Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Markíza radikálne škrtá epizódy Lásky na prenájom: Na Doma ju nahradí nová telenovela!

Markíza po úspechu Lásky na prenájom natiahne jej vysielanie na celú jar, na Doma ju zoškrtá rovnako ako pred dvomi rokmi seriál Cennet. Fanúšikov skúsi nalákať na ďalšiu odľahčenú novinku, s ktorou vyplní program do konca leta.

Rekordne úspešná Láska na prenájom do finále v máji nedôjde.

Po viacerých neúspešných sezónach, kedy sa Doma s premiérovými telenovelami skôr trápila, našla stanica nový turecký hit, ktorý úspešnosťou dotiahol aj najúspešnejšie seriály v histórii jej vysielania.

Odľahčená komediálna telenovela Láska na prenájom (Sen Çal Kapımı) zabrala od prvých častí, kedy dokonca dokázala zamávať aj stabilitou najsledovanejšieho večerného programu tejto jari Druhá šanca a oslabiť tak nečakane kľúčový program hlavnej Markízy.

Láska na prenájom rovnako, ako ďalšie turecké telenovely, ponúka adaptované vysielanie pre strednú či západnú Európu, keď sú jednotlivé epizódy rozstrihané na viacero kratších častí. Originálne turecký seriál Sen Çal Kapımı odvysielal dve série a celkovo 52 častí, ktoré sú v slovenskom vysielaní rozdelené na 3 kratšie epizódy.

 


Druhá šanca prvýkrát stratila, našla nečakaného súpera! Láska na prenájom trhla nový rekordČítajte →

Vďaka tomu má Markíza k dispozícii približne 150 častí rekordne sledovaného seriálu, ktorý sa mal na Doma dočkať finále vysielania už o mesiac.

Ženská televízia vysiela naraz kompletne celý seriál v oboch sériách, pričom podľa prvých informácií mal hlavný večerný čas na Doma vyplniť do približne mája. Láska na prenájom sa veľkého finále mala dočkať v druhej polovici budúceho mesiaca.

Oklieštené vysielanie

Markíza sa, podľa všetkého, po úspechu telenovely rozhodla seriál vo vysielaní Doma natiahnuť.

Divákov Lásky na prenájom čaká už na konci Veľkej noci zmena, keď od Veľkonočného pondelka 18. apríla bude Markíza po novom vysielať iba jeden diel telenovely počas večera.

Láska na prenájom ostáva od 18. apríla v programe o 20:30, miesto dvoch častí však ponúkne už len jeden diel. Do týždňa tak odvysiela iba štyri epizódy a iba jednu kompletnú originálnu epizódu.

Markíza rovnaký krok urobila aj pred dvomi rokmi na začiatku apríla 2020 pri vysielaní vtedajšej podobne úspešnej telenovely Cennet. Práve po jej skončení sa jej s ďalšími tureckými seriálmi nedarilo, a to až do nástupu Lásky na prenájom.

Aj pred dvomi rokmi Doma vyškrtala vysielanie Cennet na polovicu, miesto zdvojenia ponúkala už len jeden diel do týždňa.

 


Markíza už od pondelka škrtá vysielanie hlavnej telenovely Cennet: Takýto je dôvod!Čítajte →

Diváci vtedy zareagovali hlasnou kritikou, Markíza však argumentovala nevyhnutnosťou obmedziť vysielanie seriálu z dôvodu pandémie, ktorá bola vtedy len na začiatku. Zákaz dostali viaceré televízne výroby, obmedzenia sa výrazne dotkli aj dabingových výrob, čo ovplyvnilo výrobu slovenského znenia Cennet.

Odštartuje nová komediálna telenovela

Miesto dvoch častí Lásky na prenájom Markíza opäť skúsi využiť nábeh silnej telenovely na rozbehnutie ďalšej tureckej novinky.

 


Všetko o telenovele S hlavou v oblakoch na Doma: Počet častí, postavy, epizódy, dej, herciČítajte →

V rovnaký pondelok 18. apríla štartuje Doma novú tureckú telenovelu S hlavou v oblakoch (Erkenci Kuş). Podobne, ako Lásku na prenájom, aj túto novinku Markíza uvádza ako celosvetový hit, ktorý bude opäť stavať na odľahčenom žánre.

Tureckú novinku S hlavou v oblakoch bude Doma vysielať vo dvojičke s Láskou na prenájom od pondelka do štvrtka o 21:30.

Nová telenovela pobeží v dvoch častiach za sebou, Doma tak premiérovými seriálmi vyplní večer až do 23:30. Diváci stanice už v minulosti podobný krok kritizovali, keď pri rannom vstávaní vysielala Doma seriály pridlho do noci.

Hlavný turecký seriál na leto

Rovnako ako Láska na prenájom či Láska na druhý pokus, aj nový seriál S hlavou v oblakoch bude postavený na základoch odľahčenejšieho seriálu, ktorý bude striedať dramatické situácie s komediálnymi prvkami.

Romantická turecká séria Erkenci Kuş sa v Turecku vysielala v rokoch 2018 a 2019 na stanici Star TV. Ponúkla celkovo 51 častí, vo vysielaní Doma tak vydrží podobne dlho, ako Láska na prenájom.

Markíza bude mať k dispozícii opäť približne 150 epizód nového seriálu, s ktorým vyplní zároveň svoj hlavný letný program. Novinka S hlavou v oblakoch by jej mala vo vysielaní vydržať približne do konca augusta.

Dej seriálu S hlavou v oblakoch
On je krásny, urastený dedič firmy a svetoznámy fotograf, ona roztomilé, večne zasnívané obyčajné dievča, ktoré miluje zábavu. Ich vzťah je založený na náhode a osude zároveň, ktorý dodáva celému príbehu tajomstvo. Ako láska dvoch mladých ľudí dopadne?

Pôvabná a veselá Sanem (Demet Özdemir) je rojko, ktorý nevie, čo so životom. Keď dostane od rodiny ultimátum, aby sa vydala alebo si našla poriadnu prácu, rozhodne sa ich poslúchnuť. Vyrazí preto do Istanbulu za staršou, úspešnou sestrou Leylou (Öznur Serçeler), ktorá má miesto vo veľkej reklamnej agentúre, a zoznamuje sa s jej majiteľom Azizom (Ahmet Somers) aj jeho dvoma synmi – Canom (Can Yaman) a Emrem (Birand Tunca). Nechá sa oklamať mladším z nich a očarí staršieho. Sanem zažíva dobrodružstvo, ktoré zmení nielen jej život, ale aj životy všetkých okolo nej.

 

Čítať viac...
Nahor