Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Viete prví

Exkluzívne: Pečie celé Slovensko sa nečakane vráti už na jar! Postaví sa Let´s Dance

RTVS si v jarnom vysielaní pripravila prekvapenie.

Veľký otáznik visel na konci minulého roka nad populárnou šou Pečie celé Slovensko, ktorá bola posledné dva roky najsledovanejším programom na obrazovke RTVS.

Ani to jej však nezaručilo hladké pokračovanie, keď sa pre problematické financovanie RTVS schyľovalo k jej vynútenej prestávke.

„Je to pomerne nákladné,“ uviedol koncom minulého roka pre Denník N generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Medzičasom sa podľa zákulisných informácií misky váh naklonili smerom k neodklepnutiu príprav tretej série pre tento rok.

K obratu došlo na poslednú chvíľu.

Po zverejnení rozhovoru a rozšírení správ o možnej prestávke sa dvihla veľká vlna diváckej kritiky, keď sa program v prvých dvoch sériách tešil veľkej popularite. Bol dokonca najsledovanejšou zábavnou šou jesene 2022.

RTVS nakoniec situáciu prehodnotila v prospech pokračovania Pečie celé Slovensko, ktoré tak na obrazovke nebude chýbať tretí rok po sebe.

Tretia séria na jeseň, prekvapenie už na jar

Verejnoprávna televízia z pekárskej šou urobila programový highlight jesenných sezón.

S prípravami začína už od začiatku roka, kedy spúšťa prihlasovanie do šou a hľadanie dvanástky súťažiacich prostredníctvom kastingu. Nasleduje príprava miesta nakrúcania v areáli kaštieľa v Bernolákove a samotné nakrúcanie v období apríla až júna. Realizácia šou finišuje mesiacmi postprodukcie do začiatku vysielania spravidla v úvode októbra.

Tento scenár sa opakuje aj tento rok.

Tretia séria Pečie celé Slovensko sa do vysielania dostane na jeseň 2023, napriek tomu by sa však historicky po prvýkrát mala objaviť aj v jarnej televíznej sezóne.

RTVS si totižto ešte v priebehu minuloročného nakrúcania pripravila pre divákov prekvapenie v podobe ďalšieho celovečerného špeciálu.

Televízia si pri výrobe 2. série zazmluvnila výrobu celkovo 11 klasických vydaní programu, ku ktorým mali vzniknúť aj dve špeciálne časti. V prípade prvej série to bol vianočný a silvestrovský špeciál, no minulý rok po konci druhej série odvysielala RTVS iba ten vianočný.

Druhý špeciál Pečie celé Slovensko z minuloročnej série si totižto televízia mohla ponechať pre tento rok.

Namiesto silvestrovského špeciálu, keď RTVS vlani na Silvestra uprednostnila vôbec prvý koncoročný špeciál zábavnej relácie Záhady tela, sa televízia rozhodla pre nakrútenie prvého veľkonočného vydania Pečie celé Slovensko.

Vďaka tomu sa tak pekárska šou prekvapivo objaví v tohtoročnej jarnej sezóne.

Veľkonočný špeciál Pečie celé Slovensko podľa prvých informácií plánuje RTVS odvysielať na Veľkonočnú nedeľu 9. apríla o 20:30 na Jednotke.

Pečie celé Slovensko tak obohatí program Veľkej noci a nečakane sa ako televízny hit posledných dvoch jesenných sezón postaví najdrahšej televíznej šou súčasnosti Let´s Dance.

Markíza svoju ťažiskovú šou tradične vysiela v nedeľné večery, s 8. sériou Let´s Dance štartuje od nedele 5. marca. Plynule by s ňou mala pokračovať aj počas veľkonočných sviatkov.

Veľkonočná nedeľa bude mimoriadne nabitá, keď ponúkne súboj troch pôvodných programov.

Joj totiž v nedele uvádza svoj hlavný jarný seriál Einstein, ktorý sa v tom čase bude blížiť do svojho záveru. Osemdielna miniséria by mala na obrazovke vyvrcholiť týždeň po Veľkej noci.

 

Čítať viac...
Nahor