Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Aktuality

Veľké zmeny v Jojke potvrdené! Spravodajstvo štartuje najväčšie novinky v histórii

Po dlhom čakaní sa Joj definitívne sťahuje do nového spravodajského štúdia, zmenami prejde celé jej spravodajské vysielanie.

Očakávané zmeny na Jojke budú o pár dní realitou.

Ešte v októbri 2022, pri štarte spravodajskej televízie JOJ 24, ohlásil generálny riaditeľ Joj Marcel Grega postavenie nového spravodajského štúdia pre hlavnú stanicu, ktoré malo priniesť zmodernizovanie vysielania televíznej dvojky.

Mení všetko

Plány sa napokon stali súčasťou vôbec najväčšieho balíka zmien v histórii Joj.

Televízia po prvýkrát od presťahovania sa na bratislavskú Kolibu kompletne mení zázemie spravodajstva. Nové moderné štúdio postavila v úplne nových televíznych priestoroch, stavia tiež nový newsroom, nové priestory dostane aj JOJ 24.

Spravodajská televízia by tak mala byť viac prepojená s hlavnou spravodajskou časťou, relácie na Joj by sa zároveň mali po rokoch výrazne technologicky aj vizuálne zmodernizovať.

Televízia dvojka predstaví taktiež novú televíznu aj hudobnú grafiku spravodajstva.

Joj všetky práce realizuje bez toho, aby ovplyvnila aktuálne vysielanie na hlavnej či spravodajskej stanici.

Keď poslednú radikálnu zmenu ešte v roku 2017 realizovala vo svojom spravodajstve konkurenčná Markíza, tri mesiace musela v čase stavby nového spravodajského štúdia vysielať Televízne noviny a ďalšie relácie z náhradného menšieho štúdia. Využila na to letné mesiace, pričom bola hnaná blížiacou sa jeseňou. Z nového štúdia začala vysielať koncom augusta 2017.

Joj sa týmto komplikáciám vyhla.

Nakoľko sa rozhodla postaviť úplne nové štúdio, v tom súčasnom mohla vysielať aj naďalej. Po presťahovaní sa spravodajstva pôvodné štúdio zanikne a Joj po vyše 20 rokoch svoje ikonické priestory využije inak.

Z nových priestorov na narodeniny

Televízia takto zároveň dostala aj väčší časový priestor.

Predstavenie nového spravodajského štúdia sa očakávalo už na jeseň 2023, resp. na začiatku tohto roka. Napokon k nemu dôjde s nástupom hlavnej časti jarnej sezóny.

Joj najväčšie spravodajské zmeny odštartuje na svoje narodeniny v sobotu 2. marca. Nakoľko bude víkend, prvé spravodajské relácie začne vysielať až večer so štartom Krimi a následne Novinami TV JOJ.

Zatlačí na Markízu

Nové štúdio už bude môcť Joj využívať multifunkčne na všetky typy programov.

Novinky sa dotknú všetkých programov vrátane Športu, Najlepšieho počasia či bulvárneho magazínu Topstar, od marca sa bude sťahovať taktiež politická diskusia Na hrane.

Vôbec najvýraznejšie by mali diváci nové priestory pocítiť v Ranných novinách, ktoré mali doposiaľ vyhradenú iba časť pôvodného spravodajského štúdia Joj. To bolo s pribúdajúcimi aktivitami televízie rozširované, limitovaná však bola jeho obmedzeným priestorom.

Nové štúdio už nebude rozdelené na segmenty podľa relácií, Joj s ním tak bude pracovať v celej jeho veľkosti pre každý program podľa potreby.

Po tom, čo Joj vizuálne posledné roky voči konkurenčnej Markíze ťahala za kratší koniec, môže mať tentoraz navrch.

Hlavný súboj sa bude naďalej odohrávať o 19. hodine, kde Joj neurobila takmer žiadnu zmenu od roku 2015. Jej vysielanie tak môže dostať nový impulz.

Markíza svoje spravodajské programy vizuálne obnovila pred viac ako šesť a pol rokom, ďalšiu vlnu noviniek nateraz neavizuje. Len na jar minulého roka ohlásila prerábku svojho spravodajského štúdia, z ktorého sa na leto opäť vysťahovala. Vizuálne však žiadne novinky nepriniesla.

Na jeseň 2020 však vo veľkom zmenila Teleráno, keď reagovala na čoraz väčšiu popularitu Ranných novín. Práve tie by mohli po čase prevziať iniciatívu a na Teleráno znovu zatlačiť výrazne modernejším spracovaním.

Čítať viac...
Nahor