Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Televízia

Jednotka bude s Milujem Slovensko pokračovať aj od nového roka! Kedy chce vrátiť Čo ja viem?

Posledné dva roky štartovala RTVS jarný kvíz už od januára, teraz sa jej aktuálne najúspešnejšia šou tak skorého návratu nedočká.

Od roku 2014 vysiela Jednotka RTVS pravidelne každý rok na jar zábavný kvíz s Marcelom Merčiakom Čo ja viem. Šou, ktorá pravidelne začínala v okolí Veľkej noci a končila pred letom, začalo nové vedenie telerozhlasu vlani štartovať už rovno uprostred januára a finišovalo ju tak v čase, kedy bola hlavná časť jarnej sezóny v plnom prúde v okolí apríla.

Budúci rok tomu bude inak. Jednotka bude aj po Novom roku pokračovať v piatky vo vysielaní zábavnej šou Milujem Slovensko, ktorej spravidla patrí jesenný prime-time.

Televízia Milujem Slovensko na jar využíva na piatkové vypĺňanie práve „dier“, keď v programe chýba Čo ja viem.

Piatkový prime-time je pritom dlhodobo najsilnejší večer RTVS. Roky budované zábavné piatky pritom už posledne vynášajú do vyšších čísel práve jarné Čo ja viem. To túto jar viackrát prekročilo hranicu 500-tisíc divákov, Milujem Slovensko sa v minulej aj tejto sezóne drží najčastejšie nad 400-tisícovým publikom.

Čo ja viem sa na obrazovku Jednotky vráti aj budúcu jar. 

Verejnoprávna televízia počíta so spustením nakrúcania uprostred pandémie od februára, kedy sa už bude očakávať aj postupné zlepšenie epidemiologickej situácie.

S novými časťami Čo ja viem a spustením ôsmej série tak bude RTVS rátať postupne od nástupu hlavnej časti televíznej jari, spravidla televízie naplno začínajú zaberať od februára až marca.

Čítať viac...
Nahor