Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Aktuality

Týždeň seriálových finále: Joj po štyroch sériách ukončila Prázdniny! Patrili k jej najväčším úspechom

Prvé tri dni tohto týždňa priniesli ukončenie vysielania troch seriálov, dva z nich sa vrátia s ďalšou sériou.

Jesenné štruktúry prejdú po tomto týždni zmenou. V programe tento týždeň končia rovno tri seriály, ktoré do zvyšku sezóny nahradia televízie rôznymi žánrami.

V pondelok ukončil svoju prvú sériu Pán profesor, ktorého od najbližšieho pondelka nahradia Susedia. Pán profesor naplno túto jeseň nakrúca nové časti, ktoré by sa mohli na obrazovky dostať už najbližšiu jar.

V utorok do finále série došli na Markíze taktiež Sestričky. Napriek vlažnému septembrovému rozbehu, keď dosahovali výkony okolo alebo pod 8 ratingami, čím sa im zo všetkých sérií darilo dovtedy najmenej, postupne začali od októbra opäť naberať a potvrdili to, čo zažili už dve série predtým.

Z ôsmich ratingov sa postupne vypracovali na 10 %, pričom s finále tretej série dosiahli Sestričky sezónny rekord pri ratingu 11,3 % a podieli 28,6 %. Celkovo poslednú časť série sledovalo 609-tisíc divákov.

Aj Sestričky čaká po úspešných troch sériách pokračovanie. Kým pre túto jeseň Markízu v ich vysielaní v kontexte koronakrízy zachránilo to, že stihla vlani nakrútiť v jednej várke rovno druhú aj aktuálnu tretiu sériu, o čom sme exkluzívne informovali, teraz už ďalšie časti pripravené nemá a bude sa ich snažiť nakrútiť počas jari.

Poslednú časť tento týždeň ponúkli aj Prázdniny na Joj, ktoré sa však s divákmi rozlúčili definitívne. Televízia súčasnou štvrtou sériou uzavrela celý rodinný seriál, ktorý vo svojich začiatkoch patril k jej najúspešnejším seriálom vôbec.

Prázdniny sa s televíznymi obrazovkami rozlúčili vo štvrtej sérii najslabšími výkonmi v rámci komerčnej cieľovky. Spravidla sa hýbali okolo 6 ratingov, dve série po sebe tak v priemere klesli o dva ratingové body. Samotné finále seriálu túto stredu dosiahlo rating 6,4 % s podielom 17,4 %.

Celkovo ho ale sledovalo 331-tisíc divákov, čím si v celkovom publiku Prázdniny udržali výkonnosť z druhej a výnimočne aj prvej série. Rovnaký počet divákov napríklad sledovalo finále 1. série, v rámci 2. série by s 330-tisíc divákmi preskočili sledovanosťou viacero dielov.

Prázdniny sa jedným z najúspešnejších seriálov Joj stali vďaka prvým dvom sériám. Odštartovali po veľkej kampani počas vianočných sviatkov v polovici januára 2017, kedy vystrelili na rating 13,9 % s podielom až 38,2 %. Blízky rating udržali aj druhou časťou, pričom v celej úvodnej sérii sa hýbali najčastejšie medzi 10 – 11 ratingami.

Seriál sa s druhou sériou vrátil na ďalší rok opäť v jarnej sezóne, tentoraz ale štartovali koncom februára 2018. Častejšie už klesali pod 10 %, no stále držali pre Joj silné nadpriemery.

Aj preto sa televízia rozhodla v rovnakom roku pripraviť zimný špeciál, ktorý týždeň pred Vianocami 2018 vyskočil na rating 10,3 % s podielom 29,9 %. Na tretiu sériu si diváci počkali do marca 2019, pričom Prázdniny sa už najčastejšie hýbali okolo 7 a 8 ratingov. Prvýkrát tak medzisezónne stratili dva ratingy, čo zopakovali aj svojou súčasnou poslednou štvrtou sériou, ktorá ako jediná bežala na jeseň.

Čítať viac...
Nahor