Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Veľký nedeľný boj začne skôr: Markíza opäť povoláva na pomoc Babovřesky!

Líder mení program.

Posledne štart Česko Slovensko má talent donútil Markízu zmeniť programové plány, keď namiesto klasickej dvojičky Búrlivé víno a Farma uvedie v utorok 1. septembra premiéru Dědictví 2. České komédie sú tradičným pomocníkom Markízy v čase, kedy potrebuje proti konkurencii ísť na istotu a potvrdzuje to aj tentoraz.

Líder totiž operatívne mení program v nedeľnom accesse, z ktorého vyhadzuje plánový film Križovatka smrti 3 a reprízu predstavovacieho dielu šiestej série Farmy. Ten v premiére priniesol stanici nadpriemerný výsledok s podielom takmer 29 %, no repríze Markíza, zdá sa, neverí. Dôvodom môže byť situácia spred roka, kedy sa Farma uviedla silnejšia, keď uhrala o dva ratingy viac pri podieli pod 32 %, no repríza prvej časti v nedeľu o 18-tej už prepadla s podielom okolo 17 %.

Namiesto spomínanej dvojičky líder znovu vyťahuje Babovřesky. Za osem mesiacov odvysiela prvý diel série po tretí raz. Komédiou prekryje Markíza kinofilm Joj Avatar. Ten odštartuje o 15:25, Babovřesky začnú o polhodinu neskôr o 15:55. Oba filmy pobežia až do 19-tej hodiny. Markíza sa týmto spôsobom pokúsi udržať pri obrazovke divákov až do správ, v prípade vysielania dvoch programov proti Avatarovi by riskovala prechod časti publika po konci filmu a začiatku reality šou na záverečnú časť filmu Joj.

Pre obe televízie bude už výkon accessu dôležitý pre výsledok v celom prime-time. Po správach totiž štartujú dva kľúčové projekty staníc – V siedmom nebi a Superstar. Jednotka k tomu zakontruje skorším štartom Doktora Martina.

Čítať viac...
Nahor