Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Veľkonočná nedeľa v číslach: Tanec snov znovu klesol, Herkules už Markíze vybojoval nadpriemer!

Až tretia večerná premiéra Markízy počas veľkonočných sviatkov zahrala nadpriemerný výkon.

Jeden týždeň rast, druhý pád. Tento trend kopíruje prakticky od počiatku šou Joj Tanec snov a potvrdila to aj ostatnú nedeľu. Tanečný program dosiahol napriek zvýšenému množstvu ratingov na trhu vďaka veľkonočným sviatkom druhý najslabší výkon od štartu, čo sa okamžite prejavilo na jeho podieli. Ratingovo šou uhrala 7,2 % a jej share klesol prvý raz pod dvadsiatku s výsledkom 19,3 %. Menej uhral Tanec snov len pri štarte s ratingom 7,1 %. To však stačilo na vyšší podiel 22 %. Markíza však vtedy proti šou nasadila silnú premiéru Babovřesky 2, ktorú sledovalo až 15,6 % divákov.

Tento raz už takto vysoko líder nezarúbal, ale stažovať si nemôže. Premiéra Herkules mu vyniesla vysoký rating 11,7 % s podielom 29 %. Aspoň s touto premiérou tak Markíza uhrala nadpriemerné čísla, keď filmy Hop aj Muži v čiernom 3 skončili okolo jej priemeru alebo pod ním.

Aj v tretí deň veľkého maratónu s druhou sériou Pod kupolou Dajto kleslo. Seriál sa hýbal už len okolo dvoch ratingov a podielu okolo piatich percent. Predbehla ho už Plus so snímkou Rachot v Bronxe, ktorá sa blížila k trom ratingom a podielu 7 %. Dva diely Zámeny manželiek na Doma uhrali podiely pod 5 a 5,5 %.

Čítať viac...
Nahor