Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Aktuality

Veľká noc na obrazovkách: Markíza vytiahne český trhák, Joj vlastnú komédiu! Čím prekvapia?

Aj tohtoročný veľkonočný program vyskladajú televízie atraktívnymi premiérami, chýbať nebudú ani stálice a klasiky.

Po vianočnom programe býva ten veľkonočný najočakávanejším spomedzi tradičných sviatočných štruktúr televízií. Tie program na Veľkú noc spravidla plnia premiérami a vyťahujú rôzne silné filmové tituly, nakoľko sa sviatočné obdobie odohráva v obchodne silnej hlavnej časti televíznej sezóny, narozdiel od vianočných sviatkov.

Inak tomu nebude ani tento rok, keď sa do vysielania dostane viacero atraktívnych premiér. Televízie siahnu rovno po tých najsilnejších z jarných plánov, pričom im patriť bude najmä prvá polovica sviatočných dní.

Kým Deň bláznov štvrtok 1. apríla prejdú televízie z veľkej časti klasickým programom, vo sviatočnom ich štruktúry už pobežia tradične od Veľkého piatku 2. apríla. Popri klasikách ako Princezna ze mlejna či Nebojsa v dennom programe Markízy by sa tiež cez deň mala na Joj objaviť premiéra filmu Red Dog: True Blue, podvečer chystá televízia odvysielať Vládkyňu zla s Angelinou Jolie, pokračovať bude tiež Bez servítky. Jednotka RTVS zas na podvečer chystá už tradičný film počas Veľkej noci Syn boží, Markíza pred Oteckami stihne odvysielať českú komédiu Andílek na nervy.

Do večerného programu vstúpi Markíza s jednou z dvoch hlavných veľkonočných premiér. Na Veľký piatok mala prichystať premiéru filmového spracovania populárneho superhrdinu Aquaman, ktorého stvárnil Jason Momoa. Silný večer chystá aj Joj, vo sviatočný piatok chce uviesť veľkovýpravný biblický príbeh Mária Magdaléna. Viac sme informovali vo veľkom prehľade jarných filmov Joj. Jednotka pobeží s klasickým programom, odvysiela premiérovú časť kvízu Čo ja viem, ktorý sa už chystá na štart.

Počas Bielej soboty 3. apríla z denného programu zaujme najmä premiéra animovaného hitu Toy Story 4, ktorú Joj prekvapivo nenasadí do prime-time. Televízia má tradíciu vo vysielaní animovaných premiér počas Veľkej noci o 20:35, teraz však snímku určenú menším divákom nasadí do skoršieho času na podvečer o 17. hodine. Televízia tak môže aj vyjsť v ústrety viacerým divákom, ktorí kritizujú vysielanie animákov v prime-time. Zväčša sa tak však deje v čase, keď sa na druhý deň vstáva do práce či do školy pre ich vysielanie do neskoršieho večera.

Na sobotný večer pripravuje Markíza svoj najväčší veľkonočný ťahák, premiéru tohtoročnej českej komédie Chlap na střídačku. So silnou kampaňou môže očakávať najvyššie ratingy Veľkej noci. Hlavné postavy v komédii stvárňujú Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Lucie Žáčková, Iva Janžurová alebo Pavel Nový. Joj jej zakontruje premiérou americkej rodinnej akčnej komédie Môj kamoš špión (My Spy), v ktorej hlavnú úlohu drsňáka s dobrým srdcom hrá Dave Bautista. Jednotka aj v sobotu večer pôjde so zábavnou klasikou Záhady tela, Pumpa a Neskoro večer.

Veľkonočná nedeľa 4. apríla prinesie podvečer na Jednotke rozprávku Princezná a pisár, komerčné stanice odvysielajú tradičný program – Markíza reprízy komediálnych seriálov Susedia, Pán profesor a Horná Dolná, Joj premiéry magazínov Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie.

Pre zmenu v nedeľu večer odvysiela českú komédiu aj Joj, keď chystá premiéru filmu 3Bobule, do ktorého aj aktívne vstúpila a finančne sa podieľala na jeho príprave. V pokračovaní filmovej série si zahrali Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Miroslav Táborský ale i Braňo Deák. Jednotka na Veľkú noc odštartuje nový nedeľný večerný akvizičný seriál Made in Italy, s ktorým bude pokračovať aj v ďalšie týždne.

Sviatočné štruktúry vyvrcholia programom na Veľkonočný pondelok 5. apríla, do ktorého sa zmestí viacero rozprávok. Dopoludnie nimi vyplní Jednotka, ale aj Markíza, ktorý by mala priniesť klasiku Plavčík a Vratko alebo Joj s ďalšou slovenskou klasikou Soľ nad zlato. Podvečer plánuje Jednotka snímku Robin Hood, Markíza pred Oteckov zaradí komédiu Tvoj snúbenec, môj milenec a Joj pred Bez servítky animovaný film Spievaj!

Večer pobeží mimo štandardného programu iba Jednotka, ktorá na pondelok naplánovala klasiku Stanislava Párnického …kone na betóne. Markíza totiž bude pokračovať s istotou Pán profesor a Susedmi, Joj zas aj tento rok prinesie špeciálne veľkonočné vydanie Inkognita.

V prípade úpravy predbežných programových plánov budeme článok aktualizovať.

Čítať viac...
Nahor