Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Všetko o seriáli Veľvyslancova dcéra: Veľký prehľad postáv, kto s kým, všetci herci aj počet častí!

Všetko o novej tureckej telenovele Doma Veľvyslancova dcéra na jednom mieste. V článku nájdete koľko má častí, kto je kto, všetkých hercov hlavné postavy, hercov, prehľad deja aj kedy bude finále.

O seriáli Veľvyslancova dcéra

Seriál nesie originálny turecký názov Sefirin Kızı. Známy je aj pod anglickým prekladom The Ambassador’s Daughter.

Veľvyslancova dcéra rozpovie príbeh dvoch ľudí: Sancar (Engin Akyürek) je synom chudobného roľníka a nikdy neopustil rodné mesto, kým Nare (Neslihan Atagül) je dcérou veľvyslanca, precestovala svet od Tokia po Ottawu. Poznali sa od detstva, vídavali sa vždy iba dva dni v roku, no neprešla minúta, kedy by na seba nemysleli. Ich vzájomné city boli silné, bojovali za svoju lásku… No Nare v ich svadobný deň zmizla. Keď sa po rokoch z ničoho nič objaví, všetko bude inak…

V domácom Turecku mala Veľvyslancova dcéra premiéru v ešte v decembri 2019, vysielala sa do mája 2021 na stanici Star TV.

Koľko má častí a kedy bude finále

Originál Sefirin Kızı ponúkol dve za sebou odvysielané série.

Prvá priniesla 17 častí, druhá hneď 35 epizód. Spolu tak Veľvyslancova dcéra odvysielala 52 dielov, ktoré už tradične v Turecku dosahovali až dvojhodinovú stopáž. Pre naše teritórium je seriál distribuovaný s viac ako trojnásobným počtom častí.

Na Slovensku bude Veľvyslancova dcéra rozdelená na kratšie časti, pričom celkovo by mala Doma odvysielať až 180 epizód tureckej novinky.

Markíza už štandardne nasadzuje premiérovú telenovelu od pondelka do piatka v dvoch častiach za sebou.

Veľvyslancova dcéra štartuje na Doma v pondelok 27. februára o 21:40, vo vysielaní by mala obsadiť približne devätnásť týždňov. Prestávku bude mať napríklad počas Veľkej noci.

Očakáva sa, že by dátum finále Veľvyslancovej dcéry mal pripadnúť na prelom júna a júla 2023. 

Prečo sa vysiela až po 21:40

Markíza po oznámení štartu Veľvyslancovej dcéry vyvolala kritiku divákov, keď odhalila, že ju nenasadí do hlavného vysielacieho času na 20:30.

Práve na nových telenovelách od 20:30 do 22:30 postavila v minulých rokoch svoj zásadný úspech, medzi najúspešnejšie v jej vysielaní patrili premiérové turecké série Feriha, Sultán, Sila Vymenené životy, Sila ženy, Láska na prenájom, Cennet, Zakázaná láska či Láska na druhý pokus.

Doma od pondelka 27. februára o 20:30 uprednostní vysielanie retro sitkomu Krok za krokom. Premiérovú telenovelu Veľvyslancova dcéra bude vysielať od 21:40 do 23:30. Opäť sa tak diváci Doma budú musieť pripraviť na nočný televízny maratón.

Doma sa môže odsúvaním telenoviel programovo vyhýbať hlavnej Markíze.

Tá sa v tohtoročnom jarnom programe zameriava v prime-time výraznejšie na ženského diváka, v utorky a štvrtky o 20:30 vysiela svoju nákladnú dobovú ságu Dunaj, k vašim službám, už o vyše týždeň v pondelky pribudne dramatický seriál Klamstvo a od marca piatková reality šou Ruža pre nevestu.

So všetkými týmito projektami by sa premiérové telenovely mohli prekrývať svojou cieľovou skupinou a brať si medzi sebou divákov.

Posunom telenoviel až za 21:40 môže Doma navyše cieliť aj na pôvodných divákov Markízy, ktorým tak ponúkne možnosť predĺžiť si večer pri obrazovke novým tureckým seriálom.

Už dlhodobo táto taktika vychádza konkurenčnej Joj na menšej kriminálkovej stanici Wau. Jej sledovanosť spravidla rastie po 21. hodine a skončení hlavných programov na Markíze, Joj či Jednotke. S kriminálkami po 22. hodine dokáže aj v týchto týždňoch dosahovať vysoko nadpriemerné podiely na trhu na úrovni aj okolo 7 – 10 %.

Kto s kým v seriáli Veľvyslancova dcéra

Zdroj: turkishdrama.com

→ rodinný príslušník
→ nepriateľ
→ láska
→ priateľstvo / partnerstvo

Kto je kto – postavy a herci

Ústrednú dvojicu hlavných hrdinov stvárňujú slovenským divákom dobre známe tváre z niekdajších tureckých telenovelových hitov.

Hlavnú hrdinku Nare totiž hrá Neslihan Atagül, ktorú diváci poznajú z telenovely Nekonečná láska. Úlohy Sancara sa zas zhostil Engin Akyürek, ktorý účinkoval v tureckom hite Fatmagül. Diváci si ho pamätajú ako seriálového Kerima.

Hlavní hrdinovia Veľvyslancovej dcéry

Sancar Efeoglu – Engin Akyürek

Sancar bol kedysi farmárom, ktorý pracoval v olivových hájoch miestneho starostu. Ešte ako chudobný chlapec sa zamiloval do Nare, dcéry kariérneho diplomata, ktorých láska pretrvala do dospelosti a vyvrcholila svadbou. Ich najkrajší deň v živote sa však zmenil na drámu.

Nare, ktorá sa stala obeťou znásilnenia, počas svadobnej noci bez stopy zmizla. Sancar ju nevidel osem rokov a z príbehu sa stala miestna legenda.

Sancar sa zlomené srdce snaží prehlušiť láskou a z chudobného muža sa stane vplyvný a bohatý podnikateľ. Keď sa rozhodne vstúpiť do novej etapy svojho života, šokujúco sa na scéne opäť objaví Nare. A to na jeho svadbe s Menekse, ktorú mu vybrala jeho matka.

Nare Çelebi – Neslihan Atagül

Dcéra veľvyslanca, silná žena, vďaka otcovej práci precestuje svet. Keď príde do tureckého mesta Muğla, zamiluje sa do dávnej lásky Sancara a nakoniec sa zaňho vydá. Keď mu v osudnú noc prezradí tajomstvo o svojom znásilnení, bez stopy zmizne a všetci si myslia, že už nie je nažive.

Nare však ale žije v Čiernej hore, kde je jej otec veľvyslancom. Nečakane vycestuje do Muğly a zjaví sa na svadbe Sancara aj s 8-ročnou dcérou. Opäť pritom prichádza so šokujúcou správou – niekoho zavraždila a chce, aby sa Melek spoznala so svojím otcom.

Gediz Işikli – Uraz Kaygılaroğlu

Syn starostu, pre ktorého kedysi pracoval Sancarov otec. Keď sa Sancar vypracoval na vplyvného podnikateľa, stal sa Gediz jeho spoločníkom.

Gediz sa zamiluje do Nare – spozná ju v lietadle po tom, čo Nare utečie po vražde z Čiernej hory a namieri si to na Sancarovu svadbu do Turecka. Nare v tom čase netuší, že je Gediz Sancarov spoločník. Sancar zas netuší, aké sú jeho skutočné motívy ako priateľa aj spoločníka.

Melek Çelebi – Beren Gencalp

8-ročná roztomilá dcéra Nare a Sancara. Od útleho veku sa chce spoznať so svojím otcom. Pre mnohé ťažkosti jej matky dospela veľmi rýchlo, je veľmi inteligentná a výrazne vyspelejšia ako jej rovesníci.

Guven Çelebi – Erdal Kuçukkomurcu

Otec Nare a starý otec Melek. Kariérny diplomat, momentálne veľvyslanec Čiernej hory. Vzhľadom na jeho profesionálne postavenie je veľmi arogantný, podľahol hazardu. Keď sa Nare dopustí vraždy, otcovi pošle skrvavený nôž v čiernom vreci.

Yahya – Doğukan Polat

Sancarov brat. Miluje futbal a autá. Žije so Sancarom a so svojou ženou Elvan.

Elvan – Hivda Zizan Alp

Manželka Yahya, Sancarova švagriná. Za muža si chcela vziať niekoho iného, no osud to zariadil inak. Má veľmi komplikovaný vzťah so svokrou Halise.

Halise Efeoglu – Gonca Cilasun

Matka Sancara, Má tri deti – dvoch synov Sancara a Yahyu a dcéru Zehru. Celý život obetovala svojim deťom, no do životov sa im pletie spôsobom, ktorý nikomu neprinesie nič dobré. Nare neznáša a dá jej to poriadne pocítiť.

Menekse Efeoglu – Tulin Yazkan

Sancarova žena, ktorú mu vybrala jeho matka. V noc, keď sa Nare objaví sa na svadbe, sa Menekse a Sancar predsa vezmú, no šťastie na nich nečaká. Aj keď sa Menekse tvári ako milujúca a veľkorysá manželka, dokonca aj ako láskavá nevlastná mama, svoju pravú tvár odhalí najmä pred osemročnou Melek.

Refika Isikli – Ozlem Cakar Yalçınkaya

Gedizova matka a žena starostu, pre ktorého pracoval Sancarov otec.

Kavruk Ömer – Edip Tepeli

Sancarov priateľ, básnik a ľudový spevák. Pracuje v Sancarovej spoločnosti.

Zehra Efeoglu – Cemre Öktem

Sancarova mladšia sestra. Nevidomé dievča, ktoré patrí k najpopulárnejším postavám seriálu. Skrýva však tajomstvo. Je zamilovaná do Sancarovho priateľa Kavruka.

Akin Vardarli – Erhan Alpay

Syn blízkeho priateľa Gediza, otca Nare. S Gedizom aj Nare žije v jednom dome. Negatívna postava, ktorý je jedným z podozrivých zo znásilnenia Nare.

Muge Lisli – Esra Kızıldoğan Uygur

Gedizova najstaršia sestra. Zanietená psychologička, ktorá miluje svoju prácu ako aj pečenie. Ešte pred tridsiatkou prišla o svoju životnú lásku a nikdy sa nevydala.

Dej seriálu Veľvyslancova dcéra

Nare žije so svojou dcérou Melek v Čiernej Hore, ale jedného dňa urobí veľkú chybu, ktorá ich prinúti utiecť. Ich cieľom je Turecko, kam idú, aby sa Melek mohla stretnúť so svojím otcom a Nare chce, aby jej dcéra zostala s ním. Sancar sa pripravuje na svadbu s Menekse, dievčaťom, ktoré mu vybrala jeho matka, ale nie je šťastný, pretože myslí na svoju bývalú lásku, ktorú roky nevidel a o ktorej sa odvtedy šíria legendy…

V Turecku v meste Mugla sa chystá slávna svadba bohatého podnikateľa Sancara Efeho s dievčaťom Menekse, ktorú mu vybrala jeho matka. Menekse je zjavne veľmi zamilovaná, zatiaľ čo Sancar sa správa dosť odťažito. V priebehu farbistých predsvadobných obradov mu miestny blázon Kavruk pripomína 8 rokov starú udalosť, kedy si Sancar ešte ako chudobný chlapec bral dcéru veľvyslanca Nare, s ktorou sa od detstva milovali. Nare ale počas svadobnej noci bez stopy zmizla a ich príbeh sa stal legendou. Kavruk o nej zložil pieseň, v ktorej sa hovorí, že sa premenila na vtáka…

Nare ale v skutočnosti žije v Čiernej Hore, kde je jej otec veľvyslancom. Má malú dcérku Melek, a práve niekoho zavraždila. Skrvavený nôž pošle v čiernom vreci svojmu otcovi, zoberie dcérku a ponáhľa sa na letisko, mieri do Turecka, do Mugly. V lietadle sa zoznámi s Gedizom Isiklim bez toho, aby tušila, že je to Sancarov priateľ a obchodný partner, ktorý do Mugly letí, aby bol Sancarovi svedkom na svadbe. Gediz sa do Nare na prvý pohľad zamiluje…

Sancar nemôže uveriť vlastným očiam, keď uvidí svoju bývalú lásku na svadbe. Nare dokonca povie Sancarovi, že Melek je jeho dcéra a že chce, aby bola s ním, aby sa mohli spoznať. Sancar túto správu neprijíma dobre, najmä preto, že Nare pred rokmi zmizla bez stopy. Svadba skončí škandálom, svadobčania sú ohromení, ale čakajú ich ďalšie prekvapenia…

Zdroj: Markíza, turkishdrama.com, digitalcruch.com

Čítať viac...
Nahor