Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Magic Box

Televízia

Veľká noc na Markíze: Premiérou sviatkov česká komédia z Tatier! Bude mať Zrada prestávku?

Prinášame vám postupný prehľad veľkonočného programu troch najsledovanejších televízií.

Veľká noc sa blíži a s ňou sviatočné štruktúry televízií. V nich opäť nebudú chýbať viaceré filmové premiéry či sviatočné špeciály, niektoré pravidelné programy však dostanú aj prestávku.

V samostatných článkoch postupne predstavujeme veľkonočné plány Markízy, Joj a RTVS.

Veľký piatok 29. marca 2024

Markíza svoj piatkový program otvorí o 9. ráno animovanou rozprávkou Pripojení: Rodina na baterky, pokračovať bude tretím filmom zo série Noc v múzeu: Tajomstvo hrobky. Zaujímavosťou je, že konkurenčná Joj v ďalších dňoch odvysiela prvý film zo série.

O 13. hodine bude pokračovať rodinnou komédiou Králik Peter, ktorá bude predvojom k večernej premiére. Popoludní ponúkne dva dobrodružné filmy Jack, zabijak obrov a Cesta na tajomný ostrov.

Prestávku tento rok vo sviatočný piatok aj pondelok dostane denný seriál Mama na prenájom. Spolu s ním bude v piatkový večer chýbať taktiež zoznamovacia reality šou Ruža pre nevestu.

Televízia ju vynechá na sviatky rovnako ako pred rokom.

Miesto nej televízia odvysiela prvú z dvoch veľkonočných premiér Králik Peter na úteku (Peter Rabbit 2: The Runaway, 2021).

„Obľúbený nespratník Peter sa tentokrát rozhodne utiecť z farmy, pretože si myslí, že svojím správaním všetkým spôsobuje iba problémy. V meste sa dostane do partie zvieracích zlodejov, ktorých novým cieľom sú farmárske trhy a šibal Peter do akcie zatiahne aj zvyšok rodiny a kamarátov. Záťah však nedopadne podľa plánu, a Peter tak za pomoci Thomasa a Bei musí napraviť, čo pokazil,“ píše televízia.

Spomínaný prvý film, ktorý zreprízuje cez deň, mal premiéru pred dvomi rokmi – taktiež počas Veľkej noci, avšak v pondelňajší večer, kedy na týždeň prerušil vysielanie vtedajšieho hitu Druhá šanca. V roku 2022 uhral Králik Peter v premiére rating 6,8 % s podielom 16,7 %.

Piatkový program zakončí Markíza dobrodružným filmom Wonder Woman 1984.

Biela sobota 30. marca 2024

Aj sobotný program vyskladá televízna jednotka filmovo.

O 8:30 ráno pripravila animák Princ Krasoň, na ktorý o 10. hodine nadviaže romantická komédia Popoluška v teniskách. Skoré popoludnie vyplní klasická repríza Let´s Dance, po ktorej o budú od 14:30 nasledovať komédie 27 šiat a 10 dní bez mamy.

Tradičný sobotný bulvárny magazín Smotánka bude mať prestávku.

Vo večernom programe ponúkne Markíza o 20:30 hlavnú veľkonočnú premiéru tohto roka, ktorou je česká dobrodružná komédia Buď chlap! (2023) od producentov filmu Matky. Hlavné postavy v nej stvárňujú Jakub Prachař, Tereza Ramba a Ondřej Sokol.

Takmer polovica filmu sa odohráva v prostredí slovenských Vysokých Tatier, kde tvorcovia nakrúcali približne tri mesiace.

„Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži?“ píše anotácia.

Sobotný večer zakončí komédiou Manžel na skúšku. Aj keď ju Markíza označuje ako premiéru, v skutočnosti sa po prvý raz objaví iba na jej obrazovke. V minulosti ju pravidelne vysielala konkurenčná Joj.

 


Veľká noc na Jojke: Klasická Popoluška, premiérový Jackie Chan aj oscarové Encanto!Čítajte →
Veľkonočná nedeľa 31. marca 2024

Nedeľa bude na Markíze ráno dobrodružná s ďalším filmom z obrazovky Joj Percy Jacskon: Zlodej blesku. Nasledovať po ňom budú reprízy neskorších večerných filmov z predošlých dní Manžel na skúšku a Wonder Woman 1984. Podvečerný program vyplní stabilná Horná Dolná.

Ani na Veľkonočnú nedeľu nebude na Markíze chýbať tanečná šou Let´s Dance, ktorá sa dostane do svojej polovice. V priamom prenose sa odohrá 5. finálové kolo.

Veľkonočný pondelok 1. apríla 2024

Vo sviatočný pondelok sa na obrazovke lídra objavia už aj klasiky.

O 8:35 ráno odštartuje pondelňajší program na Markíze klasická komédia Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách s Libušou Šafránkovou, Vladimírom Menšíkom alebo Milošom Kopeckým.

Pred 11. hodinou menších divákov zabaví animovaná komédia Rio, po ktorej bude nasledovať rozprávka Peklo s princeznou. Popoludní bude pred 15. hodinou príde na rad animák Ferdinand a denný program uzavrie repríza sobotnej komédie Buď chlap!.

Na rozdiel od minulých rokov Markíza na Veľkonočný pondelok nepreruší vysielanie rozbehnutých seriálov.

V roku 2022 televízia uprednostnila spomínanú veľkonočnú premiéru Králik Peter a na týždeň tak prerušila dramatický seriál Druhá šanca. U divákov si touto prestávkou vyslúžila kritiku. V roku 2023 v pondelky na jar pravidelne vysielala dramatickú sériu Klamstvo a malo tomu tak byť aj na Veľkú noc. Markíza až bleskovou zmenou programu napokon na Veľkonočný pondelok zaradila premiéru Jumanji 2: Ďalší level.

Tento rok už podobnú prestávku nechystá pre rozbehnutý seriál Zrada, pokračovať tak bude aj vo veľkonočný týždeň.

Ani Zrada sa však nevyhne prestávke, avšak dva týždne pred veľkonočnými sviatkami. Markíza ju v programe vynecháva tento pondelok z dôvodu predvolebnej diskusie pred prezidentskými voľbami.

 


Zrada sa vytratí z obrazoviek: Na Markíze štartuje 2. séria, o týždeň sa však nevráti!Čítajte →

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram

Vysvetlivky k uvádzaniu televíznej sledovanosti
Obchodná (komerčná) cieľovka, mladí diváci - obchodná cieľová skupina divákov vo veku 13-55 rokov (od roku 2024). Do roku 2023 bola uvádzaná vo veku 12-54 rokov. Spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %;
Univerzálna cieľovka (celkové publikum) - všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %.

Poznámka: Od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná oneskorená sledovanosť, od januára 2017 "hostia". Od januára 2024 došlo k zmene obchodnej cieľovej skupiny.

Čítať viac...
Nahor