Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: JOJ, Vectorium, Freepik, koláž

Pikošky

Vianoce na JOJ: Na Štedrý deň chystá návrat rekordného valca, ťahákom veľká animovaná premiéra!

Predstavujeme prvé plány najsledovanejších televízií pre tohtoročné sviatky.

Posledný mesiac ostáva do nástupu sviatočného týždňa, kedy televízie vymenia svoje zabehnuté štruktúry za vianočný program. Prehľad sviatočných plánov Markízy nájdete v tomto článku.

Joj začne do filmového režimu nabiehať začiatkom decembra, keď do štvrtka 9. decembra plánuje vysielať svoj najsilnejší program Nemocnica, v sobotu 11. decembra zas vyvrcholí hlavná šou Česko Slovensko má talent. Naopak, až do sviatkov plánuje klasickú adventnú sériu relácie V siedmom nebi, ktorú čaká presun na nový vysielací deň.

Televízie už zverejnili svoje oficiálne vianočné štruktúry, ich veľký prehľad aj s poslednými úpravami nájdete v tomto článku.

Televízna dvojka podľa prvých plánov už tradične odvysiela špeciálne vianočné vydanie Inkognita, ktoré by sa malo na obrazovky dostať vo vianočnom týždni v pondelok 20. decembra. Zároveň po dlhom čase avizuje návrat relácie Všetko, čo mám rád, ktorá by sa mala po dvoch rokoch dočkať ďalšieho vianočného špeciálu.

 


Vianoce na Markíze: Legendárne komédie, presun Mrázika aj nový pokus proti Popoluške!Čítajte →

Z klasických filmov sa najväčším ťahákom Joj stanú po ročnej prestávke opäť Tri oriešky pre Popolušku.

Joj ich na svojej obrazovke odvysiela historicky po tretíkrát, keď sa ku najsledovanejšej klasike dostala po ročnej pauze na vlaňajšom žrebe českých filmov. Tri oriešky pre Popolušku odvysiela na Štedrý večer o 19:00.

Joj zároveň na Štedrý večer zopakuje dominujúcu kombináciu spred štyroch rokov.

Už tradične najdôležitejšou filmovou klasikou Joj je rodinná séria Sám doma, ktorej popularita v ostatných rokoch ešte narastá.

Vlani rekordnou sledovanosťou nečakane obrazovky prevalcoval prvý film Sám doma, ktorý by sa tento rok mal do vysielania dostať v stredu 22. decembra. Nemenej populárne druhé pokračovanie Sám doma 2: Stratený v New Yorku spravidla Joj uvádza na Štedrý večer, pričom tak plánuje urobiť aj v tomto roku.

Po štyroch rokoch takto plánuje 24. decembra zopakovať absolútne dominujúcu štedrovečernú dvojičku Tri oriešky pre Popolušku a Sám doma 2, ktorá na Vianoce 2017 prepísala rekordy sledovanosti.

Joj tiež z klasík odvysiela klasického Jánošíka Paľa Bielika, Princa Bajaju či klasickú rozprávku Princ a Večernica, ktorá by sa do vysielania mala dostať vo štvrtok 23. decembra podvečer.

Program Štedrého dňa zas vyplní dvojdielna klasika Cisárov pekár a Pekárov cisár, ale tiež filmová Snehulienka s Juliou Roberts, či už tradičné animáky Doba ľadová 2 alebo Ľadové kráľovstvo.

Joj tiež plánuje s nasadením viacerých filmových premiér.

Najsilnejšou novinkou tohtoročných sviatkov Joj bude premiéra novej verzie tradičnej animovanej rozprávky Grinch (2018), s ktorou by mala vo vysielaní počítať ešte pred Štedrým dňom vo štvrtok 23. decembra. Podvečer zas plánuje uviesť klasickú rozprávku Princ a Večernica.

Joj tiež tieto sviatky plánuje s vysielaním celovečernej ruskej romanticko-dobrodružnej premiéry Strieborné korčule (Silver Skates, 2020) prepájajúcu šľachtické prostredie so zlodejmi na korčuliach z obdobia cárskeho Ruska.

Premiéru tiež bude mať fantazijno-rodinná snímka od producentov Harryho Pottera Tajomná záhrada (Secret Garden, 2020) z obdobia, keď Indiu zachvátila cholera. Nákaza pripraví o život celú rodinu malej Mary, ktorá je poslaná späť do Anglicka k strýkovi, ktorého stvárňuje Colin Firth. Mary sa ocitá v novom prostredí, ktoré skrýva mnoho tajomstiev.

Ďalšou premiérou by mala byť francúzska komédia Krycie meno Lev (Le Lion, 2020) o psychiatrovi a jeho pacientovi, ktorý o sebe tvrdí, že je medzinárodný agent.

Čítať viac...
Nahor