Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Veľká noc na Jojke: Klasická Popoluška, premiérový Jackie Chan aj oscarové Encanto!

Prinášame vám postupný prehľad veľkonočného programu troch najsledovanejších televízií.

Veľká noc sa blíži a s ňou sviatočné štruktúry televízií. V nich opäť nebudú chýbať viaceré filmové premiéry či sviatočné špeciály, niektoré pravidelné programy však dostanú aj prestávku.

V samostatných článkoch postupne predstavujeme veľkonočné plány Markízy, Joj a RTVS.

Veľký piatok 29. marca 2024

Hneď prvý veľkonočný program Joj naznačí ladenie celého dňa. Televízna dvojka totižto piatkový program vyskladá z najznámejších animovaných filmov, pričom hneď o 8:50 ponúkne najklasickejšie spracovanie Popolušky z roku 1950.

Pred poludním otvorí dvojdielnu verziu príbehu Kráska a zviera v talianskom televíznom spracovaní, na ktoré pred 13. hodinou nadviaže dobrodružnou komédiou Múmia. Skorší podvečer bude patriť ďalšiemu známemu animáku Zootropolis, ktorý si odniesol aj Oscara za najlepší animovaný film.

Na rozdiel od Markízy, ktorá počas Veľkej noci vynechá podvečerný denný seriál Mama na prenájom, Joj bude v piatok aj v pondelok pokračovať s kuchárskou šou Bez servítky.

Svoju hlavnú veľkonočnú premiéru odvysiela televízna dvojka v piatok večer, kedy v televíznej premiére uvedie oscarovú animovanú fantazijnú komédiu Encanto: Čarovný svet (2021). Ocenenie akadémie rovnako získala za najlepší animovaný film.

„Príbeh neobyčajnej rodiny Madrigalovcov, ktorá žije ukrytá v horách Kolumbie, v začarovanom dome ďaleko od rušnej spoločnosti. Zázračné mesto Encanto obdarovalo každé dieťa v rodine výnimočným darom – od supersily až po schopnosť uzdravovať. Každé okrem mladej Mirabel, ktorá sa so svojím osudom netalentovaného dievčaťa nedokáže zmieriť. Keď však Mirabel zistí, že samotný zdroj vzácnej mágie Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná z Madrigalovcov, ktorú osud ničím výnimočným neobdaril, je azda poslednou nádejou pre záchranu svojej ohrozenej rodiny,“ píše Joj v anotácii.

Televízia už niekoľko dní na animák Encanto vysiela aj prvé upútavky.

Po animovanej premiére príde v piatok o 22:50 na rad populárny fantazijný film Chatrč.

Biela sobota 30. marca 2024

Sobota bude patriť „dvojkám“ pôvodných filmov – ráno otvorí nový príbeh Paddingtona 2, následne sa na Joj uzavrie dvojdielna televízna miniséria Kráska a zviera. Po nej televízia divákov opäť zavedie do Egypta vo filme Múmia sa vracia.

Popoludnie bude na Joj vyhradené klasickej česko-slovenskej komédii Pásla kone na betóne, v ktorej si zahrali Milka Zimková, Veronika Jeníková, Ľubomír Paulovič, Marián Geišberg a ďalší. V sobotný podvečer televízna dvojka nevynechá Inkognito.

Večerný program vyplní obľúbenou komédiou Návrh, po ktorej o 23:00 uvedie premiérový krimi triler s Melom Gibsonom V mene krvi (Blood Father, 2016).

„John Link, bývalý člen motocyklového gangu Hells Angels, sa po prepustení z väzenia živí poctivo ako tatér a chce zabudnúť na svoju zločineckú minulosť. Pokojný život napraveného násilníka však netrvá dlho, pretože jeho odcudzená 16-ročná dcéra Lydia sa dostane do problémov s drogovými dílermi, ktorí ju neľútostne prenasledujú. John vynaloží všetky svoje schopnosti skúseného kriminálnika, aby svoju dcéru pred gangstrami ochránil, ale nepriateľ je oveľa silnejší, než sa spočiatku zdalo,“ uvádza anotácia.

Veľkonočná nedeľa 31. marca 2024

V nedeľu ráno Jojka zopakuje denné ťaháky z predošlých dní Zootropolis a Múmia, po 13. hodine odvysiela emotívny romantický film Predtým ako som ťa spoznala. Nedeľné popoludnie klasicky vyhradí premiérovým častiam magazínov Nová záhrada, Na chalupe a Nové bývanie.

Počas Veľkonočnej nedele bude vo svojom príbehu pokračovať Iveta 2, voči zvyšku tanečnej šou Let´s Dance na Markíze Joj zaradí českú komédiu Hádkovci. Pred polnocou stihne odštartovať dobrodružný triler Do hlbiny 2.

Veľkonočný pondelok 1. apríla 2024

Sviatočný pondelok otvorí Joj dobrodružne s Múmia sa vracia a premiérou dobrodružnej fantazijnej komédie Kung-fu joga: Honba za strateným pokladom (Kung Fu Yoga, 2017). Hlavnú postavu si v nej zahral Jackie Chan.

„Čínsky profesor archeológie Jack sa spojí s krásnou indickou profesorkou Ashmitou a asistentkou Kyrou, aby našli stratený poklad z Magadhy. V tibetskej ľadovej jaskyni nájdu pozostatky kráľovskej armády, ktorá zmizla spolu s pokladom, keď ich prepadne Randall, potomok vodcu povstaleckej armády, a nechá ich takmer zomrieť. Keď sa oslobodia, ich ďalšou zastávkou je Dubaj, kde sa má dražiť diamant z ľadovej jaskyne. Po sérii podrazov a odhalení ich minulosti sa Jack a jeho tím vydávajú do horského chrámu v Indii, pričom diamant použijú ako kľúč na odomknutie skutočného pokladu.“

Popoludní prídu na rad reprízy večerných filmov z predošlých dní Encanto: Čarovný svet a Návrh. Podvečer nový týždeň odštartuje Bez servítky.

V hlavnom vysielacom čase udrží Jojka tradíciu vysielania špeciálneho Veľkonočného Inkognita. Toho sa na Veľkonočný pondelok nevzdala v minulosti ani po tom, čo reláciu presúvala do neskoršieho vysielacieho času. Túto jar sa už Inkognito stabilne vrátilo v pondelky na 20:40.

 


Veľká noc na Markíze: Premiérou sviatkov česká komédia z Tatier! Bude mať Zrada prestávku?Čítajte →

Poslednú premiéru sviatkov odvysiela Joj netradične v pondelňajší večer, keď na 23:00 zaradila pokracovanie sci-fi trileru Tiché miesto 2 (A Quiet Place Part I, 2020).

„Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee a matka Evelyn zostala sama s tromi deťmi – z ktorých jedno je ešte bábätko – úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných ľudí, ktorí vo svete prežili. Neúplnú rodinu na ceste za spásou však už nechránia pravidlá, ktoré jej doteraz pomáhali prežiť. Je tu nový nepriateľ, ktorý číha na svoju korisť…“ píše televízia.

Čítať viac...
Nahor