Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza, koláž MB

Pikošky

Zrada sa vytratí z obrazoviek: Na Markíze štartuje 2. séria, o týždeň sa však nevráti!

Dramatický seriál čaká vo vysielaní vynútená prestávka, novej časti sa tak tento týždeň nedočkajú ani predstavitelia Voyo.

Zrada pokračuje v úspešnom ťažení.

Dramatický seriál Markízy, ktorý nadviazal na vlaňajšiu vydarenú sériu Klamstvo, má za sebou päť odvysielaných častí, s ktorými dokázal svojho predchodcu úspešne predčiť.

Zrada si doteraz udržuje vysoko nadpriemernú popularitu, s ktorou sa v obchodnej cieľovke pohybuje v okolí 9 ratingov a na úrovni 30-percentného podielu na trhu. Celkovo ju k tomu doteraz sleduje vysoko cez pol milióna divákov v univerzálnej skupine, čím sa sledovanosťou radí k Dunaju, k vašim službám a Let´s Dance.

Klamstvo sa takto pred rokom v jarnej sezóne 2023 a v rovnaký vysielací večer pohybovalo v pôvodnej obchodnej cieľovke na ratingoch okolo 7 % a v celkovom publiku najčastejšie okolo úrovne 400 až 450-tisíc divákov.

Prehupla sa do 2. série

Úspešná jarná seriálová novinka Markízy sa tento týždeň dostala do svojej druhej polovice.

Markíza síce Zradu vysiela ako jednoliaty uzavretý seriál, v skutočnosti vychádza z originálu rozdeleného do dvoch sérií.

Zrada je vernou adaptáciou britského originálneho seriálu Doctor Foster: A Woman Scorned, ktorý mal premiéru ešte v roku 2015 na stanici BBC One. Nakoľko sa dočkal diváckeho úspechu, v roku 2017 bola odvysielaná druhá séria. Každá séria dostala po päť epizód.

Zrada z tohto dôvodu dostala veľký dejový skok.

Nakoľko sa originál vrátil na obrazovky až po dvoch rokoch od premiéry prvej série, tvorcovia tento časový odstup zakomponovali do deja – na začiatku druhej série sa posunuli v príbehu o rovné dva roky dopredu.

Práve preto skupine divákov mohla 5. epizóda Zrady pripomínať skutočné finále, po ktorom sa tento pondelok seriál rozohral nanovo.

Klamstvo divákov strácalo

Originál Zrady bol totiž pôvodne uzavretý piatou časťou, pokračovanie vzniklo až na základe úspechu prvej série.

Úplne rovnako bol originál rozdelený v prípade Klamstva, ktorého pokračovanie bolo vynútené iba úspešnosťou a vyžiadalo si veľkú fantáziu tvorcov. Tí svoj príbeh uzavreli prvými šiestimi časťami z celkových dvanástich.

Citeľné to bolo aj v slovenskom spracovaní, ktoré divákov v druhej polovici už strácalo.

Na Zradu od tohto pondelka čaká identická výzva udržať pozornosť publika aj s pokračovaním originálneho príbehu.

V živote hlavných hrdinov sa po čase opäť všetko mení, keď sa po dvoch rokoch späť do mesta sťahuje Jakub Polák (Milan Ondrík) aj s už jeho novomanželkou Katkou (Kristína Sisková).

Kým Jakub začal nový život, čo dáva najavo nielen novou rodinou, ale aj nečakane nadobudnutým bohatstvom, doktora Eva Poláková (Klára Issová) stojí dva roky na mieste.

Návrat jej neverného exmanžela v nej opäť vyvolá všetky potlačované emócie, no čo je horšie, stane sa obeťou Jakubových psychologických hier, o ktorých nik iný nebude mať tušenie. Jakub sa totiž rozhodol Evu vyštvať nielen z „jeho“ mesta, ale aj z celého svojho života. Evu pritom čaká najťažšia skúška – strata milovaného syna Tomiho, ktorého jej ex manipuluje vo svoj prospech.

Zaujímavosťou je, že od druhej polovice seriálu došlo k preobsadeniu postavy Tomiho. Viac v tomto článku.

Prestávka vo vysielaní

Zaujímavosťou je, že len týždeň po štarte originálne druhej série sa Zrada vytratí z obrazoviek.

Markíza v jej vysielaní dlhodobo plánuje prestávku, keď sa práve v pondelok rozhodla uskutočniť svoju hlavnú predvolebnú diskusiu k 1. kolu prezidentským volieb.

Zrada bude na Markíze chýbať budúci týždeň v pondelok 18. marca, kedy televízia verí, že sa uskutoční najočakávanejší duel preferenčne najsilnejších prezidentských kandidátov.

Pokračovanie seriálu má televízia plánovať o týždeň na to v pondelok 25. marca.

Zrada by už navyše nemala chýbať pred 2. kolom prezidentských volieb, a to napriek tomu, že toto vysielanie pripadne na sviatočný Veľkonočný pondelok.

Novej časti Zrady sa tak tento týždeň nedočkajú ani predplatitelia videoplatformy Voyo.

Nakoľko Markíza uvádza seriál na platforme v exkluzívnej predpremiére so 7-dňovým predstihom, najbližší diel bude predplatiteľom dostupný v pondelok 18. marca po 20. hodine.

 


Hlavného hrdinu v Zrade hrá nová tvár! Prečo došlo k hereckej výmene?Čítajte →

Duel Korčok – Pellegrini?

Ako sme už uviedli, Markíza chce namiesto budúcotýždňovej Zrady pred 1. kolom prezidentských volieb odvysielať diskusiu, v ktorej by sa stretli Peter Pellegrini a Ivan Korčok. 

Televízny líder si totiž v schválenom projekte Radou pre mediálne služby pripravil celkovo tri televízne diskusie, v ktorých postupne vyspovedá šesť preferenčne najsilnejších adeptov na kreslo prezidenta. Kto dostane pozvánku, rozhodnú prieskumy agentúr Focus a AKO za obdobie od 1. februára do 15. marca 2024.

Diskusie budú pritom prebiehať formou duelov preferenčne najbližších adeptov na kreslo prezidenta.

Prvý duel odvysiela Markíza v nedeľu 17. marca – uskutoční sa namiesto klasického Na telo v čase o 13:00. Pozvaní doň budú kandidáti z 5. a 6. miesta na základe prieskumov, aktuálne by doň pozvánku dostal Ján Kubiš. Na šiestom mieste sa v prieskumoch nateraz vyskytujú Krisztián Forró a Andrej Danko. Moderátorom bude Martin Prôčka.

Druhá debata prebehne na Markíze v pondelok 18. marca od 17:00 – v tento deň líder neodvysiela Prvé Televízne noviny. Pozvaní budú kandidáti z 3. a 4. miesta, v podvečernom čase pravdepodobne prebehne mediálne atraktívny súboj Štefana Harabina s Igorom Matovičom. Diskusiu bude moderovať Gabriela Kajtárová.

Finálová tretia diskusia sa uskutoční v rovnaký deň 18. marca v hlavnom vysielacom čase o 20:30. Pozvánka čaká na dvoch preferenčne najsilnejších kandidátov, ktorými sú dlhodobo Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Debatu odmoderuje Michal Kovačič.

Doposiaľ žiadna diskusia Pellegriniho a Korčoka v médiách neprebehla.

Pozvania do predvolebných debát či duelov odmieta najmä Peter Pellegrini. Pokiaľ odmietne účasť aj v Markíze, dá sa očakávať, že televízia v prime-time odvysiela debatu Ivana Korčoka, vedľa ktorého ponechá prázdne kreslo.

Čítať viac...
Nahor