Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Continental film

Televízia

Veľká noc 2023: Ťahákmi najnovšia Evitovka, nový Dolittle či premiérové Pečie celé Slovensko!

Televízie si aj tento rok na Veľkú noc odložili niekoľko premiérových titulov, zo stabilných programov dostane prestávku Milujem Slovensko či Ruža pre nevestu.

Prvé veľkonočné plány najsledovanejších slovenských televízií sú známe.

Markíza vynechá Ružu pre nevestu

Na Veľký piatok 7. apríla budú Markíza s Jojkou v priebehu dňa súperiť o podobného diváka, keď obe televízie zacielili svoj program na rodiny s deťmi.

Markíza počas piatkového dňa odvysiela romantickú komédiu Moderná Popoluška 2, dobrodružný film Mia a biely lev, animák Shrek Tretí a fantazijnú Cestu na tajomný ostrov. Podvečer bude pokračovať seriálová Mama na prenájom.

Celodenné rodinné vysielanie zakončí jedinou animovanou premiérou tejto Veľkej noci Pripojení: Rodina na baterky (The Mitchells vs. the Machines, 2021), ktorá bude hlavným piatkovým programom Markízy o 20:30. Animák bol v roku 2022 nominovaný na Oscara v kategórii Najlepší animovaný film.

Televízia tak jeden týždeň vynechá reality šou Ruža pre nevestu, ktorej sa už od štartu na obrazovke nedarí.

„Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu,“ znie anotácia k animáku Rodina na baterky.

Jojka bude na Veľký piatok v priebehu dňa konkurovať od rána animovaným filmom Asterix a Vikingovia, filmovou Snehulienkou, prvou Múmiou a taktiež „jednotkou“ animáku Doba ľadová. Pridá taktiež už tradičný veľkonočný špeciál Doba ľadová: Veľkonočné prekvapenie.

Ani Jojka podvečer nevynechá klasický denný program s kuchárskou reality šou Bez servítky. V piatkovom prime-time Joj počíta s odvysielaním populárnej reprízovej komédie Návrh, na ktorú nadviaže dnes už kultový Hriešny tanec.

Jednotka RTVS bude počas celej Veľkej noci počas dňa ponúkať rozprávky zo svojho archívu, Bratov Grimmovcov alebo štvordielnu minisériu Bedári.

Na podvečery plánuje Jednotka sériu klasických filmových diel.

V piatok chce odvysielať filmové spracovanie svetoznámeho diela Chrám Matky Božej v Paríži (1956), v sobotu dobrodružnú komédiu Fanfan tulipán (1952) a v nedeľu film Jeana-Paula Belmonda Cartouche (1962). Klasickú sériu by mal v pondelok uzavrieť dobrodružný film Hrbáč (1959).

Česko-slovenské premiéry

Počas Veľkej noci dostane prestávku aj ďalšia piatková šou.

Jednotka na jeden týždeň vynechá premiérové Milujem Slovensko, ktoré sa však po sviatkoch vráti. Na Veľký piatok ho o 20:30 nahradí premiérou česko-slovenskej drámy Kryštof.

„Kryštof je mladý budúci novic, ktorý žije na prelome 40. a 50. rokov minulého storočia v komunite mníchov v pohraničí a zdieľa s bratmi ich život v pravde. Kryštof utiekol do kláštora nielen pre svoju vieru v Boha, ale aj pre konflikty s otcom a politické pomery po februárovom prevrate. Popri mníšskom živote sa venuje prevádzačstvu – je jedným z posledných článkov v reťazi, ktorou sa prenasledovaní komunistickým režimom dostávajú cez hranice do Nemecka. Pri jednom z nočných návratov do kláštora je svedkom brutálneho zásahu policajných zložiek proti skupine študentov a tej istej noci je zároveň zlikvidované aj spoločenstvo mníchov, v ktorom žil. Miesto, do ktorého vkladal svoje nádeje a vieru, je zničené,“ predstavuje Kryštofa Bontonfilm.

„Kryštofov zúfalý útek rozvrátenou vysídlenou krajinou je miestopisom vtedajšieho Česko-Slovenska aj márnym hľadaním internovaných bratov. Kryštof sa stáva štvancom, no v jeho beznádejnej situácii mu poskytne pomoc mladá žena Johana na šumavskom statku. Jej rodina odmietla kolektivizáciu – otec spáchal samovraždu a brata poslali na nútené práce do bane. Johana ukryje Kryštofa v stodole, ale vo chvíli, keď obidvaja začínajú vnímať nádej a vzájomnú blízkosť, komunisti násilne obsadia jej hospodárstvo. Teraz majú poslednú šancu prejsť cez ešte „nezadrôtovanú“ hranicu…“ uzatvára anotácia filmu.

V premiérovej dráme Kryštof sa objavia Mikuláš Bukovjan, David Uzsák, Ľuboš Kostelný, Alexandra Borbély, Peter Šimun, Marián Mitaš, Luboš Veselý, Stanislav Majer, Marek Geišberg, Eva Podzimková, Éva Bandor, Marek Pospíchal, David Punčochář, Vladimír Hauser alebo Ondřej Malý. Režisérom je Zdeněk Jiráský.

Najatraktívnejšou premiérou veľkonočných sviatkov sa môže stať druhá česko-slovenská novinka v podobe najnovšej Evitovky.

Na Bielu sobotu 8. apríla bude mať televíznu premiéru romantická komédia V lete ti poviem, ako sa mám (2022), ktorú odvysiela Markíza o 20:30. Film sa dostal do desiatky najnavštevovanejších filmov v slovenských kinách za rok 2022.

V najnovšom filme Evity Twardzik Urbaníkovej sa v réžii Marty Ferencovej objavila plejáda známych hercov ako Tereza Kostková, Marián Miezga, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dominika Morávková-Zeleníková, Ján Koleník, Petra Vajdová, Simona Babčáková, Soňa Norisová, Jevgenij Libezňuk, Anna Šišková, Daniel Fischer alebo Zuzana Porubjaková.

„Tesne pred Vianocami oznámi Ivane (Tereza Kostková), ktorá žije len pre rodinu, jej manžel Martin (Marián Miezga) vec, ktorá jej zničí sviatky, a o ktorej vie len ich spoločná kamarátka Adriana (Dana Rogoz), rozvodová právnička. Tá sa ako jediná z partie nevydala a nemá deti. Žije sama, ale udržiava pomer so svojim šéfom Filipom (Martin Hofmann). Ďalšia z partie Ela (Andreea Vasile) je známa televízna moderátorka, ktorá vedie harmonický život s prekladateľom kníh Andrejom (Ondřej Sokol) a ich desaťročnými dvojičkami, kým sa nečakane neobjaví jej bývalá láska Dávid (Ján Koleník),“ začína anotácia.

„Partiu uzatvára majiteľ reštaurácie Vlado (Pavel Bartos), ktorý sa po rozvode s Vierou (Soňa Norisová) druhýkrát oženil s mladšou Broňou (Dominika Morávková). Po skúsenostiach z predošlého vzťahu si neželá, aby jeho žena pracovala, tak Broňa robí všetko pre to, aby sa o jej pracovných aktivitách nedozvedel. Ela jej v tom pomáha. Spleť tajomstiev, koré majú medzi sebou nielen páry, ale aj samotní priatelia, sa začne ešte viac zamotávať, keď sa na Adrianu obráti premiérova manželka (Petra Vajdová) a chce svojho muža (Jaroslav Plesl) opustiť v čase predvolebnej kampane…“ uzatvára predstavenie filmu Continental film.

Markíza počas sobotného dňa odvysiela aj klasickú komédiu Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách ako aj animovanú rozprávku Ferdinand. Podvečer bude, naopak, chýbať Smotánka.

Hlavná veľkonočná premiéra Joj

Joj na Bielu sobotu ponúkne celodenný filmový program. Začne ho s animákom Asterix: Sídlo bohov, nasledovať bude komédia Stoj, lebo mamička vystrelí!, fantazijný film Twilight sága: Nov aj druhé pokračovanie dobrodružnej série Múmia sa vracia. Podvečer odvysiela televízna dvojka klasickú slovenskú rozprávku Soľ nad zlato.

Na večer si Jojka prichystala svoju hlavnú filmovú premiéru sviatkov.

V sobotu o 20:30 odvysiela rodinnú premiérovú komédiu Dolittle (2020), ktorá je novým spracovaním niekdajšej až päťdielnej filmovej série o zvieracom doktorovi. Toho si tentokrát zahral Robert Downey Jr.

„Doktor Dolittle bol tak výnimočný, že ho menovali osobným lekárom anglickej kráľovnej Viktórii. Avšak to je už minulosť. Pred pár rokmi ovdovel a od tej doby sa utiahol do ústrania, za múry svojho kedysi veľkolepého sídla, obklopený svojimi zvieracími priateľmi, s ktorými si rozumie najlepšie. To až dovtedy kým mu do života nevstúpi  jeden drzý chlapec, ktorý si vzal do hlavy, že bude jeho učňom a navyše ho povolajú ku kráľovnej, ktorá ochorela smrteľne nebezpečnou chorobou. A pretože liek proti tejto chorobe sa nachádza na legendami opradenom exotickom ostrove, musí sa Dolittle vydať na veľmi dobrodružnú plavbu do neznáma. Samozrejme v sprievode svojich priateľov, medzi ktorými je napr. vystrašená gorila, strelená hus, cynický pštros, optimistický ľadový medveď alebo neuveriteľne chytrý papagáj. Veľký tím bude treba, pretože Dolittle má pred sebou nebezpečenstvá, na ktoré nie je ani trochu pripravený, a v pätách mu je banda zlosynov, ktorá chce jeho plán na záchranu kráľovnej za každú cenu prekaziť,“ uvádza anotácia.

RTVS s prekvapivým špeciálom pekárskeho hitu

K zaujímavému televíznemu súboju dôjde na Veľkonočnú nedeľu 9. apríla.

V tento deň svoj najatraktívnejší program ponúkne verejnoprávna televízia, ktorá potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk a skutočne odvysiela špeciálne veľkonočné vydanie obľúbenej šou Pečie celé Slovensko.

Ako sme začiatkom mesiaca informovali, RTVS si ešte v priebehu minuloročného nakrúcania 2. série pripravila pre divákov prekvapenie, keď potichu nakrútila veľkonočný špeciál naplánovaný až pre tento rok.

Televízia skutočne v rámci vlaňajšej výroby druhej série Pečie celé Slovensko zazmluvnila okrem 11 klasických vydaní programu aj dve špeciálne časti, odvysielala však iba jediný – vianočný.

Markíza aj Joj budú aj v priebehu Veľkej noci bez prekvapenia pokračovať so svojím hlavným nedeľným programom.

Prvé veľkonočné Pečie celé Slovensko tak odvysiela Jednotka v nedeľu 9. apríla o 20:30 priamo proti tanečnej šou Let´s Dance a pôvodnému komediálnemu krimiseriálu Einstein. 

Druhý rok po sebe sa teda v nedeľný večer proti sebe stretnú tri veľké pôvodné projekty všetkých troch najsledovanejších televízií.

Počas dňa na Veľkonočnú nedeľu odvysiela Jojka najmä reprízy z predošlých dní.

Od rána ponúkne Dobu ľadovú, Múmiu, romantiku Predtým, ako som ťa spoznala a Hriešny tanec. Pokračovať budú premiérové magazíny Na chalupe a Nové bývanie. Prestávku bude mať, naopak, Nová záhrada.

Markíza nedeľný deň vyplní filmami Podfukári a Kráľ Artuš: Legenda o meči. Podvečer vyplnia veľkonočné časti reprízovej Hornej Dolnej.

So špeciálom aj Inkognito

Televízie vynechajú tradičný program aj v pondelok.

Markíza na Veľkonočný pondelok 10. apríla počíta v priebehu dňa s reprízou animáku Ferdinand či rozprávkou Zakliate pierko, ponúknuť by tiež mohla fantazijnú snímku Jack, zabijak obrov a taktiež reprízu očakávanej romantiky V lete ti poviem, ako sa mám. Podvečer klasicky pobeží Mama na prenájom.

V pondelok prekvapivo zmenila zo dňa na deň program a z večera vyhodila premiérový diel seriálu Klamstvo.

Nahradila ho reprízovou akčnou komédiou Jumanji 2: Ďalší level. O tom, prečo tak mohla urobiť, píšeme v tomto článku.

 


Sklame divákov? Markíza potichu zmenila program, Klamstvo dostane nečakanú prestávku!Čítajte →

Jojka ponúkne filmy z predošlých dní Múmia sa vracia, reprízu hlavnej veľkonočnej premiéry Dolittle alebo klasiku Soľ nad zlato. Pôvodne na Veľkú noc avizovala zaradiť česko-slovenskú snímku Matky, ktorú nahradila komédiou Návrh. Práve tá sa objaví aj na Veľkonočný pondelok.

Ani tento rok Jojka nevynechá Veľkonočné Inkognito a zaradí ho rovno do hlavného vysielacieho času na 20:35. V pondelok tak vynechá premiérový diel seriálu Hranica, naopak, pokračovať bez prestávky bude Bez servítky.

Jednotka RTVS chce aj na Veľkonočný pondelok pokračovať so svojím tradičným Európskym kinom, avizuje v ňom premiéru filmu Stačí malá lož.

Zdroj: ČSFD.sk, Markíza, JOJ, RTVS

Čítať viac...
Nahor