Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Seriálový ťahák Sestričky: Markíza im poriadne verí, nové časti nakrúca vo veľkom! Tichá príprava ďalšej série?

Vlani sa Markíze podarilo zabodovať s novou sériou Sestričky, ich úspech ju posmelil k väčšej výrobe.

Dlhší čas sa Markíze nedarilo výraznejšie uspieť s novým prime-time seriálom. Neúspešné boli pokusy s Atletikom Cvernofka, Divokým Zapadákovom, Rexom či Detektívom Dušom, až sa Markíza zamerala na ženské publikum. Vlani na jeseň to opäť riskla so sériou z nemocničného prostredia, pričom adaptovaný zahraničný seriál Sestričky jej priniesol nemalý úspech a v prvej sérii neraz kopíroval čísla druhej novodobej série Susedov. Výrazne pritom predčil aj sezónu predtým uvedené Milenky cieliace na rovnaké publikum, no s výrazne silnejším obsadením a výpravnejším spracovaním.

Niet tak divu, že Sestričkám bolo okamžite odklepnuté pokračovanie. Markíza s týmto rozhodnutím nemusela vôbec otáľať, nakoľko seriál vychádza z fínskej série Syke, ktorá na stanici Yle TV2 ponúkla celkovo štyri série a 40 častí. Markíza tak má dostatok epizód na lokálne spracovanie.

Zdá sa pritom, že Markíza seriálu verí natoľko, že už v súčasnosti nakrúca viac epizód ako len pre plánovanú druhú sériu. S prípravou jej adaptácie začala vlani, pričom aktuálne už niekoľko mesiacov prebieha nakrúcanie.

Podľa oficiálnych informácií by mala aj nová séria počítať s prípravou 10 epizód a kopírovať tak nastavenie fínskej predlohy, avšak podľa našich informácií Markíza nakrúti viac epizód. Výrobu by totiž mala potiahnuť až do jesene a nie je tak vylúčené, že naraz natočí rovno dve série seriálu. To by jej dalo časovú aj taktickú výhodu, keď by v prípade úspechu druhej série mala tretiu k dispozícii okamžite podľa potreby. Teraz musela seriálu dať ročnú pauzu, kým po úspechu prvej sezóny nakrútila pokračovanie.

V seriáli opäť nebudú chýbať známe mená z prvej série, pokračuje ústredná štvorica herečiek Dana Košická, Anikó Vargová, Kristína Svarinská a Kristína Madárová. Chýbať nebudú opäť ani Juraj Loj, Martin Mňahončák, Anna Šišková, Kamil Mikulčík, zahrajú si tiež Ady Hajdu, Jozef Vajda či Dávid Hartl. Režisérom seriálu je Petr Nikolaev.

Markíza Sestričky uviedla na jeseň 2018, odštartovali na začiatku septembra. Tento rok sa očakáva podobné nastavenie, Markíza má s druhou sériou počítať v jesennej sezóne. Vlani priemerne desať odvysielaných epizód dosiahlo nadpriemerný rating 9,2 % s podielom 25,7 % a šlo tak o najúspešnejšiu jesennú novinku.

V prípade, ak by Markíze seriál fungoval aj naďalej, vlani vznikla už aj piata séria fínskeho originálu Syke. Práva ale získala nová spoločnosť Nelonen Media a seriál priniesol výraznú zmenu. Syke prešiel na komerčnú stanicu Liv, no premiérovo bol uvádzaný na streamingovej službe, čo malo za následok zmenu v koncipovaní jednotlivých dielov. Tvorcovia opäť pripravili 10 epizód, každú však rozdelili na štyri skrátené asi 20-minútové časti. Na streamingovú službu boli každý týždeň uvedené spoločne po dve časti z danej epizódy, jednu epizódu tak tvorcovia natiahli na dva týždne. Na televíznom kanáli potom bežala jedna epizóda v priebehu štyroch dní v jednom týždni.

Čítať viac...
Nahor