Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Veľkonočný program: Veľké stanice s premiérami, Doma vytiahne kultové seriály! WAU s novinkou

Prinášame výber veľkonočného programu RTVS, Markízy, JOJ a ich malých staníc na každý deň.

Veľkonočné sviatky už tradične patria aj špeciálnej televíznej ponuke najväčších slovenských staníc. Chýbať v nej ani tento rok nebudú viaceré filmové premiéry, ale aj kultové minisérie či seriálová novinka.

Zelený štvrtok 14. apríla

Na sviatočné štruktúry začnú televízie nabiehať postupne už od štvrtka. V tento deň prepne do sviatočného režimu Joj, ktorá vynechá tradičnú večernú štvrtkovú dvojičku – seriál Nemocnica a politickú debatu Na hrane.

Miesto nej odvysiela premiéru dojímavej romantickej drámy Kým si so mnou (I Still Believe, 2020), ktorá je pretkaná aj kresťanskou tematikou. Príbeh je inšpirovaný životom amerického speváka a skladateľa kresťanskej hudby Jeremyho Campa a jeho prvej manželky Melissy, ktorej krátko pred svadbou diagnostikovali rakovinu.

Markíza bude vo štvrtok bude pokračovať so zábavnou šou 2 na 1, rovnako tak Jednotka RTVS s kvízom Čo ja viem.

Na Doma kultové seriály

Menšia stanica Doma podvečerný program na sviatky vyplní dvomi kultovými romantickými seriálmi.

Od štvrtka do vysielania nasadzuje klasiku z roku 1983 Vtáky v tŕní, v ktorej zahviezdili Richard Chamberlain, Rachel Ward, Christopher Plummer či Jean Simmons. Doma seriál odvysiela v priebehu štyroch dní od štvrtka do pondelka v čase okolo 16:00, v utorok 19. apríla a v stredu odvysiela aj voľné pokračovanie Vtáky v tŕní: Stratené roky, ktoré vzniklo v roku 1996.

Dvojičku kultovou romantickou drámou vytvorí ďalšia legendárna klasika, romanticko-rodinná televízna séria Anna zo Zeleného domu.

Doma ju vysiela rovnako od štvrtka 14. apríla, a to až do utorka, kedy postupne nasadí vo forme minisérie oba pôvodné televízne filmy z rokov 1985 a 1987 a rovnako tak novší film Anna zo Zeleného domu – Príbeh pokračuje z roku 2000. Patriť jej bude spravidla čas okolo 18:20.

Veľký piatok 15. apríla

V programe na Veľký piatok bude chýbať vo vysielaní Jojky Hranica, RTVS zas vynechá zábavnú reláciu Milujem Slovensko.

Naopak, televízie ponúknu viacero filmových premiér, z ktorých sa na Veľký piatok uvedie dobrodružný animák Snežný chlapec (Abominable, 2019), ktorý odvysiela Joj od 20:35. Film sleduje príbeh mladej tínedžerky, bojujúcej s okolím, ktorá útočisko nachádza v bunkri na streche svojho domu. V ňom však jedného dňa objaví mladého yettiho, snežného chlapca, ktorého sa pokúsi odviesť späť domov – na najvyššiu horu sveta.

Markíza na Veľký piatok odvysiela dobrodružnú rodinnú premiéru Dora a stratené mesto (Dora and the Lost City of Gold, 2019), ktorou bude lákať najmä mladších divákov. Odvážna Dora sa v nej vydá spolu s priateľmi na dobrodružnú výpravu, počas ktorej bude musieť vyriešiť záhady strateného zlatého mesta, ale aj zachrániť svojich rodičov.

V piatok 15. apríla sa na rad dostane aj ďalšia kresťansky ladená premiéra, keď Jednotka RTVS odvysiela od 20:30 premiéru talianskeho životopisného filmu Chiara Lubichová (2021) o zakladateľke laického kresťanského hnutia. Po desiatej večer bude na Jednotke nasledovať americké spracovanie kultového románu Jana Eyrová (1996).

WAU s premiérovou minisériou

Na Veľký piatok príde s premiérovým programom aj menšia stanica WAU, ktorá v priebehu celého večera odvysiela trojdielnu minisériu Úpadok a pád (Decline and Fall, 2017).

Ide o britskú filmovú minisériu odohrávajúcu sa v 20. rokoch minulého storočia, nakrútenú podľa rovnomenného románu Evelyn Waughovej. Séria sleduje osudy naivného mladíka Paula Pennyfeathera, študenta teológie na Oxfordskej univerzite, ktorého vylúčili zo štúdií to tom, čo sa stal obeťou žartu. Zistí, že jeho jedinou možnosťou je odísť učiť do neštandardnej internátnej školy na vidieku vo Walese. Zoznamuje sa s miestnymi obyvateľmi a padne do oka zvodnej Margot Beste-Chetwyndeovej, bohatej vdovy, ktorá má na naivného chlapca poriadny zálusk. V letných mesiacoch Paul doučuje jej syna Petra a snaží sa dobre vychádzať s osadenstvom jej elegantného domu, v ktorom sa zdržiavajú podivní ľudia z vyššej spoločnosti. Ale to sa mu napokon stane osudné.

Z malých staníc v piatok vynikne ponuka jedných z najobľúbenejších kultových filmov. JOJ Plus totiž od 20:00 odvysiela snímku Titanic (1997), Doma zas od 20:30 Statočné srdce (1995).

Biela sobota 16. apríla

Na Bielu sobotu bude Joj pokračovať s minisériou Ultimátum, ktorý začne v druhom pásme dopĺňať filmová séria Kuriér (2002). Jednotka zas pokračuje so zábavnými šou Záhady tela a Neskoro večer. Filmovú premiéru si pre zmenu na sobotu prichystala Markíza.

Po piatkovom animáku Joj príde na rad veľkonočná animovaná premiéra Markízy Hotel Transylvania 3: Strašidelná dovolenka (Hotel Transylvania 3: Summer Vacation, 2018). V treťom pokračovaní obľúbenej filmovej série sa Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi, kde sa všetko skomplikuje v momente, keď sa Drakula zamiluje do kapitánky lode, Eriky. Netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov.

Dvojka RTVS zas od 21:00 odvysiela oceňovanú drámu Amélia z Montmartru (2001), nadviaže na ňu záznamom koncertu Ewy Farnej na tradičnom podujatí Mosty Gesharim v Liptovskom Mikuláši (2021).

Doma o 20:30 ponúkne ďalší obľúbený film Dobrý ročník (2006), JOJ Plus dobrodružnú snímku Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989).

Veľkonočná nedeľa 17. apríla

Na Jednotke bude nedeľný večer patriť dvojdielnemu nemeckému skutočnému príbehu Ottilie von Faber – Castell (2019) o živote dedičky priemyselného impéria, ktorá sa dokázala presadiť aj v mužskom prostredí, no pre kariéru sa nevzdala sna o pravej láske.

Kým Markíza bude pokračovať s ďalším súťažným kolom ťažiskovej jarnej šou Let´s Dance, Joj odvysiela svoju hlavnú filmovú premiéru tohtoročnej Veľkej noci. V nedeľu uvedie JOJ slovenskú televíznu premiéru celovečerného dokumentárneho filmu Karel (2020), ktorý zachytáva posledný rok života speváckej legendy.

Z menších staníc WAU o 17:35 odvysiela klasický film Tima Burtona Nožnicovoruký Edward (1990), Dvojka zas o 20:10 uvedie premiérový program Pošta pani Kolníkovej (2022), ktorý je hodinovým zostrihom desaťdielnej série inscenovanej korešpondencie, ktorá vznikla k storočnici narodenia výnimočnej herečky Radošinského naivného divadla.

Veľkonočný pondelok 18. apríla

Netradičné zloženie programu prinesie sviatočný pondelok, kedy už televízie sústredia odľahčenejšiu televíznu ponuku.

Prekvapenie prinesie RTVS, ktorá pre tento rok nakrútila veľkonočné vydanie svojej inak piatkovej šou Milujem Slovensko. Počas Veľkej noci jej však televízia zmení vysielací deň a odvysiela ju na Veľkonočný pondelok o 20:30.

Dosiaľ si Veľkonočný pondelok pre seba so zábavnou šou obsadila Joj, ktorá tradične uvádza veľkonočné vydanie Inkognita.

To nebude chýbať ani tento rok, Joj však bude v pondelok pokračovať aj s vysielaním rodinného seriálu Hranica a tak Veľkonočné Inkognito príde na rad až o 21:40. Zábavné programy sa tak po väčšinu času nebudú prekrývať a Inkognito môže čerpať z nábehu po skončení Milujem Slovensko. Jednotka po 22. hodine odvysiela slovenský film Baba z ľadu.

Počas Veľkej noci dostane pauzu najsledovanejší jarný program Druhá šanca, vďaka čomu Markíza jej vysielanie natiahne o týždeň dlhšie až do začiatku mája. Viac v tomto článku. Seriálu a zábavným programom bude Markíza v pondelok konkurovať svojou hlavnou filmovou premiérou sviatkov.

Na Veľkonočný pondelok uvedie rodinno-animovanú premiéru Králik Peter (Peter Rabbit, 2018), ktorý v sebe spája hraný film s animovanými hrdinami. Tými sú zvieratá žijúce na farme, ktoré si žijú bezstarostným životom až do príchodu nového majiteľa, ktorý sa nerozhodne nechystá deliť o svoj pozemok. Už vôbec nie so zvieratami. Tie si však svoje teritórium chcú za každú cenu ubrániť.

Dvojka si o 20:15 pripravila filmový záznam predstavenia legendárnej rockovej opery Jesus Christ Superstar, JOJ Plus odvysiela populárny film pretkaný kresťanským motívom Chatrč (2017).

Doma v pondelok odštartuje novú telenovelu S hlavou v oblakoch, ktorou obmedzí vysielanie doterajšieho hitu Láska na prenájom. Viac o zoškrtaní vysielania Lásky na prenájom aj o novej tureckej telenovele v tomto článku.

 


Markíza radikálne škrtá epizódy Lásky na prenájom: Na Doma ju nahradí nová telenovela!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor