Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

Utajovaný špeciál Pečie celé Slovensko: Veľkonočný návrat finalistov, títo si opäť zmerajú sily!

RTVS potvrdila detaily prekvapivého veľkonočného špeciálu svojej pekárskej šou.

Začiatkom mesiaca portál Mediaboom.sk exkluzívne informoval o plánovanom nečakanom návrate populárnej šou Pečie celé Slovensko už v priebehu tohtoročnej jari.

Tvorcovia už pravidelného jesenného formátu RTVS si pripravili pre divákov prekvapenie, keď počas minuloročného nakrúcania 2. série vyrobili aj jeden špeciálny diel pre túto sezónu.

Televízia o špeciálnom veľkonočnom vydaní dlho neprehovorila.

Pripravila ho potichu, jeho realizáciu jej pritom umožnilo to, že vlani miesto dvoch zazmluvnených špeciálov Pečie celé Slovensko oželela po konci druhej série silvestrovské vydanie a odvysielala iba jeden vianočný špeciál špeciálne vianočné vydanie. Druhú špeciálnu epizódu odložila na tohtoročnú Veľkú noc.

Ako sme už informovali, RTVS odvysiela veľkonočný diel Pečie celé Slovensko v priebehu blížiacich sa sviatkov v nedeľu 9. apríla o 20:30.

Na Veľkonočnú nedeľu takto dôjde k zaujímavému súboju, keď sa Pečie celé Slovensko postaví priamo proti tanečnej šou Let´s Dance a pôvodnému komediálnemu krimiseriálu Einstein. Druhý rok po sebe sa tak v nedeľný večer proti sebe objavia tri veľké pôvodné projekty všetkých troch najsledovanejších televízií.

Hostia veľkonočného vydania

Prvý veľkonočný špeciál Pečie celé Slovensko privíta iných hostí, než sú diváci pri mimoriadnych vydaniach šou zvyknutí.

Kým doposiaľ účinkovali vo vianočnom či silvestrovskom vydaní šou známe osobnosti, tvorcovia si pre veľkonočný diel zavolali bývalých účastníkov pekárskej súťaže.

Na Veľkú noc si sily zmeria šestica bývalých súťažiacich 1. a 2. série Pečie celé Slovensko, a to spoločne s víťazmi.

Štyria bývalí účastníci šou tak dostanú príležitosť revanšovať sa svojim kolegom, ktorí súťaž v jednotlivých sériách ovládli. Tí zas, naopak, budú mať možnosť potvrdiť titul majstra pekára, resp. pekárky nanovo.

Diváci takto po čase na obrazovke opäť stretnú súťažiace 1. série – Katarínu Novotovu a Alenu Sabolovú. Chýbať nebude jej víťaz Miňo Macuľa. Z priebehu 2. série sa v šou znovu predstavia Lenka Lukačovičová a Ďoďo Lukáč spoločne s víťazkou Luciou Gyenesovou. Fotografie na konci článku.

Čo sa pri špeciálnom vydaní relácie nemení, je jej rozdelenie iba do dvoch súťažných kôl.

„O titul veľkonočného majstra pekára zabojujú v dvoch pekárskych výzvach – technickej a kreatívnej,“ potvrdzuje RTVS.

Bývalí finalisti a víťazi Pečie celé Slovensko budú čeliť tematickým veľkonočným výzvam.

„V technickej výzve sa súťažiaci potrápia s prípravou tradičného anglického veľkonočného pečiva. V kreatívnej výzve ukážu svoje nápady a originalitu pri príprave veľkonočného barančeka,“ uviedla televízia.

Dva špeciály tento rok nenakrúti

Veľkonočný špeciál Pečie celé Slovensko môže byť iba jednorazovou záležitosťou.

RTVS si už prednedávnom zmluvne poistila nakrúcanie 3. série šou, ktorej príprava je v plnom prúde. So samotnou výrobou by sa malo začať budúci mesiac.

Pre tohtoročné nakrúcanie však televízia zoškrtala počet špeciálnych dielov.

Kým doposiaľ boli súčasťou natáčania oboch sérií dva špeciály, telerozhlas si tentokrát objednal jediné špeciálne vydanie. Dá sa očakávať, že by sa mal opäť dostať na obrazovky pred Vianocami. Štandardne doň pozýva celebritných hostí.

Naopak, nepočíta s druhým špeciálom, a tak by sa tento rok nemal objaviť ani silvestrovský diel Pečie celé Slovensko a ani budúcu jar veľkonočný.

Hostia veľkonočného špeciálu Pečie celé Slovensko

Katarína Novotová (1. séria)

Alena Sabolová (1. séria)

Miňo Macuľa (1. séria)

Lenka Lukačovičová (2. séria)

Ďoďo Lukáč (2. séria)

Lucia Gyenesová (2. séria)

 

Čítať viac...
Nahor