Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza oživí Nevestu pre milionára už o mesiac! Ruža pre nevestu potvrdila dátum štartu

Svetoznáma zoznamka sa po 17 rokoch vracia na slovenské obrazovky.

Ešte v lete 2022 portál Mediaboom.sk ako prvý exkluzívne informoval o plánoch Markízy oživiť po dlhých rokoch televíznu zoznamku Bachelor, ktorá sa napriek celosvetovému úspechu dočkala doposiaľ na Slovensku jedinej série.

Zapísala sa za to rovno ako najsledovanejšia zoznamovacia reality šou v histórii televízneho vysielania na Slovensku, keď pod názvom Nevesta pre milionára v roku 2006 prevalcovala slovenské obrazovky a neprekonala ju dodnes žiadna iná televízna zoznamka.

Markíza sa k formátu Bachelor vracia po 17 rokoch.

Reality šou sa rozhodla premenovať s novým názvom Ruža pre nevestu, nakoľko tentokrát nebude ženíchom hľadajúcim nevestu milionár ako v prípade Honzíka Novotného.

Opäť však do šou zlákala podnikateľa, ktorým sa stal 29-ročný Tomáš Tarr.

Ide o rodáka zo Štúrova, ktorý momentálne žije a pracuje v thajskom Bangkoku.

„Podniká v kreatívnom priemysle, kde má množstvo klientov, ktorým sa stará o marketingovú podporu. Okrem toho investuje a pracuje na otvorení vlastného biznisu. Príležitostne sa venuje modelingu a herectvu. Napriek tomu, že nikdy nemal núdzu o ženy, zatiaľ sa mu nepodarilo nájsť tú pravú,“ predstavuje nového ženícha televízia.

„Ponuka účinkovať v šou Ruža pre nevestu je pre mňa výzvou a zároveň akýmsi dobrodružstvom na ceste hľadania lásky. Viaceré moje vzťahy v zahraničí stroskotali práve na kultúrnych rozdieloch či rozdielnej mentalite žien, na akú som bol dovtedy zvyknutý. Aj to bol dôvod, prečo som kývol na ponuku TV Markíza využiť možnosť stretnúť svoju spriaznenú dušu prostredníctvom tejto šou. Nájsť si v tomto hektickom období môjho života dievča zo Slovenska, s ktorým budem mať veľa spoločného a s ktorým môžem zdieľať svoje hodnoty a zápal pre prácu, bola pre mňa motivácia, ktorá v rozhodovaní jednoznačne zvíťazila,“ uviedol samotný Tarr.

Uchádzať sa o jeho priazeň bude 18 televíznych neviest.

Portál Mediaboom.sk medzičasom exkluzívne odhalil aj meno moderátora Ruže pre nevestu, ktorým sa stane herec a model Krištof Králik. Diváci ho spoznali najmä vďaka seriálu Pán profesor.

Rovnako sme ako prví odhalili netradičnú lokáciu, v ktorej sa Ruža pre nevestu odohráva. Markíza totiž stavila na exotické Turecko, kde prebehla väčšina televíznej výroby reality šou. Pokúsi sa takto nalákať na atraktívne prostredie, ktoré je dlhodobo magnetom premiérových telenoviel na menšej stanici Doma.

Ženích Tomáš Tarr a moderátor Krištof Králik

Vracia sa do silného večera

Markíza tohtoročnú zoznamovaciu reality šou vracia na večer, kde sa takémuto typu formátu darilo v ostatnom období najlepšie.

Televízny líder podobné zoznamky nasadzuje v jarnej sezóne pravidelne už od roku 2020, kedy priniesla vtedajšiu čerstvú svetovú novinku Svadba na prvý pohľad.

Reality šou však najvýraznejšie zabodovala až vo svojej 2. sérii na jar 2021, kedy ju Markíza presunula na piatkové večery. Svadba na prvý pohľad v nich zaznamenala svoj najsilnejší ročník a stala sa tiež jedným z najsledovanejších programov sezóny.

Od jesene 2021 sa však Markíze prestalo dariť. Na začiatku minulého roka sa na neúspechy rozhodla zareagovať netradične radikálnym poprehadzovaním programov a žánrov medzi vysielacími dňami.

Na jar 2022 zmenila deň aj Svadbe na prvý pohľad, ktorú z úspešných piatkov presunula v 3. sérii na utorky.

Markíza sa týmto krokom pokúsila po rekordnej sledovanosti druhej série Svadieb zaútočiť na vtedy neporaziteľnú seriálovú Nemocnicu, na ktorej si však vylámala zuby. Tretia séria Svadby na prvý pohľad jej padla na polovičnú sledovanosť oproti druhej sérii a zažila vôbec najhoršiu sezóny pod priemermi stanice.

Svadby vymenila Markíza tento rok za Ružu pre nevestu, ktorú nasadí do niekdajšieho úspešného piatkového prime-time.

Ruža pre nevestu oficiálne odštartuje na obrazovke už o mesiac v piatok 3. marca o 20:30.

S predpremiérami mení stratégiu

Markíza pritom v ostatnom období mení stratégiu uvoľňovania svojich premiérových programov vopred na internetovú platformu Voyo.

Televízia spravidla uverejňovala na Voyo nový diel svojich programov v deň televíznej premiéry predchádzajúcej časti.

Nakoľko väčšina jej programov sa vysiela v týždennej periodicite, atraktivitu platformy dlhodobo stavala na uvádzaní hlavných projektov ako Svadba na prvý pohľad, Tvoja tvár znie povedome, Druhá šanca alebo Pán profesor v 7-dňovej predpremiére exkluzívne na Voyo. V prípade dennej reality šou Farma si diváci nový diel mohli pozrieť súčasne s tým, ktorý bol uvoľnený do televízie.

Markíza tento rok odstupy zmenšila.

Nové seriály Mama na prenájom a Dunaj, k vašim službám ponúkla na Voyo až v deň ich televízneho štartu, Dunaj navyše doteraz televízia zverejňuje s meškaním v kratšom odstupe pred televíznym vysielaním. Ako sme informovali, Markíza sa so štartom Dunaja mala oproti pôvodným plánom uponáhľať, čo spôsobilo komplikácie pri jeho nakrúcaní.

Na Voyo aktuálne chýba ako nová utorňajšia epizóda Dunaja, tak aj druhé pokračovanie reality šou Na nože, ktorú televízia vysiela každú stredu.

Ani novinku Ruža pre nevestu Markíza svojim predplatiteľom na Voyo neukáže v tradičnej 7- dňovej predpremiére.

Televízia už oznámila, že na Voyo sa prvý diel zoznamovacej reality šou dostane iba deň vopred, 24-hodín pred odvysielaním v televízii.

 

Čítať viac...
Nahor