorej bude reality šou nasledovať už o 20:55. Následne v utorok, stredu aj štvrtok ponúkne dlhé semifinálové kolá vysielané od 20:30 až do 22:20, samotné finále bude nasledovať v priamom prenose v sobotu 11. decembra o 20:30. O týždeň neskôr, v nedeľu 19. decembra uzavrie veľkým finále aj svoj posledný hlavný sezónny program Superstar.

Vianočný týždeň otvorí Markíza rovno klasikami a legendárnymi komédiami.

Na tohtoročné vianočné sviatky si ponechala spravidla letnú klasiku Slnko, seno,…, ktorú tentokrát nasadí na konci decembra.

Prvý diel Slnko, seno, jahody plánuje odvysielať v pondelok 20. decembra, druhé pokračovanie Slnko, seno a pár faciek zas o týždeň neskôr v pondelok 27. decembra.

Dôvodom netradičného vysielania v priebehu Vianoc je, podľa všetkého, najmä fakt, že ani jeden z filmov nemôžu televízie prerušovať reklamou, pričom na konci roka sa tlak na televíznu reklamu výrazne znižuje. Prvé dva filmy z trilógie Slnko, seno,… sa tak spravidla objavujú v mimosezónnom období, najčastejšie počas letných prázdnin. Tretie pokračovanie Slnko, seno, erotika predáva iný distribútor a nie je súčasťou žrebu českých klasík.

Ďalšiu legendárnu komédiu vytiahne Markíza v stredu 22. decembra, kedy by mala v prime-time odvysielať S tebou ma baví svet. V priebehu sviatkov navyše nebudú chýbať ani ďalšie komediálne klasiky Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak dostat tatínka do polepšovny.

 


Vianoce na JOJ: Na Štedrý deň chystá návrat rekordného valca, ťahákom veľká animovaná premiéra!Čítajte →

Tretíkrát však vo sviatočnej ponuke Markízy bude absentovať najväčšia klasika Tri oriešky pre Popolušku, ktorú sa tento rok môže rozhodnúť nahradiť novým programom.

Popoluška bola dlhoročne stabilnou súčasťou Vianoc na Markíze, čo narušilo až zavedenie žrebu českých filmov v roku 2016. Odvtedy sa už trikrát k najsledovanejšej klasike dostala konkurenčná Joj. Odvysiela ju aj tieto sviatky.

Markíze dosiaľ Popoluška na Vianoce chýbala v rokoch 2017 a 2019, kedy ju na Štedrý deň nahrádzala Mrázikom.

Tento rok podľa prvých plánov zamýšľa vyskúšať novú konkurenciu, keď miesto Mrázika chcela počas piatkového štedrovečerného vysielania okolo 19. hodiny pokračovať vo vysielaní filmovej série Harry Potter. Tú plánovala odznova odštartovať od piatka 10. decembra. Nakoniec však plány upravila a na posledné piatky pred Vianocami nasadila žánrovo podobnú filmovú sériu Fantastické zvery…

V prípade, ak sa Markíza bude držať pôvodných plánov, by na Štedrý deň proti Popoluške vytiahla prvý film zo slávnej série Harry Potter a Kameň mudrcov.

Ten sa už dokonca vo vysielaní Štedrého dňa objavil aj v posledných dvoch rokoch, kedy ho ale nasadila okolo 15. hodiny pred Perinbabu.

Tento rok by sa 24. decembra mali zároveň v jej vysielaní objaviť filmy Plavčík a Vratko, Dračia nevesta či Piadinôžka, v tradičnom čase okolo 17. hodiny pôjde aj tento rok slovenská klasika Perinbaba. V neskoršom vysielaní po 20. hodine plánuje, ako už i v minulosti, odvysielať kultové Pelíšky.

Zmenu podľa prvých plánov chystá Markíza v nasadení ruskej klasickej rozprávky Mrázik.

Tú desaťročie vysielala spravidla ako tradičnú rozprávku na 25. či 26. decembra, až začala ratovať jej upadajúcu sledovanosť presunom v rokoch 2015 a 2016 priamo na Štedrý deň za Tri oriešky pre Popolušku, ktoré ešte v tom čase každoročne vysielala. Poslednú pol dekádu sa Mrázik na Štedrý deň udržal už ako náhrada za chýbajúcu Popolušku, pokiaľ ju Markíza vysielala, ruskú rozprávku uvádzala na 1. sviatok vianočný.

Markíza tentokrát plánuje nasadenie Mrázika zmeniť, keď by sa nemal objaviť ani v jeden z trojice vianočných sviatkov, ale už vo štvrtok 23. decembra. Predchádzať by mu podvečer mala Pyšná princezná. Pre ruskú klasiku ide o netradičné nasadenie, pred Štedrým dňom sa naposledy objavila v roku 2013.

Aktualizácia: Markíza svoje plány nakoniec zmenila Mrázika odvysiela v pôvodnom nastavení. Viac v tomto článku.

1. aj 2. sviatok vianočný plánuje Markíza tento rok vyplniť premiérovými filmami.

Na vianočný víkend si nachystala premiéru čerstvého ruského fantazijno-dobrodružného rodinného filmu Upon the Magic Roads (2021), v ktorom bude lákať detského diváka na animovaného zvieracieho hrdinu. Ide o hrané spracovanie kreslenej rozprávky o koníkovi Hrbáčikovi pôvodne z roku 1947.

„Mladý Ivan ide strážiť pole, na ktorom im v noci niekto zničil úrodu. Podarí sa mu votrelca chytiť, ale uľútostí sa mu ho a pustí obrovského žiariaceho koňa na slobodu. Vtom sa mu prihovorí malý koník – hrbáčik a sprevádza ho do kráľovského mesta. Ivan koníka nepočúvne očarený bohatstvom, prijme miesto kráľovského koniara. Cár sa ho však snaží zlikvidovať, tak plní v spolupráci s koníkom jeho nezmyselné požiadavky, kým neoslobodí krásnu cárovnú. Do nej sa však Ivan zamiluje a napriek odhováraniu koníka, tajne ju navštevuje. Cár sa to dozvie a Ivanovi už niet pomoci. Pomôže mu koník posledný krát napriek nepočúvnutiu jeho dobrým radám?,“ znie anotácia.

Na záver roka si televízia zároveň ponechala jednu zo značkových premiér avizovaných pre rok 2021 – prvý hraný film o kultových Pokémonoch. V dobrodružnej komédii Pokémon: Detektív Pikachu (2019) sa predstaví mnoho známych kreslených postavičiek ako aj Ryan Reynolds alebo Justice Smith.

„Príbeh začína záhadným zmiznutím špičkového detektíva Harryho Goodmana. Táto udalosť prinúti jeho syna Tima pátrať po tom, čo sa stalo. Pri odhaľovaní záhady mu asistuje detektív Pikachu, otcov parťák, rozkošný a vtipný supersliedič. Novovzniknutá dvojica je ako stvorená na spoluprácu, keďže Tim je jediným človekom, ktorý rozumie reči svojho pokémonského partnera, zatiaľ čo ostatní počujú len známe „pika – pika“. Ak chcú spoločne prísť záhade na kĺb, čaká ich obrovské dobrodružstvo v neónom ožiarených uliciach veľkomesta Ryme City. Ľudia a pokémoni tam žijú bok po boku bez toho, aby tušili, že ich spolunažívanie bude čeliť nevídanej hrozbe.

Zdroj anotácií: csfd.sk

 

Čítať viac...
Nahor